tesisat kaçağı 1519 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir için çözüm flekseal kaçak giderici, kalorifer kaçağı gidericidir. Kırmadan kalorifer kaçağı tamiri, kalorifer boru kaçağı tamiri kombi su kaçağı tamiri  su kaçağını kapatan ilaç ile mümkündür. Tesisat kaçaklarında kimyasal uygulama kesin çözüm olup etraf ne su kaçak tespiti aşamasında ne tesisat tamir aşamasında kırılmaz.

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir?

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir çok sık sorulan sorular arasında yer alıp bu yazıyı yazma gerekliliği ortaya çıktı. Kaçaklarda genel uygulama cihazla tespit olup, kalorifer tesisatı kaçaklarında cihazla değil de kimyasal uygulama yapılarak daha pratik çözüm sunulabilmektedir. Günümüz dünyasında tesisatla ilgili sunulan çözümlemeler genelde kırma yapmadan garantili ve kalıcı çözümlerdir. Kalorifer tesisatında kaçak oluştuğunda yapılacak uygulamada bu minvaldedir. Tesisatta kaçak olan noktaya  ulaşmaya gerek olmaksızın kimyasal ilaçlı uygulama ile bütün kaçaklar kısa sürede kapatılmaktadır.

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir | Uzmanlar Tesisat

Yapılan uygulamada tesisatta oluşan kaç adet  kaçak olursa olsun kimyasal uygulama ile bu kaçaklar kapanır. Bu uygulama ilk yapılmaya başlandığında şüphe ile bakılmakta iken bu gelinen noktada vazgeçilmez uygulamalar arasına girmiştir. Bu güne dek yapılan uygulamalarda kaçağın giderilme oranı çok yüksek olup, insanları büyük bir dertten kurtarmaktadır. Kalorifer kaçağının giderilmesi kırma dökme olmadan tesisattaki kaçakların adeta kendi kendine kapanması gibi olup bu sonuçları bakımından da etkileyicidir.

Kalorifer kaçağının olduğu nasıl anlaşılır?

Kalorifer tesisatında kaçak oluşması kombinin su eksiltmesi ile arızaya geçmesi ile anlaşılır. Kombi bar basıncı sürekli düşmekte ve sizde sürekli kombiye su veriyorsanız kalorifer tesisatında kaçak olduğu aşikardır. Diğer taraftan bazı durumlarda kombi bar basıncının düşmesi kombi genleşme tankı kaynaklı da olabilmektedir. Bu bakımdan önce kombi servisine danışarak bu arızanın kombi kaynaklı olmadığına kanaat getirilmelidir.

Eğer kombi kaynaklı bir durum yok ise o halde kaçak kalorifer tesisatındadır. Vurgulanması gereken bir şey daha, kalorifer tesisatında kaçak var ise neden her hangi bir yerden su sızmıyor denebilir. Burada tesisattaki kaçak sıcak su olduğu için buharlaşmakta sızma yapmamaktadır. Bu sizleri şaşırtmasın, su buharlaşmamış olmasa mutlaka bir yol bulup bir yerden sızacaktır.

Kalorifer kaçağı nasıl giderilir diye merak edilen bu konuda yazdıklarımızla umarım yardımcı olmuşuzdur. Eğer yazımızı beğendiyseniz bir yorum bırakırsanız, değerli yorumunuz bizim motivasyonumuzu artıracaktır

Benzer Gönderiler: