tesisat kaçağı 208 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş boru tesisat kaçak bulma işinde elbette kamera ile boru içi görüntüleme ilk akla gelen ve olması gereken uygulama biçimidir. Gider pimaş borularından sızıntı olması halinde sızıntının nereden olduğunu bulmak için görüntüleme yapıldığında bölgesel tespit yapılır. Kamera ile pimaş tesisatı tamamen görüntülendikten sonra alınan görüntü üzerinden pimaş çatlak mı, kırı mı gibi durumlar tespit edilir.

Pimaş boru tesisat kaçak bulma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş boru tesisat kaçak bulma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş boru tesisat kaçak bulma işi

Pis su tesisatında su kaçağı olduğunda kamera ile görüntülenerek kaçak bulunur. Pis su tesisatı kaçağını bulmak için pimaş görüntüleme kamerası mutlaka olmak zorundadır. Pimaş boru tesisat kaçak bulma servisi ile  tesisat net görüntülenmekte ve su kaçağının olduğu yer görüntülenmektedir. Su tesisatı kaçaklarını cihaz olmadan tespit etmek oldukça maliyetli ve zordur.

Pis su tesisatı ile temiz su tesisatı çoğu zaman karıştırılır veya ayrımı tam olarak yapılmaz. Temiz su tesisatı kaçağı için ayrı cihaz pis su tesisatı için ise ayrı bir cihaz kullanılır. Temiz su tesisatında olan kaçak noktasal bulunarak aynı anda tamir yapılabilir. Oysa pis su kaçağında ise tadilat gerektirici durum ortaya çıkabileceğinden maliyette yüksek olur.

Kırma dökme yapmadan tespit yapabilmek için elektronik cihazlara sahip olmak gerektiği aşikardır. Tespit için kırma yapmak ile tamir etmek için kırmak farklı şeylerdir. Tespit için kırmak demek bir çok yerin kırılması anlamına gelir. Bu kabul edilemez bir durumdur. Oysa cihazla tespit yaptıktan sonra tamiratın ne şekilde yapılacağına karar verip ona göre kırım yapmak gereklidir.

Pimaş boru tesisat kaçak bulma servisi bahse konu bu durumu zaman kaybetmeden olması gerektiği gibi profesyonel uygulama ile çözer. Kamera ile pimaş içinde oluşan kırık, çatlak ve çökme gibi durumları net görüntülenebilir. Pimaş boru içerisinde tıkanıklık olması durumunda da kaçak oluşur. Bu sebebe dayalı kaçak oluştuğunda önce tıkanıklık açılır. Sonrasında su kaçağı için gerekli tespit yapılır.

Pimaş Boru Tesisat Su Kaçağı Tamiri

Atık su pimaş borularında bulunan arıza için sadece arızanın olduğu yere müdahale edilerek tesisat tamiri yapılamaz. Pimaş borunun tamamının değişmesi gerektiği için tadilat yapılması gerekitiğinden maliyeti de yüksek olmaktadır. Su tesisatçısı servisi önce kamera ile pimaş içini görüntüler arızayı bulduktan sonra da tamirat için fiyatını verir ve tamiratı yapar.

Benzer Gönderiler: