tesisat kaçağı 860 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenkent su kaçağı tespiti servisi ile su tesisat kaçaklarını buluyoruz. Evinizde su tesisatı kaçağı olması halinde, bunun etkilerini hemen duvarlarınızda görebilirsiniz. Kabarma, rutubet gibi sorunlar size hemen su tesisatı kaçağını düşündürmelidir. Su kaçağını cihazla bulan tesisatçıyı çağırdığınızda  evinizde herhangi bir yer kırılmadan bu sorundan kurtulabilirsiniz. Borulardaki su kaçağını Esenkent su tesisatçısı ustaları  kırmadan kameralı su kaçağı tespiti yöntemi ile bulur.

Su kaçağı evinizde duvarların, parkelerin, eşyaların hasar görmesine neden olduğu gibi komşularınıza da zarar verebilir. Borudan sızan su kendine yön bulursa, komşunuzun evini de etkileyebilir. Bu yüzden hiç vakit kaybetmeden tesisatçınızı çağırın ve kırmadan su tesisatı kaçağı tespiti yaptırın. Böylece evinizde başka bir tadilata girişmenize gerek kalmaz.

Esenkent Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Esenkent Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Esenkent Su Kaçağı Tespiti ile Su Kaçağının Sebepleri Nelerdir?

  • Tesisat dışarıdan darbe alırsa su kaçağı oluşabilir.
  • Tesisat malzemesinde hata var ise su kaçağı olur.
  • Tesisatın yapıldığı anda tesisatçı hatalı uygulama yapar ise sonradan su kaçağı oluşabilir.
  • Özellikle banyo tabanlarında istenilen eğim yok ise su tabanda kalır. Fayans araları boş ise su buradan alt kata sızar.
  • Tesisat eski, tip demir boru ise boruda delinmeler olması sebebiyle su kaçakları olur.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evinize gelen ustalar önce temiz su tesisatını akustik dinleme cihazı ile kontrol eder. Eğer kaçak temiz su tesisatında ise belirlenen yeri açıp tamiratı yaparız. Su kaçağı temiz suda olmayıp pis su kaynaklı ise kamera ile pimaş içini görüntüleriz. Kamera ile görülen arıza zemin üzerinden nereye denk geldiğini dedektörle tespit ederiz. Su sızıntısını noktasal olarak belirlediğimizden, borunun tamir edilmesini de küçük bir çalışmayla gerçekleştiririz.

Tesisatlar da sıkça oluşan su kaçağını kendiniz tamir edemeseniz. Ancak bunun nasıl tespit edildiğini ve onarıldığını bilmenizde fayda vardır. Çünkü su tesisatı kaçak tespiti farklı yöntemlerle yapılabiliyor. Bazı tesisatçılar hala eski yöntemleri kullandığından bununla karşılaşırsanız. Böyle bir durumda evinizde fayansların kırılmasına engel olamazsınız. Ancak su tesisatı  kaçak tespitini modern cihazlarla yapan yeni yöntemleri kullanan tesisat firmalarını tercih ederseniz durumdeğişir. Bu duurmda kırmadan su kaçağı bulma yöntemi ile sorununuz çözümlenmiş olur. Akustik dinleme cihazıyla sadece tesisatın içinde dolaşan suyun sesinden yararlanarak kaçağın nereden olduğu tespit ediyoruz. Bununla temiz su kaçağı arıza onarımı da noktasal olarak yapıyoruz. Esenkent Su Kaçağı Tespiti  ile sizlerin başını ağrıtan büyük sorunu, su kaçağını kırmadan cihazla bulup tamirini de yapıyoruz.

Benzer Gönderiler: