tesisat kaçağı 650 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatında kaçak var diye atık su borusu kaçağı olsun temiz su tesisatı kaçağı olsun evimde su kaçağı var diye endişe etmeyin. Teknolojik cihazlarla su kaçağı tespiti, su tesisatı kaçakları bulunup su kaçağı tamiri de yapılır. Fayans altı su kaçağı var ise akustik cihazla kaloriferde kaçak var ise  termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılır.

Su tesisatında kaçak var

Su tesisatlarında meydana gelen sızıntılarda su tesisatında kaçağının olduğunu anlamak çok zaman almaz. Tesisattan sızan sular kendine yön bulup mutlaka kendini gösterir. Hangi zeminde olursa olsun suyun giremiyeceği yer yoktur. Su tesisatı kaçağı siz istemeseniz bile su faturalarınıza olumsuz olarak yansır. Her ay ödemekte olduğunuz normal su faturaları yükselerek size bir kaçağının olduğunu hissettirir. Gün içinde damlayan su bile çok miktarda su kaybına sebep olabilir. Bu çerçevede, su kaçağı sebebi ile su tesisatından ,su borularından sızan su olduğunda su tesisatı kaçak tespiti yapılması gerekmektedir.

Su tesisatında kaçak var | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatında kaçak var | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı kaçağı nasıl bulunur?

Kameralı görüntüleme cihazı, akustik dinleme cihazı, dedektörler su tesisatı kaçağını bulmak için oldukça kolay çözümler sunmaktadır. Günümüzde su kaçaklarının tespit edilmesinde cihazlardan yararlanıldığında, yaşam alanlarında kırma işlemi yapılmadan zahmetsiz şekilde sorun giderilmektedir. Ancak hala daha eski yöntemleri kullanan tesisatçılar olduğundan, su tesisatı kaçağı sorununuz olduğunda, mutlaka tesisatçınızdan yeterli derecede bilgi almalısınız. Cihazla su tesisatı kaçak tespiti yapacaklarsa, gönlünüz rahat bir şekilde tesisatçıyla işbirliği yapabilirsiniz. Bu yöntemle maliyetlerinizin hatırı sayılır derecede düştüğü görecek, su kaçağınızın kalıcı olarak giderildiğine şahit olacaksınız. Üstelik etrafta hiç kırma yapılmadan, bu hizmeti alacaksınız.

Su tesisatında kaçak var ise bunu anlamamanız mümkün değildir. Kendini kısa sürede hatırlatan su tesisatı kaçağı hem evinizin zarar görmesine hem de sağlığınızın riske girmesine sebep olur. Size tesisatınız su kaçağı konusunda gerekli sinyalleri veriyorsa hemen acilen önlem almanız gerekir. Bu sorunun giderilmemesi daha büyük sorunların oluşmasına neden olacaktır. Hem size hem komşularınıza zarar verici olan bu etkiler mutlaka önlenmelidir. Bunu sağlamak için uzman ve deneyimli tesisat firmalarından destek almalısınız.

Firmayla yapacağınız ön görüşme sonrasında incelenecek olan tesisatınızdaki su tesisatı kaçağının kolayca tespit edileceğini size söyleyebiliriz. Bu tür firmalar su kaçağını modern cihazlarla tespit ederek onarımlarını da gerçekleştirecektir. Eğer temiz su borularından kaçak söz konusuysa dedektörler ve akustik dinleme cihazlarıyla tespit yapılacaktır.

Ancak su tesisatı  kaçağı pis su borularından geliyorsa bu durumda görüntüleme cihazlarının kullanımıyla su kaçağının tespitinin yapılması gerekir. Tesisatınızda su kaçağı var ise destek almakta gecikmeyin.

Benzer Gönderiler: