tesisat kaçağı 1077 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kameralı pimaş içi görüntüleme ve kanalizasyon boru içi görüntüleme ile zemin altında kalan borulardaki arızalar görülür. Kameralı pimaş boru içi görüntüleme, kanal boru görüntüleme kamerası ile uzun hatlar görüntüleme yapılır. Su kaçağı yada su sızıntısı bulma, pis su tesisatında olduğu vakit, pimaş içi kameralı görüntüleme ile bulunduğu unutulmamalıdır.

Tesisatta en büyük yükü taşıyan ve en çok deforme olan öğeler pimaşlardır. Çünkü giderlerde ki tüm kirliliği ve atıkları kanalizasyona kadar taşıyan ve bağlayan pimaşlardır. Bu sebeple de su kaçağı yada tıkanıklığın en çok ortaya çıktığı yerde yine buralardır. Su kaçağı yada tıkanıklık durumunda pimaşlarınızı ve tesisatı kırmadan çözüme ulaşmanın en iyi yolu da boru içinden görüntü almaktır. Bu yöntem sayesinde tıkanma yada su kaçağı veya başka bir sorun borunun içi görüntülendiği için müdahale ve tespit çok daha kolay ve etkilidir. Teknolojik su kaçak tespiti makineleri ile öncelikle pimaş içinde ki sorunun kırmadan tespitini yapmak mümkündür.

Kameralı Pimaş içi Görüntüleme | Uzmanlar Tesisat

Kameralı Pimaş içi Görüntüleme | Uzmanlar Tesisat

Kameralı pimaş içi görüntüleme

Evinizdeki su kaçağını kendi başınıza bulamazsınız. Bunun bir tesisatçı tarafından tespit edilmesi gerekir. Tesisatın boruları zaten görünür yerlerde değildir. Borudaki su sızıntısı çok az olsa da, evinizdeki etkileri büyük olur. Bunu fark ettiğiniz zaman hemen tesisatçınızı arayın. Size,cihazlarla su sızıntısı tespitini kırmadan yapacak ustaları göndersinler.

Profesyonel su kaçak uygulaması ile  borudaki su kaçağının bulunması sayesinde evinizde herhangi bir hasar oluşmadan, kaçak yapan boru bulunup tamiri yapılabilir. Noktasal tespit yapıldığından, ustalar küçük bir alanda onarımı yaparlar. Tesisatçınızın sadece cihazı değil, bu cihazı profesyonelce kullanacak ustaları da olmalıdır. Hatasız şekilde kaçak yapan boruyu bulmaları ve onarmaları bu şekilde mümkün olabilir. Profesyonel su kaçak bulma ile kırmadan dökmeden kısa sürede sızıntı, borudaki çatlak ve diğer olumsuz unsurlar net görüntülenebilmektedir.

Su kaçağı tesisatta olmasını istemeyeceğiniz sorunlardan birisi olsa da, bunu yaşamayacağınızı kimse söyleyemez. Su kaçaklarının çeşitli sebepleri olabilir. Bunların başında boruların bağlantılı yerlerinde olan yıpranmalar, eskimeler, gevşekliklerdir. Ayrıca darbeler bile su kaçağına neden olabilir. Ancak su kaçakları hemen belirti vermez. Evinizde olumsuzluklar olduktan sonra bunun farkına varabilirsiniz. Bu yüzden biraz hassas davranıp, su kaçağı belirtilerini takip etmelisiniz. Ne kadar erken müdahale edilmesini sağlarsanız, gördüğünüz zarar daha az olur. Çünkü su kaçağı tespitinde eskiden olduğu gibi kırma yapılmadığından, kameralı pimaş içi görüntüleme  ile sadece su kaçağının verdiği hasarla bundan kurtulacaksınız. Teknolojinin sunmuş olduğu yenilikler ile boru tesisat içi görülüp, pimaş hattında çatlak, çökme gibi durum görülüp su kaçağının kaynağı net görüntülenebilmektedir.

Bununla birlikte pimaş içindeki sorunun şekli ve nedeni tam olarak belirlendiği için uygun müdahale ve çözüm yönteminin belirlenmesi de çok kolay. Örnek verecek olursak pimaştaki sorun bir çatlaksa ve siz bunu Kameralı pimaş içi görüntüleme ile tespit etmişseniz boruyu kırmanıza gerek yok. Burada yine teknoloji imdadımıza yetişiyor. Rastgale öngörü ile hareket etmek yerine kamera ile sorunlu bölge belirlenip ,kırma işlemi yapmadan bu çatlağın olduğu bölgenin değişimi ile sorun giderilebilmektedir. Tüm bunları ve çok daha fazla kolaylığı beraberinde getiren kameralı pimaş içi görüntüleme hizmetini firmamızdan randevu alarak alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: