Tıkandı 2517 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvaletten su geri geliyor ya da tuvalet tıkandı su geri geliyor ise telaş etmeden bu durumun tıkanıklığa bağlı olduğunu bilin. Banyo giderinden su geri geliyor veya tuvalet giderinden su geri basıyor ise yine boru tıkandığından bu durum ortaya çıkmıştır. Atık su boru tıkanıklığı olduğunda, klozetten su taşıyor, sifona basınca su gitmiyor ve tuvalet gideri tıkalı su gitmiyor şikayetleri başlar.

Tuvaletten su geri geliyor şikayet yada problemini bir çok kez duymuşsunuzdur. Bu aslında tuvaletin tıkandığı anlamına gelir. Yani tuvalet giderinde bir tıkanıklık oluşmuş ve artık gideriniz suyu çekmemektedir. Bazen bu durum daha kötü manzaralar ile sonuçlanabilir ve taşmalar meydana gelebilir.

Tuvaletten su geri geliyor

Tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşandığında, sifonu çekince su yavaş gidiyor durumu olur, giderden su taşması olur ve gider tıkandığı için tuvaletten su geri gelir. Böyle bir durumda ne kadar zor durumda kalacağınızı sizlerde tahmin edersiniz. Hiç zaman kaybetmeden tıkanıklık açma servisi ile iletişime geçmeli ve ustalardan tıkanıklığın açılmasını istemelisiniz. Tuvalet tıkandı, tuvaletten su geri geliyor diye kendi bildiğiniz yöntemleri kullanmaktan sakınmalısınız. Yapacaklarınız tuvalet tıkanıklığının daha ciddi boyutlara gelmesine neden olabilir, uğradığınız zararlar artabilir.

Tuvaletten Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tuvaletten Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan tuvalet gideri kameralı cihazla görüntülenir ve tıkanıklık tespiti yapılır. Ustalarımız tıkanıklığı nasıl açacaklarına, neler yapacaklarına sağlıklı bir şekilde karar vermek için görüntülemeyi yapmak gerekmektedir. Ardından robotla tuvalet açma işlemini yaparak sorundan kurtulmanızı sağlasınlar.

Evinizde meydana gelen tıkanıklık sorunlarında yukarıda da belirttiğimiz üzere  hemen telaşa kapılmayın.  Artık tıkanıklık açma işlemlere çok kolay şekilde yapılır. Yeni modern cihazlar kullanılarak, tecrübeli ustalarla tıkanıklık yeri tam olarak belirlenir ve kırmadan tıkanıklık açılır.

Tıkanmış giderlerde, pimaş borularda mutlaka robotlu tesisatçılarla işbirliği yapın, evinizdeki fayansların kırılmasına izin vermeyin. Tesisatçınız ekiplerini hızlı servis olanağı sunarak hemen evinize yönlendirmeli, en kısa sürede gider tıkanıklığına, tuvaletten su geri gelme durumuna  müdahale edilmesini sağlamalıdır.

Ustalar kameralı cihaz sayesinde tıkanıklığın yerini belirlemeli ve robot kullanarak kırmadan tıkanıklığı açmalıdır. Robotla tıkanıklık açma hizmeti sayesinde evinizde fayanslar kırılmaz, duvarlarda sıvalar kazılmaz, başka yerlere de zarar verilmez. Bu nedenle tıkanıklığı ihmal etmeyin, eski yöntemlere yönelmeden güncel yöntemlerle kırmadan gider tıkanıklığının açılmasını sağlayın. Tuvaletten su geri geliyor diye oturup ne yapacağınızı düşünmek yerine işi uzmanına iletin. Tuvaletten su geri geliyor ise tıkanıklık açma servisi ile irtibata geçin ,tıkanıklığı kırmadan cihaz ile açsın.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Yaşam alanlarınızda kullandığınız tesisatta her zaman tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Tesisatın gözle görünmeyen bir yerde bulunması nedeniyle, tıkanıklığın nasıl açılacağı, nasıl tespit yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kırmadan yapılan tespitler ve tıkanıklığın rahatça giderilmesi için, mutlaka teknoloji desteği alınmalıdır.

Günümüzde robotla tıkanıklık açma yöntemi sizlere bu olanağı sunmaktadır. Kanal açma makinesi olan robot gözle görülmeyen boruların içine sokularak, içeride tıkanıklığa neden olan yabancı maddeleri tesisatın dışına çıkarmaktadır. Bu sırada fayanslarınızın kırılmasına bile gerek kalmaz. Tesisatın içi kamerayla görüntülendiğinden, noktasal olarak tıkalı alan tespit edilmektedir. Bu sayede zahmetsizce tıkanıklıktan, tuvaletten su geri geliyor durumunun verdiği rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Yaşadığımız yada zaman geçirdiğimiz mekanlarda ki hijyen ve temizlik hepimiz için önemlidir. Fakat bazen bizim dışımızda gelişen yada sebebini bilmediğimiz için engel olamadığımız hijyenik olmayan rahatsız edici koşullar meydana gelebilir. Buna en iyi örnek tuvaletlerde oluşan gider kokularıdır. Ne yaparsak yapalım bir türlü buna engel olamayız ve bir çok kişi bunun hatalı tesisattan kaynaklandığını da bilmez. Birde tuvaletin suyu çekmediği ,tuvaletten suyun geri geldiği durumlar vardır ki bu hiç kimsenin başına gelmesini istemediği bir durumdur.

Tıkanıklık bu kadar ciddi hale gelmeden bir problem olduğunu hissettiğinizde muhakkak durumu kontrol altına alabilmek için bir uzman yardımı almalısınız. Çünkü tuvaletten suyun geri gelmesi yada tuvaletin suyu çekmemesi adeta tesisatınız için alarm demektir. Çok daha külfetli çözümlerin ve gereksiz ekstra masrafların ortaya çıkmasını istemiyorsanız muhakkak zaman varken önlem alın ve en önemlisi bu sorunu ciddiye alın.

Tıkanıklık sorunu ciddiye alınıp önceden önlem alınırsa tıkanıklık kırmadan açılabilir. Bu şekilde hareket edildiği takdirde hem maliyetin artması önlenecek hem  de zaman kaybına uğramadan ve tıkanıklığın ortaya çıkaracağı sorunların önüne geçilmiş olacaktır. Tuvaletten su geri geliyor ise uzmanlar tesisatı arayıp cihazlarla tıkanıklığın açılmasını talep edin. Uzmanlar tesisat sizlere bu yöntemle hizmet vermektedir. Tuvalet tıkanıklığı bu sayede zahmetsiz şekilde açılmaktadır.

Benzer Gönderiler: