Tıkandı 395 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Duş gideri tıkandı su çekmiyor ise duş süzgecinin açılması gerek ise profesyonel makine ile gider tıkanıklığını açan usta çağırmak gereklidir. Duş gideri saç ve kıldan tıkanınca duş gideri suyu çekmiyor durumunda kimyasal gider açıcı kullanılabilir. Duşa kabin gideri tıkandığında duşa kabinde su birikmesi olacak ve bu durum sizi rahatsız edecek boyuta ulaşacaktır.

Tıkanan duş teknesi sorunu ile karşılaştığınızda önce kimyasal açıcı kullandınız ancak tıkalı gider açılmadı. Bu durumda asla sert cisimlerle tıkalı pimaş boru giderini açmaya uğraşmayın. Çünkü, sert cisimler pimaş boruda çatlağa neden olur ve su sızıntısı oluşur. Böylesi bir tabloda da sorun bir iken iki olur. Tıkanan giderler kanal açma makinesi ile açıldıktan sonra giderlerde sorun yaşanmaz.

Duş gideri tıkandı su çekmiyor duşa kabinde su birikiyor

Yaşam kalitemizi etkileyen bir mekan olan banyoda duş almak herkes için önemli bir ihtiyaçtır. Duş gideri tıkanması ise herkesin başına gelebilecek sorunlardan biridir. Duş alırken giderde suyun birikmesi ve suyu çekmemesi, ayağınızın altında suyun birikmesi pekte hoşunuza gitmez. Ancak sabun, kıl, tüy, saç telleri, kirecin etkisi gibi pek çok neden duş giderinin sıkça tıkanmasına neden olabilir. Bazı hallerde duş giderinin bulunduğu yerlerde çökmelerin olması, yapım hatalarının bulunması gibi etkenlerde duş giderinin suyu çekmemesine yol açabilir.

Duş gideri tıkandı su çekmiyor | Uzmanlar Tesisat

Duş gideri tıkandı su çekmiyor | Uzmanlar Tesisat

Siz duş alırsınız ama duş giderinden su gitmeyerek birikme yapar. Ayağınızın altında su birikmeye başlar. Bir elinizde pompa gideri açmak için uğraşırsınız. Bunlar hep geçici çözümler olur. Duş gideri tıkandığında kimyasal açıcılarda aynı şekilde olup üstelik duş giderlerine zarar bile verebilirsiniz. Duş gideri su çekmiyor ise yapılabilecek en doğru davranış profesyonel yardım almanızdır. Duş giderinin tıkanmasına neden olan atıkların ustalar tarafından temizlenmesi gerekir. Böylece uzun bir süre duş giderinde bu sorunu yaşamazsınız. Ayrıca pimaş borularınızda zarar görmez. Duş giderinden su gitmiyor, tıkandığını görüyorsanız hemen önleminizi almalısınız.

Tıkanan giderlerde aynı sorunu yaşamamak için pimaş yıkama ideal bir hizmettir. Periyodik bakımları ve temizliği yapılan pimaşlarda koku oluşması ve pimaşlara tıkanıklık yaşanması olası bir durum değildir. Bu açıdan bu uygulamayı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer Gönderiler: