Tıkandı 6793 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır sorusunun cevabı için doğru kişiye ulaşırsınız hem hizmetin yapılış şeklini hem de bu uygulamanın başarı oranını öğrenmiş olursunuz. Su borularında tıkanıklık iki tip olup,  pis suda tıkanıklık robotla açılır, temiz suda tıkanıklık basınçlı makine ile açılır. Boru tıkanıklığı açma, tıkanmış tesisat borusu açma  gider borusu tıkanıklığı açma işi elbette teknolojik makine gerektirir. Kırmadan tıkalı boru açma, tıkanmış pimaş, tıkanıklık açma kimyasalı ile de bazen mümkün olabilmektedir.

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır sorusu için verilecek cevap reel olmalıdır. Su borusu tıkanıklığı açılmaz. Yeniden tesisat çekilecek diyen bir tesisatçı size çözüm mü sunmuş olmakta, yoksa sizi çözümsüzlüğe mi itmekte bunun kararını siz verin. Öncelikle su borusu denilince temiz su tesisatı kastedildiğinden burada tıkanıklığı açmak robotla mümkün değildir. Nedeni temiz su tesisatı tıkanıklığını açmak  için henüz üretilmiş bir robot veya görüntüleme için üretilmiş bir  kamera yoktur.

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı temiz su borusunun tıkanması sık rastlanılan bir durum olmamakla beraber bu tesisatta tıkanıklık olur.

  • Su borusuna şebeke suyundan pislik gelebilir.
  • Tesisat yapım aşamasında bağlantı noktalarında yapılan kaynağın içeri doğru taşmasına bağlı tıkanıklık olur. Bu durumda tesisatta ilk başlarda normalden az su gelir. Sonraları bu durum daha da kötüye gider.
  • Su sayaçlarının çıkışları yosun tarzı şeylerle tıkanabilir. Bu durumda da evdeki hiç bir musluktan istenilen miktarda su akmaz.
  • Şebekenin su basıncı düştü ise musluklardan az su gelecektir. Bu durum geçici olup tesisat borusu tıkandı diye telaş edilmemelidir.

Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Su borusu tıkanıklığı genellikle eski binaların tesisatında ve demir boru tesisatta karşımıza çıkar. Bu tıkanıklara kireç veya eski demir borudaki pas ve demir parçaları sebep olur. Su tesisatındaki borunuz tıkandıysa hemen değiştirme yolunu seçmeyin. Bizi arayın tesisatınızı kontrol edelim.

Genelde tıkanıklıklar için alternatif çözümler üretilebilir. Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır için öncelikle tesisatta kısa bir keşif yapılır. Tıkanıklık dairenizdeki ana boruda mı yoksa musluk veya batarya ayrımında mı olduğu tespit edilir. Tıkanıklık sadece musluk veya bataryada ise çıkış ağzında bulunan filtre sökülerek temizlenir.

Sayaç girişinde bulunan filtre ve sayaç temizlenir. Tıkanıklık sayaçtan sonra ve musluklardan önce ise bir musluk sökülerek sayaç kısmından basınçlı hava veya su verilerek tıkanıklık açılabilir.

Kireçlenmeye veya paslanma varsa özel kimyasallar kullanılarak borular temizlenir ve açılır diye bir söylem ile karşılaşırsanız bu uygulamayı kabul etmeyin. Burada kullanılan kimyasal tesisatta kalıp zehirlenmelere neden olabilir. Bu husus önemli olup kesinikle içme suyumuzu aldığımız, yemeğimizi çayımızı yaptığımız suyun geldiği tesisat için kimyasal kesinlikle kullanılmamalıdır.

Boruların tıkanıklığı hava ve su ile açılmalı ve tıkanıklık açıldıktan sonra iyice yıkanmalı ve filtreler kontrol edilmelidir. Bu işlemler yapılarak tıkanıklıkların büyük bir çoğunluğu açılabilir. Eğer bu işlemlerden sonra tıkanıklık açılamıyorsa en son tercih olarak tesisat değiştirilmelidir.

Sonuç olarak, temiz su borusu tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun en reel cevabı hava ve su ile yapılacak uygulamadır.

Benzer Gönderiler: