Tıkandı 1934 kez görüntülendi

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır ? Su borusu tesisat tıkanıklığı hava ve basınçlı su ile açılır

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır sorusu için verilecek cevap reel olmalıdır. Su borusu tıkanıklığı açılmaz. Yeniden tesisat çekilecek diyen bir tesisatçı size çözüm mü sunmuş olmakta, yoksa sizi çözümsüzlüğe mi itmekte bunun kararını siz verin. Öncelikle su borusu denilince temiz su tesisatı kastedildiğinden burada tıkanıklığı açmak robotla mümkün değildir. Nedeni temiz su tesisatı tıkanıklığını açmak  için henüz üretilmiş bir robot veya görüntüleme için üretilmiş bir  kamera yoktur.

Su borusu tıkanıklığı genellikle eski binaların tesisatında ve demir boru tesisatta karşımıza çıkar. Bu tıkanıklara kireç veya eski demir borudaki pas ve demir parçaları sebep olur. Su tesisatındaki borunuz tıkandıysa hemen değiştirme yolunu seçmeyin. Bizi arayın tesisatınızı kontrol edelim. Genelde tıkanıklıklar için alternatif çözümler üretilebilir.Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır için öncelikle tesisatta kısa bir keşif yapılır. Tıkanıklık dairenizdeki ana boruda mı yoksa musluk veya batarya ayrımında mı olduğu tespit edilir. Tıkanıklık sadece musluk veya bataryada ise çıkış ağzında bulunan filtre sökülerek temizlenir.

Sayaç girişinde bulunan filtre ve sayaç temizlenir. Tıkanıklık sayaçtan sonra ve musluklardan önce ise bir musluk sökülerek sayaç kısmından basınçlı hava veya su verilerek tıkanıklık açılabilir.

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır ?

Kireçlenmeye veya paslanma varsa özel kimyasallar kullanılarak borular temizlenir ve açılır diye bir söylem ile karşılaşırsanız bu uygulamayı kabul etmeyin. Burada kullanılan kimyasal tesisatta kalıp zehirlenmelere neden olabilir. Bu husus önemli olup kesinikle içme suyumuzu aldığımız, yemeğimizi çayımızı yaptığımız suyun geldiği tesisat için kimyasal kesinlikle kullanılmamalıdır.

Boruların tıkanıklığı hava ve su ile açılmalı ve tıkanıklık açıldıktan sonra iyice yıkanmalı ve filtreler kontrol edilmelidir.Bu işlemler yapılarak tıkanıklıkların büyük bir çoğunluğu açılabilir. Eğer bu işlemlerden sonra tıkanıklık açılamıyorsa en son tercih olarak tesisat değiştirilmelidir.

Sonuç olarak, temiz su borusu tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun en reel cevabı hava ve su ile yapılacak uygulamadır.

Alternatif tesisat hizmetleri