Tıkandı 334 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı lavabo gideri açma yolları, tıkalı bir lavaboyu açmak için farklı alternatifler olsa da en etkili lavabo açma yöntemi, robotla tıkanıklık açmadır. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise lavabo gideri kalıntıları tuz ve sirke ile lavabo açma yöntemi denenebilir. Mutfak lavabo tıkanıklığı açma uygulaması başarılı oldu tıkalı gider açıldı bir baktınız 2 gün sonra yine tıkandı. Bu durumda mutfak borusu aşırı yağlanmaya maruz kalmış olup pimaş iç yüzeylerinin temizlenmesi gereklidir. Bu da yüksek basınçlı pimaş yıkama makinesi ile yapılır ve pimaş boru iç yüzeylerine yapışan atıklar tam olarak temizlenir. Bu uygulama sayesinde mutfak gider borularında sık sık yaşanan tıkanıklık sorunu ortadan kalkar.

Tıkalı lavabo gideri açma yolları | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı lavabo gideri açma yolları | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı lavabo gideri açma yolları 

Lavabo tıkanıklığı yüzünden mağdur olmamış biri herhalde yoktur. Herkesin evinde lavabo tıkanabilir. Tıkalı atık su borularını açmanın çeşitli yolları olabilir. Ancak bunların içinde en sağlıklı ve kalıcı olanı cihazla lavabo açma yöntemidir. Devamlı kullanılan lavabo gideri tıkandığında, ilk aklımıza gelen gideri pompalamaktır. Bu yüzden herkes evinde tıkanıklığı açabilecek bir şeyler bulundurur. Belki acil çözümler için pompa işe yaramış gibi görünebilir. Tıkalı lavabo gideri açılmış olabilir. Ama en kısa zamanda yeniden tıkanıklık sorunu yaşanır. Bunun nedeni pompalama yoluyla lavabo giderinde biriken atıkların derine gönderilmesi ve burada birikmesidir. Bu yüzden uzmanlar tıkalı lavabo açma için pompalamayı tavsiye etmezler. Gider tıkanıklığını açmak tıkanıklık cihazı olmadan mümkün değildir demiyorum ama en etkili yol da budur.

Tıkalı lavabo gideri açma yolları arasında lavabo aç gibi kimyasallarda vardır. Bu tür kimyasalları tesisatçılarda kullanır. Ancak bunlar profesyonel kullanıma uygundur. Bizlerin evlerde kullandıkları bundan değildir. Bu tür kimyasalların giderlere zarar verme riski vardır. Bu yüzden bilinçsizce lavabonuzu açmak için kimyasal kullanmamalısınız. Tesisatçınızı aramalı ve tıkalı lavabo giderinin cihazla açılmasını istemelisiniz. Kameralı yöntemle, robotla tıkalı lavabo açma hizmeti almalısınız.

Kendi çabamızla tıkanıklığı açmaya çalışmak zorlu bir süreç  yaşamamıza neden olabileceği gibi bundan sonuçta alamayabiliriz. Bu bakımdan tıkanıklığın ciddi bir tesisat arızası olduğunu kabul ederek ve bunun için tesisatçıdan yardım almamız gerektiğini bilmek bize çözüme götürecektir.

Benzer Gönderiler: