Tıkalı Boru 547 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme, gider borusunda yağlanma olduğunda yağ tutan lavabo borusu temizleme işi basınçlı makine ile yapılır. Yağlar lavabo borularını daraltır, yağ tutmuş gider temizleme ile mutfak gider borusu temizleme ile boru çapı genişler. Mutfak lavabo gideri sürekli tıkanıyor ise lavabo yağ tıkanıklığı açılarak yağlar temizlenmeli ve bakım için de ara ara  tıkalı boru açma kimyasalı kullanılmalıdır. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor sorunu yapılan bu uygulamalar ile en aza indirilir. Yüksek basınçlı pimaş gider yıkama makinesi ile atık su gider boru iç yüzeyleri tam olarak temizlenir. Bu sayede de bu içindeki kirli tabakaya takılan atıklar artık direkt rögara gider.

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme | Uzmanlar Tesisat

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme | Uzmanlar Tesisat

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme 

Tıkanan giderler cihazla ve kimyasal ile kırma dökme olmadan açılır. Tesisatlarda borularda yağlanma nedeniyle de tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Yağlanma en fazla mutfak giderlerini etkileyen bir sorundur. Aşırı kirlenmiş ve boru iç yüzeyinde tabaka oluşmuş bir gider temizleme işi gerçekten zor olur. Yağlanmanın fazla miktarda olması temizlik işini zorlaştıran bir etkendir. Ancak bunun da bir çözümü vardır. Bu şekilde tıkanıklık sorunu yaşanan boruları özel makinelerle temizlemek mümkündür. Fakat makinelerle lavabo borusu tıkanıklığı açıldıktan sonra, borunun yağdan iyice temizlenmesi gerekir. Aşırı yağ tutmuş lavabo gideri temizleme için basınçlı kanal yıkama makinesiyle işlem yapılmalıdır. Yüksek basınç altında, özel başlıklarla su püskürtülür. Başlığın dönerek püskürttüğü suyla lavabo borusu iyice yıkanmış, yağdan arınmış olur. Böylece boru ilk takıldığı haline geri döner.

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme işlemi basınçlı kanal yıkama makinesi yardımıyla yapılır. Yağlanma nedeniyle tıkanan lavabo borusunu bu işte uzmanlaşmış bir tesisatçıya temizletebilirsiniz. Mutfak giderlerinde oluşan yağlanmaya karşı tıkanıklık sorunu yaşanması herkesi etkileyebilir. Yemek artıklarındaki yağlar, kızartma yağları zamanla lavabo borusunda yağlanmanın oluşmasına neden olabilir.

Yağlanmanın yoğun olduğu yer mutfak pimaş gider borusu açma uygulaması ile zor olan bir tesisat arızasından bu yolla kolayca kurtuluyorsunuz. Bu anlamda kırma dökme yaparak size ek maliyetler çıkaran tesisatçılar ile çalışmak yerine cihazlarla bütün kolaylıkları ayağınıza getiren tesisatçılar ile çalışın.

Benzer Gönderiler: