Tıkalı Boru 212 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı borudan su geri geliyor ise bilin ki borular tıkanmış ve su ileri gidemiyor. Gider boru içlerine atılan yabancı cisimler boru içini doldurmakta ve su gitmekte zorlanmaktadır. Klozete kaçan bir plastik parçası ya da klozete atılan tuvalet kağıtları, peçete vb. ne var ise zamanla tıkanıklığın nedeni haline gelir. Tıkanmış gider pimaş boru zemin altında kaldığı için ulaşmak elbette zordur. Bu açıdan teknolojik robotlu makine yayı istenilen uzaklıktaki yere boru için giderek tıkanıklığın açılmasında büyük rol alır.

Tıkalı borudan su geri geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı borudan su geri geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı borudan su geri geliyor tıkalı gider açma

Tıkanıklık açma servisini çağırarak su kaçağının oluşmasının önüne geçin. Pis su tesisatında tıkanıklık demek giderlerdeki suyun geri gelmesi demektir. Tıkanmış giderden su geri geliyor diye bir şikayet var ise kullanım suyunun geri geldiği pimaşta oluşan tıkanıklığın açılması gerekmektedir. Tıkalı gider açılmadığı takdirde su sızmaları başlayacak olup ivedi arızanın giderilmesi gereklidir. Tıkanan pimaş borusunun açılması tıkalı olan tesisatın kırılarak değişmesi ile değil tıkanıklık açma robotu ile açılır. Kırma dökmenin artık son bulduğu günümüzde zor görünen bir çok tesisat arızaları cihazlar ile kolayca çözülür.

Çağırdığınız tesisatçı tıkalı gidere robotla müdahale ederek tıkalı olan yeri kısa sürede etrafa zarar vermeden açar. Sonrasında gerek duyulduğu takdirde kamera ile pimaş içi görüntüleme yaparak son halini görmenizi sağlar. Tıkanıklık açtıktan sonra kamera ile görüntüleme yapmak tıkanıklık açma hizmetine dahil olmayıp talep olursa görüntüleme yapılır.

Tıkanmış Gider Boru Açma Yöntemleri

Tıkanmış borudan su geri geliyor ise açmak için bilmediğiniz yöntemleri kullanmayın. Bu şekilde bir çözüm, sonucu belli olmayan olumsuz durumlara neden olabilir. Pimaş tesisatı kırılabilir, delinebilir veya farklı bir sorun ortaya çıkabilir. Bunun içindir ki, tıkalı tesisatı açmak için uğraşmak yerine robotla tıkanıklık açan tesisatçı çağırın.

Ya da evde kimyasal açıcı var ise bilinçli bir şekilde uygulayın, açılmaz ise tesisatçı çağırın. Tıkanmış boru hangi giderde olduğuna göre farklı yöntemler uygulanır. Lavabo açma için sirke, karbonat işe yarayabilecek iken tuvalet tıkanıklığı için kimyasal açıcı deneyin.

Tıkalı borudan su geri geliyor ne yapmak gerek diye düşünmeye artık son verin. Bildiğiniz bir tesisatçıdan yardım alarak zaman kaybetmeden arızanın giderilmesi için ilk adımı atın.

Benzer Gönderiler: