Tıkalı Boru 212 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanıklık cihaz olmadan açılır mı sorusunun yanıtı tıkalı giderin ne derece tıkalı olduğuna göre değişir. Eğer tıkanmış gider borusunda atık cisim falan var ise kimyasal açıcı ile açılması mümkün görülmemektedir. Pimaş tıkanıklığı açma, gider boruları tıkanıklığı açma ya da  tıkalı su tesisat borusu açma işi için profesyonel yöntemler uygulanmalıdır.

Örneğin, kalorifer tesisatı ve peteklerde tıkanıklık var ise kompresörlü cihaz kullanılarak hava ve su ile basınç uygulanıp tıkanıklık açılır. Temiz su tesisatı tıkanıklığı olduğunda yine basınçlı uygulama ile su tesisatı tıkanıklığı açılır. Eğer atık su gider borusunda tıkanıklık var ise bu durumda evde  önce kimyasal açıcı kullanılır. Eğer açılmaz ise robotlu makineler ile atık su gider boru tıkanıklığı açılır.

Tıkanıklık cihaz olmadan açılır mı? | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık cihaz olmadan açılır mı? | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık cihaz olmadan açılır mı?

Tıkalı olan gider tıkanıklık açma makinesi ile kırma dökme olmadan açılır. Pis su gider tesisatında tıkanıklık oluşması halinde kendi çabamızla gidere tel salarak ya da sert cisimle vurarak tıkanıklık açılmaz. Tıkanıklık cihaz olmadan açılır mı hep merak ettiğiniz bu sorunun yanıtı cihaz olmadan tıkanıklık açılamaz şeklindedir. Tıkalı pis su gideri tıkanıklığını açmak  için uğraşınız çabanız maalesef çözüm değil sorun olmaktan öteye geçmez. Çünkü, tıkanıklık açma yöntemi yanlış uygulanmakta ve pimaş tesisat hattını kırabilecek düzeyde sert cisimlerle pimaşlara vurulmaktadır. Oysa makine ile tıkanıklık açma uygulamasında profesyonelce tıkanıklık kısa sürede etrafa zarar vermeden açılmaktadır.

Tıkanıklık açma cihazı, kanal açma makinesi, tıkanıklık açma robotu  aynı cihazı ifade etmekte olup bu cihaz sayesinde tıkanıklık kolay açılmaktadır. Peki bu cihaz tıkanıklığın olduğu yer nasıl kolay bir şekilde açarak kırma dökmenin önüne geçiyor. Tıkanıklık açma robotunun pimaş gider hattına gönderilecek sert esnek bir yayı bulunmaktadır. Bu yay ucuna da farklı tipteki tıkanıklıklara göre uç, aparat takılmaktadır.

Bu yay ve aparatları sayesinde pimaş borusunda sert bir cisim var ise rögara itilmek suretiyle tıkanıklık açılmaktadır. Eğer yumuşak bez , ıslak mendil ve poşet tarzı yumuşak dokuda olan cisimlerde aparat ucuna sarılarak dışarı çıkartılır. Bu sayede sistemi tıkayan her ne olursa olsun cihazla tesisata zarar vermeden açılır. Bu durumdan hem mağdur olan vatandaş hem de tıkanıklığı açan tesisatçı ziyadesiyle memnun kalmaktadır.

Benzer Gönderiler: