Tıkalı Boru 186 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanık boru açma işini sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma uygulamasıyla yapılabilirsiniz. Fakat çoğu zaman bu uygulamadan sonuç alamazsınız. Lavabo tıkanıklığı açmak için en etkili yol robotlu makineler ile tıkalı boru açma yöntemidir. Tıkalı lavabo giderini  kırmadan lavabo tıkanıklığı açma ve banyo tıkanıklığı açma yöntemleriyle açmak gereklidir. Bunun içinde makine ve usta ikilisi olması gereklidir.

En basit tıkalı boru açmada tıkalı boru açma kimyasalı kullanıldığında bu ilacın bile nasıl kullanılacağını bilmelisiniz. Diğer taraftan bir de su tesisat boru tıkanıklığı var ki, bu tamamen farklı bir tıkanıklık tipidir. Her tıkanıklık çeşidinde yapılacak uygulama farklılık gösterebilir.

Tıkanık boru açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanık boru açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanık boru açma tıkalı boru açma yöntemi

Gider borusu veya diğer boru tıkanıklıkları yeni veya eski yapı fark etmeksizin olabilir. Evinizde veya iş yerinizde her yapıda meydana gelebilir. Tıkanık boru açma işlemi tıkanıklığın nerede olduğuna ve nerenin tıkandığına göre uygulama değişir. Tıkanıklık, giderlere katı atıkların atılması veya borularda eskime gibi sebeplerden ortaya çıkabilir. Kırmadan tıkanık boru açma ile boru içinde birikerek tıkanıklığa neden olan şeyler robotla gidere itilir.

Kameralı cihazlarla kontrol gerçekleştirdiğimiz için tıkanıklığa neyin sebep olduğunu kolaylıkla anlayabilmekteyiz. Tıkalı bor açma servisimizin bu uygulamasıyla tıkanıklığın nedeni hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  Tıkanıklık açma işleminizi gerçekleştirebilmek için önce nerede tıkanıklık olduğunu tespit ederiz. Sonra tıkanıklığın cinsine göre işlem yaparız. Bunu içinde uygulamanın yapılacağı yeri görüp gider boru çapına göre aparat kullanırız. Bilinçli yaptığımız tıkanıklık açma işlemleri ile boru zarar görmez ve tıkanıklığıda kırma dökme olmadan açarız.

Evde Lağım Kokusu Var Ne Yapmalıyım?

Evin içindeki ağır kokular özellikle lağım kokusu oldukça rahatsız edici olur. Bu sorun en fazla eski evlerde rastlanır. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman, lağım kokusunun önlenmesi için gereken önlemleri almanız gerekir. Böyle bir kokuyla iç içe yaşamak pek hoş olmaz. Evde lağım kokusu var diyenler öncelikle bunun mutfakta, banyo ve tuvalette olduğunu fark edebilir. Bu nedenle evdeki bu alanları kontrol etmelisiniz. Tezgah altına, lavaboların altına bakmalısınız. Suyla çalışan çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazların giderlerini kontrol etmelisiniz.

Eğer lağım kokusu buradan geliyorsa, giderin bağlantı yerinden hava alıyor olabilir. Buraya hava geçirmeyi önleyecek contalar yerleştirilmelidir. Hava geçirmeyi engellerseniz, evdeki lağım kokusu da kaybolacaktır. Evde lağım kokusu var dediğinizde gündelik yaşamınızda bundan etkilenir. Temizlik bile yapılsa, evin için güzel kokularda sıksanız lağım kokusunu önleyemezsiniz. Eve gelen konuklarınız içinde hoş bir durum olmaz. Konuklarınızın rahatsız olacağını bildiğiniz için daha fazla rahatsız olursunuz. Sizin yaptığınız değerlendirmelerde kokunun kaynağı tespit edilemezse, bu konuda profesyonel yardım almanız gerekir.

Benzer Gönderiler: