Tıkalı Boru 102 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanık boru açma işi sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma uygulaması ile yapılabileceği gibi çoğu zaman bu uygulamadan sonuç alınamaz. Lavabo tıkanıklığı açmak için en ekili yol robotlu makineler ile tıkalı boru açma yöntemidir. Tıkalı lavabo gideri,  kırmadan lavabo tıkanıklığı açma ve banyo tıkanıklığı açma yöntemleri için makine ve usta ikilisi olması gereklidir.

En basit tıkalı boru açma için tıkalı boru açma kimyasalı kullanıldığında bu ilacın bile nasıl kullanılacağı bilinmeden sonuç elde edilemez. Diğer taraftan bir de su tesisat boru tıkanıklığı var ki, bu tamamen farklı bir tıkanıklık tipi olup açmak için yapılan uygulamada farklıdır.

Tıkanık boru açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanık boru açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanık boru açma tıkalı boru açma yöntemi

Gider borusu veya diğer boru tıkanıklıkları yeni veya eski yapı fark etmeksizin evinizde veya iş yerinizde her yapıda meydana gelebilen bir sorundur. Tıkanık boru açma işlemi tıkanıklığın nerede olduğuna ve nerenin tıkandığına göre yapılacak olan işlem değişmektedir. Tıkanıklık, giderlere katı atık atma veya borularda eskime gibi sebeplerden meydana gelebilmektedir. Kırmadan tıkanık boru açma ile boru içinde biriken ve tıkanıklığa neden olan şeyler robotla gidere itilir.

Kameralı cihazlar ile kontrol gerçekleştirdiğimiz için tıkanıklığa neyin sebep olduğunu kolaylıkla anlayabilmekteyiz. Tıkalı bor açma servisinin bu uygulaması ile tıkanıklığın nedeni hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.  Tıkanıklık açma işleminizi gerçekleştirebilmek için önce nerede tıkanıklık olduğunu tespit ederiz. Sonra tıkanıklığın cinsine göre işlem yapabilmemiz için uygulamanın yapılacağı yeri görerek gider boru çapına göre aparat kullanırız. Bilinçli yaptığımız tıkanıklık açma işlemleri ile boru zarar görmez ve tıkanıklık da kırma dökme olmadan açılır.

Evde Lağım Kokusu Var Ne Yapmalıyım?

Evin içindeki ağır kokular özellikle lağım kokusu oldukça rahatsız edici olur. Bu sorun en fazla eski evlerde rastlanır. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman, lağım kokusunun önlenmesi için gereken önlemleri almanız gerekir. Böyle bir kokuyla iç içe yaşamak pek güzel olmaz. Evde lağım kokusu var diyenler öncelikle bunun mutfakta, banyo ve tuvalette olduğunu fark edebilir. Bu nedenle evdeki bu alanları kontrol etmelisiniz. Tezgah altına, lavaboların altına bakmalısınız. Suyla çalışan çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazların giderlerini kontrol etmelisiniz.

Eğer lağım kokusu buradan geliyorsa, giderin bağlantı yerinden hava alıyor olabilir. Buraya hava geçirmeyi önleyecek contalar yerleştirilmelidir. Hava geçirmeyi engellerseniz, evdeki lağım kokusu da kaybolacaktır. Evde lağım kokusu var dediğinizde gündelik yaşamınızda bundan etkilenir. Temizlik bile yapılsa, evin için güzel kokularda sıksanız lağım kokusunu önleyemezsiniz. Eve gelen konuklarınız içinde hoş bir durum olmaz. Konuklarınızın rahatsız olacağını bildiğiniz için daha fazla rahatsız olursunuz. Sizin yaptığınız değerlendirmelerde kokunun kaynağı tespit edilemezse, bu konuda profesyonel yardım almanız gerekir.

Benzer Gönderiler: