Tıkalı Boru 106 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş boru tıkanıklık açma işi tıkanıklık açma ilacı yerine kameralı pimaş açma yöntemi kullanılmalıdır. Tıkalı pimaş açma kimyasalı evde tıkanıklık olduğunda ilk akla gelen pratik uygulama olsa da her daim işe yaramaz. Çeşitli pimaş boru açma denemeleri yapıldıktan sonra en son tıkanıklık açılmaz ise pimaş tıkanıklığı açma makinesi kullanılmalıdır.

Pimaş boru tıkanıklığı açma, pimaş gideri açma işi için mutlaka cihazlar da olmalıdır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için profesyonel tıkalı boru açma yöntemleri kullanıldığında çözüm hızlı gelir. Pimaş boru tıkanması gidere atılmaması gereken şeylerin atılması ile olduğu için atıkların giderden çıkarılması gereklidir.

Pimaş boru tıkanıklık açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş boru tıkanıklık açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Boru Tıkanıklık Açma Pimaş Boru Açma

Pimaş boruları genelde kullanıcı hatalarından dolayı tıkanmaktadır. Banyo, tuvalet gibi yerlere atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı vb. şeylerden dolayı genelde pimaş tıkanma sorunu oluşur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda giderden su geri basar. Pimaş tıkanması sadece gidere atılanlardan dolayı değil pimaş borularının montajı yapılırken borulara meyil iyi verilmez ise yine tıkanıklık olur.

Pimaş tıkanıklığı sorunu kendini belli ettiğinde önlem alınması gereklidir. Önlem alınmadığında pis su lavabo da birikme yapar, tuvalette birikme yapar. Lavaboda su biriktiğinde pompalama ile anlık lavaboyu açabilirsiniz. Ancak bu süreç çok uzamadan robotlu makineler ile tıkanıklığı açtırmalısınız. Banyo veya tuvalete su basmadan tıkanıklık giderilir ise sorun çok büyümeden çözülmüş olur.

Pimaş Gider Borusu Temizleme Pimaş Yıkama

Sürekli tıkanan giderler için özellikle yapılması gereken bir şey vardır. O da pimaş yıkama gider temizleme işlemidir. Atık su gider borularının iç yüzeyinde zamanla yapışıp kalan ve sonra da giderlere gelen her atığı tutan bu tabaka temizlenmelidir. Eğer pimaş yıkama il bu yumuşak kirli tabaka temizlenmesi gün geçtikçe bu tabaka kalınlaşacak ve buna bağlı boru çapı daralacaktır. Bu durumda da boru içinden geçecek su debisi düşecek ve lavaboda su birikmeye başlayacaktır. Yüksek basınçlı makine ile gider yıkama pimaş temizleme yapılır ise boru iç yüzeyi temizleneceğinden su rahatça akacaktır. Bu sayede tıkanıklık probleminin de önüne geçilecektir.

Tıkanıklık sorunu karşılaştığınızda mutlaka uzman tesisatçıları arayarak yardım talep edin. Alanında uzman personellerimiz ile son teknoloji cihazlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmete hazırız.

Benzer Gönderiler: