Tıkalı Boru 190 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş boru tıkanıklık açma işinde tıkanıklık açma ilacı yerine kameralı pimaş açma yöntemi kullanıyoruz. Tıkalı pimaş açma kimyasalı evde tıkanıklık olduğunda ilk akla gelen pratik uygulamadır. Evde çeşitli pimaş boru açma denemeleri yaparsınız. Tıkanıklık açılmaz ise pimaş tıkanıklığı açma makinesiyle tıkanmış gideri açtırın.

Pimaş boru tıkanıklığı açmada, pimaş gideri açmada  cihazlı tıkanıklık açmayı tercih edin. Pimaş tıkanıklığını açtırmak için profesyonel tıkalı boru açma yöntemlerinde çözüm hızlı gelir. Pimaş boru tıkanmasının nedeni genelde bellidir. Gidere atılmaması gereken şeylerin gidere atılması ile tıkanıklık olur. Bunun içinde atıkların giderden çıkarılması gereklidir.

Pimaş boru tıkanıklık açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş boru tıkanıklık açma | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Boru Tıkanıklık Açma Pimaş Boru Açma

Pimaş boruları genelde kullanıcı hatalarından dolayı tıkanmaktadır. Banyo, tuvalet gibi yerlere atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı vb. şeyler tıkanıklığın ana ndenlerindendir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda giderden su geri basar. Pimaş tıkanması sadece gidere atılanlardan kaynaklı değildir. Gider pimaş borularının montajı yapılırken borulara meyil verilmez ise yine tıkanıklık olur.

Pimaş tıkanıklığı sorunu kendini belli ettiğinde önlem alınması gereklidir. Önlem alınmadığında pis su lavaboda birikme yapar, tuvalette birikme yapar. Lavaboda su biriktiğinde pompalama ile anlık lavaboyu açabilirsiniz. Ancak bu süreç çok uzamadan robotlu makineler ile tıkanıklığı açtırmalısınız. Banyo veya tuvalete su basmadan tıkanıklığı açıyoruz. Bu sayede sorun çok büyümez etrafa pis kokular yayılmaz.

Pimaş Gider Borusu Temizleme Pimaş Yıkama

Sürekli tıkanan giderler için özellikle yapılması gereken bir şey vardır. O da pimaş yıkama gider temizleme işlemidir. Atık su gider borularının iç yüzeyinde zamanla yapışıp kalan ve sonra da giderlere gelen her atığı tutan bu tabakayı temizliyoruz. Eğer pimaş yıkamayla yumuşak kirli tabakayı temizlemezsek gün geçtikçe bu tabaka kalınlaşacaktır. Giderler burada birikerek boru çapını daraltacaktır. Bu durumda da boru içinden geçecek su debisi düşecek ve lavaboda su birikmeye başlayacaktır. Yüksek basınçlı makine ile gider yıkama pimaş temizlemeyi yapıyoruz. Pimaş yıkamayı yaptığımızda, boru iç yüzeyi temizlenir su rahatça gider. Bu sayede tıkanıklık probleminin de önüne geçiyoruz.

Tıkanıklık sorunu karşılaştığınızda mutlaka uzman tesisatçıları arayarak yardım talep edin. Uzman personellerimiz ve son teknoloji cihazlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmete hazırız.

Benzer Gönderiler: