Tesisat 302 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliği tesisat bakım firması, kombi tesisat petek bakımı, petek temizleme işlemlerini ilaçlı cihazlı yapar. İstanbul petek temizliği servisi, petek temizliği işi veya kalorifer peteği temizleme işini yaparken gerekli zamanı ayırır. Kombi bakım firması da kalorifer tesisat bakımı yapmakta olup doğru tesisatçı seçimi ile en iyi hizmeti alabilirsiniz

Kış gelmeden kalorifer ile ısınan herkesin peteklerini kontrol ettirmeleri gerekir. Kalorifer temizliği tesisat bakım ustaları tarafından peteklerin temizlenmesi gerekir. Petekler belirli zamanlarda temizlenirse, kışın ısınma sorunları yaşanmaz. Petek içinde biriken kireç tabakaları, atıklar, çamur tortuları ısının yayılmasına engel olmaz.

Petek Temizliği Tesisat Bakım Firması | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliği Tesisat Bakım Firması | Uzmanlar Tesisat

Peteklere dokunduğunuz zaman üst kısımlarının ılık, alt kısımlarının soğuk olduğunu fark edersiniz. Bu yüzden petek temizliği tesisat bakım firması ustalarını çağırmalısınız. Petekleri yerinde sökmeden petek temizleme cihazıyla temizler, kireç tabakalarını sökmek içinde petek temizleme kimyasalı kullanırlar. Petek temizliği yaptırmayı kombi bakımı gibi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Petek Temizliği Tesisat Bakım Firması Ustalarına Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

  • Peteklerin içinde dolanan su kireçlemeye neden olur. Peteklerin içini kaplayan kireç tabakası peteklerin ısıyı iletmesine engel olur.
  • Kombiyi ne kadar yüksek ısıda yaksanız bile evinizi ısıtamazsınız. Gereksiz yere yakıt tüketir, ısınmaya daha fazla para harcamaya başlarsınız. Aslında ısınamazsınız, sadece yakıt tüketir hale gelirsiniz.
  • Kombi filtresi tıkandığında, petek kanalları tıkandığında kombi arıza vermeye başlar. Kombi arızaları genelde yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Bu açıdan düzenli petek temizliği yaptırın boş yere cebinizden para çıkmasın.
  • Peteklerin altları soğuk üstleri ılık olursa petek temizliği yaptırmanız gerekir. Bu durum bazen öyle bir hal alır ki petek kendini ısıtamaz hale gelir. Bu duruma kombisinin sürekli çalışıp fazla yakıt tüketmesine neden olur. Bunun paralelinde fatura yüksek gelmeye başlar.

Kalorifer tesisat bakım firması petekleri cihazla petek temizleme kimyasalı ile yerinde temizler. Bu sayede az yakıtla petekler kışın evinizi ısıtmada zorlanmaz.

Kalorifer Petek Tozu Temizleme

Petek temizliği denince hep akla gelen kış geldiğinde ısınma performansını artırıcı kalorifer tesisatındaki boruların ve peteklerin içlerinin kimyasal ilaçla temizlenmesi gelir. Komibiden gelen sıcak suyun dolaşımını engelleyecek boru içlerinde ve petek içlerindeki çamurlaşma ve korozyon temizlenince ısı performansı artacağından bu temizlik önemlidir.

 

Ancak atladığımız bir temizlik çeşidi de yukarıda videoda da paylaştığım petek dışı toz temizleme uygulamasını gerekli kılan durumdur. Bu hizmetin amacı petek içlerinde oluşan tozları temizleyerek soluduğumuz havaya karışıp bizi hasta etmesinin önüne geçilmektedir. Sağlığımız açısından bu hizmeti de almanız büyük fayda sağlayacaktır. Kalorifer tesisat bakım firması ile irtibata geçip, kış gelmeden petek bakımı ve tesisat bakımını yaptırın kışın rahat edin.

Benzer Gönderiler: