Tesisat 817 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mekanik tesisat proje okuma anlama, mekanik tesisatçı uzmanlar tesisat tesisat firması ile daha anlaşılır olur. Mekanik mühendisliği, mekanik işler uygun kalitede mekanik tesisat malzemeleri ile yürür.

Tesisatçı denince, mekanik tesisat denince ne anlamalıyız? Tesisatçı denince su tesisatı tamir montaj gibi servis işleri anlaşılmalıdır. Mekanik tesisatçı denince ise proje bazlı büyük projeler alıp bu projelerin atık su tesisatı, temiz su tesisatı, yangın tesisatı, doğalgaz tesisatı ve havalandırma işlerini yapan firma akla gelmelidir.

Mekanik tesisat firması

Mekanik tesisat bir yapının inşaat işlerinde makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren işlerin tamamına denilmektedir. Diğer bir deyişle insanların kullanacağı yapıların en iyi şartlarda oluşturulması için bu yapılardaki iç sistemin tamamıdır. Bir yapıdaki mekanik tesisat işleri genel olarak ısıtma – soğutma sistemleri, yangın sistemleri, temiz su, pis su sistemleri ve havalandırma sistemlerini kapsamaktadır. Bunlar kısaca aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır.

Mekanik Tesisat | Uzmanlar Tesisat

Mekanik Tesisat | Uzmanlar Tesisat

  • Isıtma – Soğutma sistemleri; kombi, radyatör, fan coil, klima
  • Yangın sistemleri; yangın söndürme (sprink) sistemi, yangın dolapları
  • Temiz su – Pis su sistemleri; su boruları, su depoları, pimaşlar, hidrofor ve pompalar
  • Havalandırma sistemlerini; fanlar, menfezler, klima santralleri, havalandırma kanalları

Herhangi bir yapının mekanik tesisatının yapılmasından önce mutlaka hesaplarının yapılması ve bu hesaplar doğrultusunda plan ve projelerinin oluşturulması gerekmektedir. Hazırlanan bu plan ve projelerin yetkili merciler tarafından onayının ardından uygulamaya geçilmelidir.

Firmamız proje bazlı tesisat işlerinde proje ve uygulama alanında hizmet vermektedir. Firma seçiminde en önemli kriter personel olarak değerlendirilebilir. Firmamızda bu konuda uzman makine mühendisleri, tekniker ve teknisyenler bulunmaktadır.

Tesisatçı su tesisatçısı

Yaygın olarak kullanılan tesisatçı ibaresi ucu açık bir ifade olup, kapsama alanı bu anlamda geniştir. Kullanılan ibare su tesisatçısı ise su tesisatı ve kalorifer tesisatını yapan tesisatçı olarak anlaşılmaktadır. Tesisatla ilgili tamir gerektirici durumlarda su tesisatçısı çağırabilirsiniz. Su tesisatı yapan tesisatçı , doğal gaz tesisatını yapamayabilir.

Eğer bu alanda yıllarını vermiş ve tesisatla ilgili bitin işlerde çalışmış ise o durumda su tesisatı, kalorifer tesisatı, doğal gaz tesisatı gibi tesisat işlerini yapabilir. Günümüzde üzülerek söylüyorum ki, eline boru anahtarını alan bu alanda faaliyet gösterme çabasına girmektedir. Tesisat piyasasında tesisatçı olmadığı halde tesisatçıyım diyenlerden dolayı  hizmet kalitesi düşmüştür.

Benzer Gönderiler: