Tesisat 310 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama yerden ısıtma sistemleri için cihaz basıncı en önemli husustur. Yerden ısıtma tesisat temizliği yapılırken elbette ilaç kullanılır ancak cihaz basıncı yetersiz ise ilaç tek başına işe yaramayacaktır. Alttan ısıtma boru temizliği sonrasında yerden ısıtma sistemi havası alınmalı ve sistem hazır hale getirilmelidir Yerden ısıtma ısıtmıyor ise ne yapılması gerektiği hakkında artık sizin de bir fikriniz var.

Alttan ısıtma sistemi  tesisat yıkama

Sistemde oluşan çamur tabakası cihazla tamamen temizlenmesi için yerden ısıtma tesisat temizleme cihaz basınç değeri iyi olmalıdır.

Alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama | Uzmanlar Tesisat

Alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama | Uzmanlar Tesisat

Alttan ısıtma sistemi aşırı çamurlaşmanın hızlı bir şekilde gerçekleştiği bir ısıtma sistemidir. Evin içindeki her odaya ulaşan ısıtma boruları bu çamurlaşmadan etkilenir. Bunların mobil sistem temizleme makinesi yardımıyla temizlenmesi gerekir. Alttan ısıtma sistemi normal kalorifer sistemine göre daha düşük ısıda çalışan bir sistemdir. Bu yüzden çamurlaşma hızı oldukça yüksek olur. Belirli aralıklarla çamurlaşma temizliği yapılmadığı takdirde ciddi sorunlar yaşanabilir. Alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama hizmeti alınırsa, sitemdeki boruların hepsi ayrı ayrı çamurdan temizlenir.

Özel kimyasallar kullanılarak tesisat yıkanır. Ayrıca borularda birikmiş olan su taşı, kireç gibi oluşumlarda kimyasalın yardımıyla temizlenir. Alttan ısıtma sistemini bu şekilde düzenli olarak temizletirseniz, sistemdeki su daha rahat dolaşır ve ısınmanızı da kolaylaştırır. Ayrıca yakıttan tasarruf etmenize de yardımcı olur.

Alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama hizmeti mobil temizleme cihazıyla yapan tesisatçılardan destek alabilirsiniz. Peteklerle ısınmayı sağlayan kalorifer sistemlerinde ısı daha yüksek olduğu için, alttan ısınma sistemi kadar hızlı çamurlaşma olmaz. Bu nedenle uzmanlar alttan ısıtma sistemini kullananların sistem temizliğini mutlaka yaptırmasını önerirler.

Uzman tesisatçı firmalar yerden ısıtma yani alttan ısıtma tesisatına yönelik bir çalışma yaparak bir cihaz geliştirerek bu sistemin temizliğini daha sağlıklı yapar hale gelmişlerdir. Bu sayede peteklerin içinde bulunan yoğun çamur ve çapaklar tesisat dışına atılacaktır. Sistemi aktif ettiğinizde hep şikayet ettiğiniz çok geç ısınıyor durumu değişecektir.

Yerden ısıtma tesisatı mı kalorifer petekleri mi daha çabuk kirlenir?

  • Yerden ısıtma tesisat borularının daha uzun metrajlı olması ve ısınma sıcaklık derecesi daha düşük olması kirlenmeyi daha hızlı hale getirir.
  • Kalorifer borularının çapının daha büyük olması ve sıcaklığın daha yüksek derecede olması kirlenmenin yerden ısıtmaya göre daha geç oluşmasında etkendir.
  • Alttan ısıtma tesisatındaki çamurlaşma çok daha hızlı olduğu için yerden ısıtma bakımlarının her yıl yıl yapılması gereklidir.
  • Kalorifer peteklerinde kirlenme biraz daha yavaş olduğu için iki yılda bir temizlik yapılması yeterli olabilir.

Benzer Gönderiler: