su kaçağı var 735 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı bulma tesisatçısı, kırmadan dökmeden, cihazlar ile noktasal su kaçağı tespitini  tesisatçılar ile yapar. Su kaçağı bulma yöntemi ile sıhhi tesisat su kaçağı bulma kameralı su kaçağı bulma sayesinde uygun su kaçağı bulma fiyatları ile yapılır. Cihazla su kaçağı tespiti ile gereksiz zemini kırma, duvarı kırma yapılmadan noktasal tespit yapılır.

Su kaçağı bulma tesisatçısı olarak şunu net ifade edebiliriz, su kaçaklarının oluşması beklenmedik sorunları ortaya çıkarabilir. Bu açıdan su tesisatı kaçaklarından ivedi kurtulmanız gereklidir. Bu sorunların çözümünü ararken netten arama yaptığınızda  şu kelimelere rastlayacaksınız. Kırmadan su kaçağı bulma, su sızıntı tespiti, pimaş içi görüntüleme, kameralı su kaçak tespiti vb. kelimeler karşınıza çıkacaktır. Su kaçakları günlük yaşamımızda uğraşarak birey olarak  çözebileceğimiz sorunlar değildir. Su kaçağı bulma tesisatçısı bu alanda tamamen uzmanlaşmış ekiplerden oluşmaktadır. Bu sebepledir ki birey olarak bu tür sorunlarla uğraşmak yerine işini profesyonel yapan ve cihazlarla su kaçağı bulma tesisatçıları çalıştıran kurumsal firmalardan hizmet alabilirsiniz.

Su kaçağı bulma tesisatçısı | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı bulma tesisatçısı | Uzmanlar Tesisat

Su kaçakları ne kadar erken çözüme kavuşturulursa  o kadar maddi kayıp önlenmiş ve o derece huzursuzlukların önüne geçilmiş olur. Geriye dönüp  bakıldığında su kaçaklarını bulmak evin işyerinin kırılması dökülmesi inşaat haline gelmesi demektir. Güncel durumda bu algı tamamen değişmiş hizmet kalitesi artmıştır. Su kaçaklarının noktasal tespit yapılarak, evinizin işyerinizin kırılması dökülmesi  minimize edilmiştir. Su kaçaklarının nereden olacağı veya nereden olduğunu çıplak gözle  tahmini bulmak çok zordur. Bu yol maliyetli ve zaman israfına neden olmaktan başka bir şey değildir. Somut bir vak’ayı sizlerle paylaşmış olalım. Su kaçağı problemi nedeniyle  bizleri arayan müşteri servis istediğini belirtti.

Su kaçağı bulma tesisatçısı

Günümüzde su kaçaklarının kameralar ile akustik dinleme cihazları ile kırmadan dökmeden noktasal tespit yapıldığından haberdar olmayan ustalar bulunmaktadır. İlkel yöntemlerle su kaçaklarını bulmaya çalışan ustalar maalesef evinizi işyerinizi kırar. Çözüm bulmaya çalışmakta ancak kırılan yerlerin sayısı arttıkça sizlerde hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Evinde işyerinde beğenilerinize, zevklerinize göre özel olarak yaptırdığınız yerlerin tek tek kırılması sizleri rahatsız ettiğini bilmekteyiz. Kırılan yerlerin tamiratı sırasında istenilen seramik, fayans bulamadığı durumlar vardır. Bu surumda, farklı desende seramik  ve fayans takıldığı zaman istenmeyen görüntü kirlilikleri oluşmaktadır. Oysaki noktasal tespit yapılarak su kaçağı tespiti sonrası tek bir yer kırılacak çözüm daha kolay olacaktır.

Bizlerde müşterimizin talep ettiği bir saatte ilgi adrese servis yönlendirdik. Ekibimizde verilen saatte ilgili yere ulaşıp su kaçağını tespit için önce müşteri ile ön görüşme yapıp bilgi aldı. Müşterinin beyanı kendi banyo  tavanından akan suyun üst kattan geldiğini bizlere iletti. Ekibimiz ön inceleme yaptığında su kaçağının pis sudan olduğunu ancak üst komşudan olmadığını iletti. Su kaçağının 2 kat üstten geldiğini söyleyince müşterimiz şaşkınlıkla sordu nasıl oluyor açıklayabilir misiniz ? Ekiplerimiz bu duruma şöyle bir açıklama getirdi.

Pimaşın en üsten geliş hattında diğer katların duvarlarına temas etmeden alttaki katta duvarla bitişik olduğunu ilettiler. Üst katlarda bu durumun olmadığını, dolayısıyla 2 kat üstten pimaştan  sızan su en alttaki kattan çıkmaktadır. Sahada buna benzer çok vak’a ile karşılaşmaktayız. Su kaçaklarının yer tespiti yapılırken gerekli donanıma sahip olmayan bir usta tahmini bir noktadan kırmaya başlar. Tesisatı takip etmek suretiyle, su kaçağının bulana dek banyoya, tuvalete kadar kıracak  bu bölgelerde bulunamadığı takdirde farklı bölgeye doğru kırmaya devam edecektir. Bu durum sizlerin yaşam alanınızda ki düzeni bozacak gereksiz zaman israfına neden olacaktır. Sonuç, görüntü kirliliği oluşturacak ve sizler için bir çok kalemde ek maliyetler çıkaracaktır. Su kaçaklarının noktasal tespiti yapılarak tek bir noktanın kırılıp tamiratının da anında yapılması kolaylığı varken, bütün bu olumsuzluklara bile bile izin vermek açıkçası düşünülemez.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Pis su tesisatına kamera ile bakıldığında, kırık pim aş, conta kayması görülebilir ancak; pimaşa conta takılmamış ise bunu kamera ile tespit etmek mümkün görülmemektedir. Kamera ile 20 metreye kadar olan hatlara ve üzeri hatların tamamına bakabilecek kameraları bünyemizde bulundurmaktayız. Noktasal su kaçağı için gerekli akustik dinleme cihazları, uzun hatlara bakabilecek ve her çap boruya girebilecek özelliğe sahip kameralar, sıcak su hatlarında noktasal tespitte kullandığımı, termal kameralar ile yıllardır bu hizmeti vermekteyiz. Su kaçaklarında sorununuzu çözmek için çağırdığınız servisin sizin sorununuzu çözmek yerine sizlere yeni sorunlar çıkarması durumuyla karşılaşabilirsiniz.

Diğer taraftan bir tarafta su kaçağı problemi fark edildiği andan itibaren bir telefon ile servis çağırma kolaylığına sahipsiniz. Bu imkan var iken sokak sokak tesisatçı aramak çok akıllıca olmasa gerek. Profesyonel hizmet veren  bizler  su kaçağı tespiti için gittiğimiz dairede, işyerinde ,kamusal binalarda kalıcı çözüm sunuyoruz. İncelemelerimizi kameralar, akustik dinleme cihazları vb teknolojik donanımız ile gerekli bütün incelemeleri yapıp su kaçağını bulan dek ayrılmayız.

Su tesisatı kaçak tespiti

Su tesisatı kaçak tespiti

Su Kaçağı Ne Kadar Sürede Bulunur?

Temiz su kaçaklarında noktasal tespiti akustik dinleme cihazlarımızı kullanırken, pis suda bulunan kaçaklar için ayrı cihaz kullanıyoruz. Son teknoloji cihazlarımız ve su kaçağı bulma tesisatçısı ile bölgesel tespit ediyoruz. Kameralar ile tespit edilen görüntüleri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Özellikle bu sektörde işin ehli olmayan insanların sizlere bilgi verirken hatalı bilgi verdiklerini yine siz değerli müşterilerimizden öğrenmekteyiz. Sizlere pis su tesisatında da noktasal tekit yapıyoruz dığan kişiler, ya bu işi bilmediklerinden ya da sizleri yanıltmak amaçlı bu bilgiyi vermektedirler.

Ekipler sabırla sizlerin sorununu gidermeye çalışırken sizlerin de aynı hassasiyet ve sabırla beklemeniz gerekmektedir. Su kaçakları vak’alarında sabır en önemli unsur olup acele etmeden, kırmadan dökmeden, noktasal tespitin yapılması beklenmelidir. Bütün bu uğraşlar sonucu noktasal tespit yapılamadığı takdirde siz değerli müşterilerimizden ücret talep edilmemektedir. Bazı firmalar su kaçağı bulmak için gittiği yerde temiz su tesisatına bakıp eğer orada kaçak yoksa temiz su tesisatında kaçak yok demektedir. Kameraları olmadığı için pis su hattına bakamadıklarından, noktasal tespit yapmışçasına ücret talep etmektedirler. Bu durum bu sektörde etik olmayan istenmeyen bizlerin asla tasvip etmediği bir durumdur. Siz değerli müşterilerimizden talebimiz, kaçak tespit edilip sizlerle paylaşılmadıkça su kaçağı tespit edilmeden ödeme yapmamanızdır. Pis suda noktasal tespit değil de bölgesel tespit yapılabilir dersek daha reel bir açıklama yapılmış olacaktır.

Pis su kaçakları konut ve işyerlerinin boru sisteminde oluşabilecek kırıkları, çatlaklar veya tıkanıklıklar sebebiyle meydana gelir. Kaynağı bulunamayan pis su, rutubet ve neme sebebiyet vermektedir. Pis suya bağlı  oluşan kaçaklar sebebiyle oluşacak  kokulara ve duvardaki sarımsı şekildeki kabartılara neden olur. İşyerlerinde kamu binalarında yöneticiler bu duruma asla tahammül etmez. Sorunun en hızlı ve kesin çözüme kavuşmasını arzu ederler. Bu rahatsız edici durumların ortadan hızlı bir şekilde  kaldırması için profesyenel uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Uzmanlartesisat olarak yıllardan beri hizmet verdiğimiz bu sektörde tecrübe ve birikimimizi sizlerin sorunlarını en hızlı şekilde çözmek için kullanmaktayız.

Su Kaçağının Nedenleri

Su kaçakları binanın yaşının büyük olması, tesisatın çok eski olmasına bağlı olarak tesisatta çürüme ve belli noktaların zayıf düşmesinin nedenleri nelerdir ? Tesisat yapım aşamasında, kaynak yapılan bağlantı noktalarının kaynağının sağlıklı yapılamamış olması da büyük sorundur. Tesisatın  sağlam yapılıp sağlam şekilde teslim edildikten sonra ki aşamada inşaat aşamasında ki bazı durumlarda da kaçak oluşur. İnşaatta diğer işlerin devam etmesi sürecinde işçilerin tesisata zarar vermesi vb. sebeplerden dolayı su kaçakları, su sızıntıları oluşabilir.

Su kaçakları zamana bağlı olarak  oluşabileceği gibi anlık durumlardan da ortaya çıkabilir. Su kaçaklarının tespiti aşamasında sahadan edindiğimiz tecrübeler önemlidir. Tecrübeler, gösterdi ki su akıntısının oluştuğu veya su kaçağı belirtisinin görüldüğü yer dışında farklı noktalarda veya farklı dairede su kaçaklarının tespiti yapılmıştır. Su kaçaklarının bazı durumlarda komşular arası istenmeyen diyaloglara sebep olduğuna çok şahit olduk.  Üst dairede oturan kişi su kaçağı alt dairede derken, bir alt katta oturan  ise üst kattan kaynaklandığını öne sürebilmekte ve    kavgalara kadar gittiğine çok şahit olduk.

Uzman ekiplerimiz bu durumda teknolojik cihazlar ile su kaçağının kırmadan dökmeden noktasal tespit yaparak istenmeyen olumsuz  durumlara son vermektedir. Bir bakıma sosyal problemleri başlamadan bitirmiş olduğundan su kaçaklarının hızlı bir şekilde tespiti de önem teşkil etmektedir.

Benzer Gönderiler: