su kaçağı var 260 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı bulma yöntemi için örneğin, su sızıntısı var ise su sayacı hızlı sürekli döner. Evde çıplak gözle görülmeyen tesisat borularında oluşan su sızıntısını bulmak cihazlarla olur. Akustik cihazla su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı bulma yöntemi ile su kaçağının tespiti  için evde her yerin kırılmasını önler. Evde eski yöntemle su kaçağı bulma, atık su kaçağı tespiti bu açıdan maliyetli ve gereksiz zaman kaybı demektir. Atık su tesisat kaçağı kamera ile temiz su tesisat kaçağı ise akustik dinleme cihazı ile bulunur. Kalorifer tesisat kaçağı ise termal kamera ile görüntülenerek bulunu arızalı yer tamir edilir.

Su kaçağı bulma yöntemi | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı bulma yöntemi | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı bulma yöntemi akustik cihazla su kaçağı bulma

Su tesisatçısı, cihazla su kaçak bulma uygulamasını yaparak kırma dökme yapmaz. Tesisattan sızan suyun kaynağını bulmak için çağırdığınız usta sızıntıyı bulmak için kırma yapmam gerek diyor ise bu çözüm beklenilen çözüm değildir. Su kaçak tespit yöntemi günümüz şartlarında gelişen teknolojiye paralel pratik çözüm sunan cihazlarla yapılmalıdır. Bu yöntem seçilmediği takdirde arıza çözmek yerine yeni sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir. Su tesisatında beklenmedik sorunlar çıkması her daim olası bir durumdur. Bu açıdan çalıştığınız bildiğiniz bir tesisatçı olması zamanında sorununun çözülmesi demektir.

Su kaçağı bulma yöntemi cihazlı uygulamalar ile olmalı tecrübeli tesisatçılar tarafından yapılmalıdır. Su kaçak bulma tesisata zarar vermeden, zemini kırmadan yapılarak tadilat durumunun ortaya çıkmasını engeller. Tadilat durumu ortaya çıktığı andan itibaren büyük maliyetlerin sizi beklediğini bilmeniz gerekmektedir.

Evde musluktan su akmıyor, tesisattan su sızıyor, klozet tıkandı gibi tesisat arızalarında mutlak çözüm sunan tesisatçı çağırın. Bütün bu tesisat sorunlarının çözümünü tek elden almak fiyat açısından zaman açısından sizi rahatlatacaktır. Çözüm için en akıllı adım, ilk tesisatçı seçiminde doğru karar vermek olacaktır. İlk aradığınız tesisatçı cihazla su kaçağının yerini bulurum diyor ve fiyatı da piyasa şartlarında ise tesisatçıyı  çağırabilirsiniz. Yok eğer biz su kaçağını cihazla değil, tecrübemizle buluyoruz diyor ise bu durumda bu tesisatçıyı çağırmayın. Çünkü, tesisatçının tecrübesi önemlidir ancak zemin altında olan yerdeki arızaya tecrübe ne yapsın. Bizce hem tecrübe hem de cihaz birbirini tamamladığında kalite ve çözüm ortaya çıkar.

Benzer Gönderiler: