su kaçağı var 275 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı olan pimaş tesisatı yani atık su tesisatı gider borusu su kaçağı ya da pimaş borusunda oluşan su sızıntısı için kameralı tespit şarttır. Gider borusu su kaçırıyor ise pimaş sızıntı önleyici ile pimaş su kaçağı tamiri yapılmış olmaz.  Atık su tesisatında kalorifer tesisatı su eksiltmesi durumunda yapılan kimyasal uygulama da yapılamaz.

Sadece atık su gider borulardaki su sızıntılarında arızalı pimaş gider borusu değişimi gereklidir. Bunun dışında atık pis su gider pimaş borusunda yama yapmak ya da kimyasal kaçak giderici kullanmak fayda vermeyecektir. Bu açıdan zaman kaybına ve para kaybına sebebiyet vermeden kalıcı çözüm olan pimaş borusunu değiştirin.

Su Kaçağı Olan Pimaş Tesisatı | Uzmanlar Tesisatı

Su Kaçağı Olan Pimaş Tesisatı | Uzmanlar Tesisatı

Su kaçağı olan pimaş tesisatı su sızıntısı

Pis su tesisatı pimaş tesisatı olup burada oluşan arıza kamera ile görüntülenir. Su tesisatında olan su kaçağı için kullanılan yöntem ile pis su kaçağı için kullanılan yöntem farklıdır. Su kaçağı olan atık su tesisatı kamera ile görüntülenerek kaçağın olduğu yer bulunup ona göre de tadilat yapılır. Eğer cihaz olmadan su kaçak tespiti yapılmaya çalışılır ise hiç ummadığınız tadilatlar sizi bekliyor olabilir. Bu anlamda da hiç beklenmeyen maliyetler ile karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda görselde de paylaşıldığı gibi pimaşta kırık var ve su sızıntısı buradan oluşmaktadır. Bu pimaşın tamiratı da anacak tadilat yapılarak giderilir. Pimaş arızalarının giderilmesi sadece ilgili yere yama yapmak sağlıklıklı olmadığından hat değişimi yapılmaktadır. Bu da maliyetli ve zorlu olmaktadır. Pimaş tesisatı değişirken mecburen kırma dökme yapılmaktadır.

Pimaş tesisatında oluşan su kaçağının nedeni bilinmeden de etrafı kırmanın hiç bir gerekçesi olmamalıdır. Önce arıza tespit sonra tamirat süreç bu şekilde işler ise masraf o kadar az olacaktır. Bunun içinde kamera olmalı ve kamerayı kullanacak tecrübeli tesisatçı olmalıdır. Eğer her ikisi bir arada olursa zor görünen tesisat arızaları, su kaçakları kolay bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır. İşi bilmeyen biri gelip bütün her yer kırılacak der ise şaşırmayın. Bu yüzden işi bilene işi vermeli ve piyasa altında çok düşük iş yapana da iş verilmemelidir.

Benzer Gönderiler: