su kaçağı var 778 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kâğıthane su kaçağı ustaları görüntülü su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı arama yaparak su tesisat kaçağını bulup tamir eder. Su kaçak bulma servisi, cihazla su kaçağını bulur ve tamir ettiği için maliyette düşük olur. Sıhhi Tesisat alanında faaliyet gösteren firmaların tecrübeli kadrolara sahip olmaları, çözüm için en önemli unsurdur. Sonradan sorun ile karşılaşmamak adına su tesisatında kullanılan malzeme cinsi kalitesi önemlidir. Su kaçağı sorunu olduğunda su kaçak tespitini cihazla kırmadan yapabilecek firmalardan yardım almalısınız.

Kâğıthane su kaçağı

Komşunuz bir gün kapınızı çalarak, sizin evinizde su kaçağı olduğunu söyleyebilir. Bu durumda hiç şaşırmayın. Çünkü borudan çıkarak serbest kalan su kendine bulduğu yoldan ilerler. Duvarların içinde gezintiye çıkar. Burada önemli olan hangi boruda ve nerede su kaçağının olduğunun tam olarak tespit edilmesidir. Eskiden bu çalışmalar sırasında fayanslar kırılmakta, duvarlar kazılmaktaydı. Borular bu şekilde gün yüzüne çıkarılıyor ve nerede su kaçağı olduğu belirleniyordu.

Kâğıthane su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kâğıthane su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Şimdi ise bu zahmetli çalışmalar, evinize zarar veren işlemler yerini cihazla su kaçağı tespitine bıraktı. Kağıthane su kaçağı servisinde bulunan ustalar cihazla kulağın bile duyamadığı kaçak su sesini tam olarak tespit ediyor. Bu sayede borunun su sızıntısı olan bölgesi kolayca onarılıyor.

Su kaçakları sıkça yaşanan tesisat sorunları arasındadır. Bunlar başladığı zaman hemen fark edilemediğinden, zaman içinde evde olumsuz etkilere neden olur. Bu yüzden su kaçağı ortaya çıktığında, hemen müdahale edilerek onarımı yapılmalıdır. Günümüzde yeni yöntemler kullanıldığından, kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Bu yüzden çekinmeden, sıkılmadan tesisatçınızla iletişime geçebilirsiniz. Kâğıthane su kaçağı servisinin yaptığı, su kaçağı tespiti evinize zarar vermez. Ancak bunu ihmal etmeniz halinde, daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Akustik dinleme cihazları kullanıldığından, su kaçağının olduğu alan noktasal olarak belirlenebilir. Bu sayede yapılan onarım küçük bir alanda gerçekleşir ve su kaçağı sorunundan kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağının Nedenleri Nelerdir?

Su kaçaklarının temelinde sıhhi tesisatın sağlıklı yapılmamış olması ve kaliteli malzeme kullanılmamış olması yer almaktadır. Sıhhi Tesisat uygulama kapsamına giren; temiz su tesisatı boruları ve armatürleri, sıcak su tesisatı, soğuk su tesisatını içerir. Kısaca yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, dağıtılması yağmur suyunun tahliyesi benzeri konuları içermektedir. Modern dünyamızda insanımızın sağlıklı, konforlu ve ekonomik yaşaması için modern binalardaki su tesisatı sonradan su kaçağı sorunu yaşamamak adına  büyük önem arz etmektedir.

Tesisatın yapılma aşamasında, binanın altyapısına ve projeye uyumlu olması sağlıklı tesisat için önemlidir. Konumuz olan sıhhi tesisat alanında malzemeler daha kullanılabilir daha çevreci, daha sağlıklıdır. Bu durumda binalarda su tesisatında ortaya çıkacak hataları, sorunları azaltıp su kaçağı sorununu azaltmaktadır. Kâğıthane su kaçağı servisi olarak bizlerin şahit olduğu su tesisatı kaçaklarında, çoğunluğu hatalı tesisat ve ucuz malzeme kullanım kaynaklı olduğudur.

Su kaçağı, su sızıntısı oluşması kullanılan malzemenin cinsine, montajı yapan ustanın tecrübesine bağımlı olarak değişkenlik arz etmektedir. Biz sahadaki deneyimimiz ile şunu gördük ki su kaçağı sorunu olan bölgelerde malzeme kalitesi, işçilik kalitesi sebepler arasındadır. Birde zamana bağlı kullanımlar ile malzemenin ekonomik ömrünün bitmiş olması etkendir. Günden güne değişen yapılara, yeterli derecede kaliteli tesisat yapılabilmesi için ustaların tesisat montajını iyi yapması öne çıkmaktadır. Kâğıthane su kaçağı tespit ekiplerinin karşılaştığı arızalarda bu durum net olarak ortay çıkmaktadır.

Temiz su tesisatının sağlıklı olması, pis su tesisatının sağlıklı olması su kaçağı sorunlarını azaltacak ve kullanıcılara ek maliyetler çıkmayacaktır. Bu anlamda gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Tesisatta kullanılan malzeme su basıncına dayanıklı olmalı, montaj aşamasında kaynak noktaları sağlıklı yapılmalıdır.

Pis Su Tesisatı Kaçağının Nedenleri

Pis su tesisatının bağlantı ve eğimli noktalarında derece iyi ayarlanmalı, bu noktalarda tortu birikimi sonucu, oluşacak tıkanıklıklar önlenmelidir. Bu şekilde hassas davranıldığı takdirde su kaçağı sorunu, su sızıntı sorunu ortadan büyük oranda kalkacaktır.

Tesisatta kullanılan malzeme su basıncına dayanıklı olmalı, montaj aşamasında kaynak noktaları sağlıklı yapılmalıdır.

Su tesisatında oluşan su kaçakları sıkça rastlanan arızalardan olup, cihazla kaçağı bulup, tamiratını da yapıyoruz. Uzmanlar Tesisat, Kâğıthane su kaçağı servisi olarak sektör tecrübemizi le ve bütün teknolojik cihazlara sahip olduğumuzdan bizi tercih edebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: