su kaçağı var 2615 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Duvar terliyor su kaçağımı var doğalgazlı evde duvarda terleme olduğunda duvarda tesisatta kaçak var anlamı da içerir. Duvarda terleme varsa su kaçağı olma olasılığı var demektir. Su kaçağının kırmadan tespit edilebilmesi için su kaçak bulma cihazlarının olması gereklidir. Kameralı boru içi görüntüleme, su kaçak görüntüleme kameralarının kullanılması gerekir. Bu cihazların kullanılması sayesinde noktasal tespit yapıldığından sadece bu bölgede onarım yapılır. Bu cihazlara sahip olmayan firmalar yapacakları tespitte tesisatın bulunduğu alanı kıracaklardır. Bu oldukça zahmetli ve maliyetli bir işlemdir.

Duvar terliyor ise su kaçağı ihtimali göz ardı edilmeden kameralar ile ve su kaçak bulma cihazları ile gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Eğer cihaz olmadan öngörü ile karar verilecek olursa çözüm kırma dökmedir. Su kaçağı sorunu yanında yeni bir sorun ile karşı karşıya kalarak, evinizde tadilat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yardım alacağınız tesisatçının modern yöntemleri kullandığından emin olmalısınız. Duvarda nem var ise su kaçağımı  var dedirten su tesisatı arılarında su kaçak bulma uygulamasını yapacak firmadan bilgi almanız önemlidir. Yapacakları işlemden önce sizi aydınlatacak, kırmadan su kaçağı tespiti yapacak ve yaptığı işlemlere garanti verebilecek tesisat firmalarını tercih etmelisiniz.

Duvar terliyor su kaçağımı var | Uzmanlar Tesisat

Duvar terliyor su kaçağımı var | Uzmanlar Tesisat

Duvarda nem koku var su kaçağı mı var dedirten durumlarda cihaz olmadan su kaçağı   bulunmaya çalışılırsa  yapılan yanlış uygulamadır. Yanlış uygulamaya bağlı etraf kırılacağından  bu defa sizde terlemeye başlarsınız. Duvar terlemesi ile ve su damlacıkları ile farkına vardığımız su tesisatındaki su kaçağının tespitini yapıyoruz.

Duvar terliyor su kaçağımı var ya da duvar terlemesi su kaçağının habercisi mi?

Zaman zaman ev ya da işyerlerimizin iç ya da dış cephesinde minik su damlacıkları dikkatimizi çeker. Dikkatli bakılmadığı sürece belli olmayan bu su damlacıkları yakınına konulan eşyaların sürekli nemlenmesine ve zamanla koku yapıp çürümesine neden olmaktadır. Mobilyaların kabarmasına, perdelerin küflenmesine neden olur. Genelde,  bu problemin kaynağı genelde su tesisatı olmaktadır. Yaşam alanlarında ortamın havasını nemlendiren, yerdeki parkelerin kabarmasına yol açan bu nemliliğin su tesisatından kaynaklanır. Su tesisatından kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespit edilmesi için bu konu ile ilgilenen firmalardan yardım almak gerekmektedir.

Duvar terlemesi daha çok su borularındaki çatlaklık ya da gevşeme sonucu sızan suyun bir yerde birikmesi şeklindedir. Su birikintisinin duvar arasından diğer tarafa ufak ufak sızması sonucu meydana gelmektedir. Yaşam alanlarındaki hava ve eşyalara oldukça zararı dokunan bu durumu su kaçağı uzmanları çözmektedir. Eve gelen kaçak su uzmanları kullanımı konusunda tecrübeli oldukları cihazlar ile terleyen bölge ve çevresinde tarama yapılır. Tarama ile sorunun su kaçağından olup olmadığını kontrol edip size durum hakkında gereken bilgileri vereceklerdir.

Duvar ya da fayans üzerinden hiçbir yer kırılmadan cihaz ile su kaçağı bulma yöntemi kullanılarak elde edilen bu bilgilere göre uygulama yapılır. Sızıntı varsa bölgesi noktasal olarak tespit edilip tamir işlemi yapılacaksa sadece duvar terlemesine bağlı su kaçağının olduğu yer kadar bir yerin kırılması sağlanmaktadır.

Uzmanlar Tesisat, en ufak bir su kaçağı şüphenizde yanınızda olup gereken tespit işlemini kırıp dökmeden teknolojiden yararlanarak uygulamaktadır. Hızlı ve güvenilir çalışmayı benimseyen firmamızda duvar terlemesine bağlı su kaçağı tespit işleminde gelişmiş cihazlardan yararlanılmaktadır. Piyasadaki su kaçağı tespit ücretlerine göre daha uygun fiyatlar ile firmamız hizmet verir. Firmamız, hem servis elemanlarının bilgisine hem de kullandıkları cihazların kalitesine güvenerek hizmetlerinde garanti vermektedir. Hem garantili hem de uygun fiyata daire ya da binanızdaki su kaçaklarını bulur. Duvar terliyor su kaçağımı  var diyorsanız su kaçağını tespit ettirmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: