su kaçağı var 448 kez görüntülendi

Acarkent su kaçağı bulma servisi

Tesisatın kullanıldığı her yerde, zaman içinde su kaçağı sorunu yaşamanız mümkündür. Bu sorun pis su giderlerinde olduğunda kameralı cihazlarla, temiz su borularında olduğunda akustik dinleme cihazlarıyla giderilirse, kırmadan su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Bu teknolojinin size sunduğu, yaşam kalitenizi arttıran, bütçenizi koruyan bir yöntemdir.

Bu uygulamadan  faydalanmak için, Acarkent su kaçağı bulma servisini arayarak elektronik cihazlarla verilen bu hizmeti alabilirsiniz.Tesisatçınızı doğru seçerseniz, cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yaptırıp kırma işlemlerinden kurtulabilirsiniz. Su kaçağınız kalıcı şekilde giderilmiş olur. Bu sorun benim başıma gelmez demeyin. Tesisatınızın yapımından kaynaklanan hatalar bile bunda etkili olabilir.

Geleneksel su kaçağı bulma yönteminde su sızıntısı ya da küflenme olan yerden itibaren duvar ve fayanslar kırılarak su kaçağı bölgesi tespit edilirdi. Oldukça zaman alan ve ekstra masraflara neden olan bu yöntem günümüzde artık pek kullanılamamaktadır. Su tesisatında profesyonel çalışma yapan firmalar klasik yöntem yerine kırmadan su kaçağı bulma yöntemini tercih etmektedir.

 Firmaların tercihi gibi müşterilerin de ilk tercihi olan bu yöntemde su kaçağı bulmak için özel olarak üretilmiş cihazlar kullanılmaktadır. Sadece su kaçağı bulmak için üretilen bu cihazlar kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi akustik dinlemeli su kaçağı bulma cihazı olarak adlandırılan ses ile yer tespiti yapılmasını sağlayan cihazdır. Bu cihaz ile daha çok temiz su borularında meydana gelen su kaçakları bulunup tamiri sağlanmaktadır.Acarkent su kaçağı bulma ekipleri su kaçaklarının kaynağını net belirleyip sonraki aşamada da tamiratını yapmaktadır.

Cihazla su kaçağını kırmadan buluyoruz.

Acarkent su kaçağı bulma servisi

Yer altındaki ya da duvarın içindeki sesleri duymaya yarayan detektör ile yapılan tarama sonucu alınan veriler kullanılarak noktasal olarak su kaçağı bölgesinin tespit edildiği işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Bir diğer cihaz ile su kaçağı bulma yönteminde ise kameralı su kaçağı bulma cihazları kullanılır. Bu cihazların ucunda bulunan mini kameralar sayesinde boru içi ya da dışı görüntülenerek oluşan su sızıntısı tespit edilmeye çalışılmaktadır. Bu her iki yöntemde de kırmadan su kaçağı bulma gerçekleştirilerek tamir edilen evlerin fazla zarar görmesi engellenmektedir.

Acarkent'te su kaçağını cihazla kırmadan bulmaktayız.

Acarkent su kaçağı bulma

Acarkent su kaçağı bulma servisimiz,akustik dinlemeli ve kameralı su kaçağı bulma cihazları ile kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yapmaktadır. En son teknoloji ile geliştirilmiş cihazlarımız ile duvar ya da fayanslar üzerinden yaptığımız tarama sonuçlarına göre tam olarak arıza bölgesini tespit edip sadece tamir bölgesinin kırılmasını Uzmanlar Tesisat, her türlü su kaçağı sorununda yanınızda olmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı bulma cihazları ile pratik uygulamalar yapılıp su kaçağını kırmadan noktasal bulup tamirini de  yapıyoruz.Acarkent su kaçağı bulma servisi,elektronik cihazlar ile su kaçağını kırmadan bulup tamirini yapmaktadır.