su kaçağı var 782 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Acarkent su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma firması ile su kaçağı olan borunun tespiti yapılır. Tesisatın kullanıldığı her yerde, zaman içinde su kaçağı sorunu yaşamanız mümkündür. Bu sorun pis su giderlerinde olduğunda kameralı cihazlarla, temiz su borularında olduğunda akustik dinleme cihazlarıyla giderilirse, kırmadan su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Bu teknolojinin size sunduğu, yaşam kalitenizi arttıran, bütçenizi koruyan bir yöntemdir.

Tesisatçınızı doğru seçerseniz, cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yaptırıp kırma işlemlerinden kurtulabilirsiniz. Su kaçağınız kalıcı şekilde giderilmiş olur. Bu sorun benim başıma gelmez demeyin. Tesisatınızın yapımından kaynaklanan hatalar bile bunda etkili olabilir.

Acarkent su kaçağı bulma servisi

Geleneksel su kaçağı bulma yönteminde su sızıntısı ya da küflenme olan yerden itibaren duvar ve fayanslar kırılarak su kaçağı bölgesi tespit edilirdi. Oldukça zaman alan ve ekstra masraflara neden olan bu yöntem günümüzde artık pek kullanılamamaktadır. Su tesisatında profesyonel çalışma yapan firmalar klasik yöntem yerine kırmadan su kaçağı bulma yöntemini tercih etmektedir.

Acarkent Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Acarkent Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Firmaların tercihi gibi müşterilerin de ilk tercihi olan bu yöntemde su kaçağı bulmak için özel olarak üretilmiş cihazlar kullanılmaktadır. Sadece su kaçağı bulmak için üretilen bu cihazlar kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi akustik dinlemeli su kaçağı bulma cihazı olarak adlandırılan ses ile yer tespiti yapılmasını sağlayan cihazdır. Bu cihaz ile daha çok temiz su borularında meydana gelen su kaçakları bulunup tamiri sağlanmaktadır. Profesyonel su kaçak tespit ekipleri su kaçaklarının kaynağını net belirleyip sonraki aşamada da tamiratını yapmaktadır.

Yer altındaki ya da duvarın içindeki sesleri duymaya yarayan detektör ile yapılan tarama sonucu alınan veriler kullanılarak noktasal olarak su kaçağı bölgesinin tespit edildiği işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Bir diğer cihaz ile su kaçağı bulma yönteminde ise kameralı su kaçağı bulma cihazları kullanılır. Bu cihazların ucunda bulunan mini kameralar sayesinde boru içi ya da dışı görüntülenerek oluşan su sızıntısı tespit edilmeye çalışılmaktadır. Bu her iki yöntemde de kırmadan su kaçağı bulma gerçekleştirilerek tamir edilen evlerin fazla zarar görmesi engellenmektedir.

Acarkent su kaçağı bulma servisimiz, akustik dinlemeli ve kameralı su kaçağı bulma cihazları ile kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yapmaktadır. En son teknoloji ile geliştirilmiş cihazlarımız ile duvar ya da fayanslar üzerinden yaptığımız tarama sonuçlarına göre tam olarak arıza bölgesini tespit edip sadece tamir bölgesinin kırılmasını Uzmanlar Tesisat, her türlü su kaçağı sorununda yanınızda olmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı bulma cihazları ile pratik uygulamalar yapılıp su kaçağını kırmadan noktasal bulup tamirini de  yapıyoruz. Acarkent su kaçağı bulma servisi, elektronik cihazlar ile su kaçağını kırmadan bulup tamirini yapmaktadır. Bu uygulamadan  faydalanmak için, Acarkent su kaçağı bulma servisini arayarak elektronik cihazlarla verilen bu hizmeti alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: