pimaş tıkandı 300 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabodan su geri geliyor durumu yaşandığında yani lavabodan su geldiğinde boru tıkanmıştır. Lavabo giderinin tıkanması olayı mutfak giderinden su geri geldi şeklinde şikayetleri ortaya çıkarır. Lavabonun altından su gelmesi, bulaşık makinesi giderinden su geri basıyor olması ya da giderden su taşması atık su borusunda tıkanıklık yaşanmasıdır. Tıkanan giderden su gitmediği için gidere giden pis su tesisatta tıkanıklık olduğu için geri gelecektir. Boru iç yüzeyinde daralma olduğunda yani boru çapı daraldığında ya da tamamen kapandığında su gitmeyip geri gelecektir. Atık suyun geri gelmesi demek hijyenik olmayan bir tablonun ortaya çıkmasına neden olacak ve ardın da pis kokular oluşacaktır. Evde istenmeyen bu tablo için atık su giderlerine peçete, kıl, tüy gibi atılamaması gereken şeyler atılmamalıdır.

Lavabodan su geri geliyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabodan su geri geliyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabodan su geri geliyor, lavabo giderinin tıkanması

Su tesisatında lavaboların her zaman sağlıklı bir şekilde kullanılması gerekir. Ama bazen lavaboların tıkandığına şahit oluruz. Eğer lavabodan su geri geliyor ise tıkanıklık sorunu var demektir. Lavabo gideri zaman içinde atıklar yüzünden tıkanıklık sorunu yaşamanıza neden olabilir. Sabun kalıntıları, saç telleri gibi etkenler tıkanıklıkların en önemli sebeplerinden biridir. Bunlar lavabo giderinde birikerek, tıkanmaya neden olur. Bir bakarsınız gider borusundan su geri basıyor. Sular kanalizasyona gitmek yerine dışarıya taşma yapıyor.

Sularla birlikte atıklarda lavabo giderinden taşıyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman, hemen kırmadan lavabo gideri açan usta çağırmanız gerekir. Robotlu tesisatçı tıkalı lavabo giderini zahmetsizce açacaktır. Kalıcı olarak tıkalı lavabo tıkanıklık açma cihazı aracılığı ile etraf kırılmadan kısa sürede açılır. Tıkanıklığa neden olan cisim sert bir cisim ise tıkanıklık cihazının ucundaki aparat aracılığı ile rögara itilir. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim yumuşak, bez tarzı bir şey ise cihazın ucundaki aparata sarılarak dışarı çıkartılır.

Atık su giderinden su geri geliyor diye hemen panik yapmayın. Yeni yöntemlerle hizmet veren tesisatçılar kameralı görüntüleme yöntemi sayesinde hem tıkanıklığın neden olduğunu tespit ediyor, hem de robotla tıkanıklığı kolayca açıyor. Tıkanıklık yüzünden mağdur olmak yerine, kalıcı şekilde lavabonuz açılsın. Kendi başınıza lavabonuzu pompalayarak açmak için uğraşmayın.

Benzer Gönderiler: