pimaş tıkandı 527 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş açma robotu ile pimaş gider borularına zarar vermeden tıkalı olan bölgeyi kameralı tıkanıklık açan firma hasarsız açmalıdır. Robotla tıkanıklık açılmadan kamera ile bakılabilir mi? Kamera, tıkanıklık oluştuğunda hangi aşamada işe yarar ve nasıl kullanılır? Bu konu iyi anlaşıldığı takdirde gider tıkanıklığında çözüm daha yakın olacaktır.

Pimaş gider hattında tıkanıklık var ise pimaş boru tıkanıklık açma servisi önce robotla tıkalı gider açar. Sonra kamera ile gider tesisatı görüntülenerek son hali gözden geçirilebilir. Bunun tersini yapmak çözüm için atılan doğru adım olmayacaktır. Zaten tıkalı olan gidere kamera gönderilemez. Kamera gönderilse de tıkanıklıktan dolayı gitmeyecek görüntü de alınamayacaktır.

Kameralı tıkanıklık açan firma | Uzmanlar Tesisat

Kameralı tıkanıklık açan firma | Uzmanlar Tesisat

Kameralı tıkanıklık açan firma – Pimaş tıkanıklığı açma ve  Boru tıkanıklığı açma

Kameralı tıkanıklık açan firma bu uygulamayı profesyonel cihazlarla yapmalıdır. Kamera olmadan tıkanıklık görüntüleme yapmak olanaksızdır. Tıkanıklık kamerası uzun metrajlı olmalıdır ki, uzun hatları da görüntüleme şansı olsun. Kamera giderde dirseklerden dönebilmesi için esnek yapıda olmalıdır. Bu dirseklerden kameranın ucu dönmez ise istenilen görüntüleme yapılamaz.

Kamera ile görüntüleme yapıldıktan sonra, robotla tıkalı tuvalet borusu açan usta ne yapmalıdır ?

Zemin üzerinden tıkalı boruyu tespit etmek için dedektöre de gerek duyulabilir. Bazı durumlarda çökme olabileceği için gider tıkanıklığının açılması için  görüntülenen yerin açılması gerekebilir. Böylesi bir durumda kamera ile entegre çalışan dedektör kullanılır. Kameranın görüntülediği yerden sinyal alarak zemin üzerinden hangi noktaya denk geldiği tespit edilir. Dedektör olmadığı takdirde bahsettiğim zemin üzerinden tespit edilemez.

Kameralı lavabo açma, kameralı sistemle tıkanıklık açma tecrübeli profesyonel kameralı pimaş açma ustasını gerekli kılar. Bu işlerde ustası tecrübesi çok önemlidir.

Pimaş tıkanıklığı açmada faydalı olabilecek farklı bir uygulama için linke tıklayın 

Kamera ile görüntülenen tıkalı bölge zemin üstünden tespit edilebilir mi ?

Kamera ile görüntüleme yapılıp tıkalı veya sorunlu bölge burada demek bazı durumlarda çözüm olamaz. Zemin üzerinden nereye denk geldiği dedektörle tespit edilip sadece o bölge açılması gereken durumlarda dedektör şattır. Bazı tesisatçı kamera olmasının yeterli olduğunu dedektöre gerek olmadığını söylese de zemin üzerinden tespit yapılacak ise boru tıkanıklığının açılabilmesi için dedektör olması şarttır.

Benzer Gönderiler: