İlaçlı petek temizleme 256 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek yıkama nasıl yapılır ya da evde petek temizliği nasıl yapılır veya  kalorifer petek temizliği nasıl yapılır? Bu tip sorular çoğaltılsa da sorulan şey aslında tekdir. İlk husus evde cihaz olmadan ilaç olmadan yapılan şey kalorifer peteklerdeki, kirli suyun boşaltılıp yeniden su doldurulması olayıdır.  Makinasız petek temizleme işleminde sistemde basınçlı su sirküle edilmediğinden petek diplerindeki kirlilik aynen kalır. Kombi ve petek temizliği nasıl yapılır,  eski tip petek temizleme nasıl yapılır içinde ilaçlı makineli uygulama yapılması gerektiğini ifade edelim.

Kalorifer Petek Yıkama Nasıl Yapılır?

Kalorifer peteklerde oluşan çamurlaşma ilaçlı cihazlı petek yıkama ile temizlenir. Soğuk havalarda daha çok aklımıza gelen petek yıkama nasıl yapılır sorusu için genel bir araştırma yaptığınızda farklı söylemler ile karşılaşabilirsiniz. Petek yıkama, petek temizleme, radyatör bakımı gibi uzayan farklı isimler ile karşınıza çıkan ancak aynı hizmeti ifade ederler. Bu açıdan bu kelimelerin içinde boğulmadan işini hakkıyla yapan tesisatçı firmalardan hizmet almanız halinde gönlünüz rahat olacaktır.

Petek yıkama nasıl yapılır? Uzmanlar Tesisat

Petek yıkama nasıl yapılır? Uzmanlar Tesisat

Madde Madde Petek yıkama nasıl yapılır beraber bakalım.

  • Eski usuller ile yıkama yapılmaz.
  • Petekler sökülmez.
  • Petek yıkama için evde ön hazırlığa gerek yoktur.
  • Petekler tek noktadan cihazı bağlanması ile yıkanır.
  • İlaçla bütün sistem yıkanır.
  • Kombi sonrası bütün kalorifer tesisatı ve petekler ilaçla yıkanır.

Petek yıkama nasıl yapılır sorusu için en sağlıklı cevabı ve uygulamayı tesisatçı firmadan alabilirsiniz. Doğalgaz petek yıkama uygulaması yapılırken petekler sökülmez etraf kirlenmez. Evde ön hazırlık gerektiren bir durum da olmayıp cihazlı ilaçlı petek yıkama yapılır. Petekler için yapılan uygulamada kombiden sonra ki kalorifer tesisatı da yıkanır. Hem tesisat temizliği hem de petek kanalları temizlendiğinden sıcak su sirkülasyonu hızlı olur.

Yukarıda maddeler halinde sıraladık ki durum daha net anlaşılsın ve kafanızda ki sorularda cevap bulsun. Yararlı olacağını düşündüğümüz bu hizmeti almanız size ne fayda sağlar. Petekler temizlendikten sonra kombi daha rahat çalışır. Yakıttan tasarruf imkanı sunar ve kombi ekonomik modda çalışma fırsatı bulur.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Genelde kombi petek temizliği denildiği için tek hizmet gibi algılansa da kombi bakımı ayrı bir uzmanlık petek temizliği ayrı bir uzmanlık gerektirir. Her ikisini de yapan ustalar elbette var ancak petek temizliğini zor yapan biri birde kombi bakımı yapacak olursa sonuç çok değişmez. Çünkü, kombi bakımı diye sadece kombi filtre temizliği yapıp kombi için açmaz ise bu kombi bakımı değildir. Kombi bakımı için kombi içi açılmalı ve oksitlenen kombi parçaları temizlenmeli kombi fanı yıkanıp yerine takılmalıdır.

Benzer Gönderiler: