İlaçlı petek temizleme 288 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği temizleme ilacı ile kombi kalorifer petek tesisat bakımı yapılır. İlaçlı kalorifer petek tesisat temizleyici kalorifer petek korozyon önlemede de etkili olduğu bilinir. Petek tesisat koruma kimyasalı peteklerin temizliği yapıldıktan sonra tesisata eklenir. Petek yıkama ilacı ile kalorifer petek bakımı ve tesisat temizliğinin yapılması  evde petek temizleme işlemi ile aynı şey değildir.

Kalorifer peteği temizleme ilacı ile petek bakımı

Tesisatta ve peteklerde oluşan kirliliği cihazlı ilaçlı petekleri sökmeden temizliyoruz. Kış geldiğinde peteklerin ısıtıp ısıtmadığını kontrol ederiz. Isıtmayan petekler var ise bunun için çözümün ne olduğunu artık çoğumuz biliyoruz. Kalorifer peteği temizleme ilacı ve petek temizleme cihazı ile kombi sonrası bütün tesisatın ve peteklerin temizliği yapılır.

Kalorifer peteği temizleme ilacı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer peteği temizleme ilacı | Uzmanlar Tesisat

Burada bilinmesi gereken şudur; ısıtmayan petekler olduğunda kombide zorlanacak ve ısınamadığınız halde yakıt tüketimi fazla olacaktır. Bu durumda hem ortam ısınmayacak hem de yüksek fatura ödeme durumu oldukça can sıkıcı olacaktır. Dolayısıyla istenmeyen bu durumu ortadan kaldırmak gerektiği aşikardır. Petek temizleme cihazı ve petek temizleme ilacı ile yapılacak tesisat ve petek temizliği ile bu olumsuz durum ortadan kaldırılabilir.

Kalorifer peteği temizleme ilacı ile tesisatta ve peteklerde oluşan korozyon ve çamurlaşmış tabakanın temizliği yapılır. Bu uygulama sonrası kombi daha sağlıklı çalışacak ve kendini ekonomik moda alabilecektir. Kombi neden rahat çalışacak derseniz onu da kısaca ifade edelim. Tesisatta tıkanıklık ortadan kalkmış olduğundan peteklerdeki kirlilik temizlendiğinden sıcak su dolaşımı çok daha rahat olacaktır. Bu durumda kombi zorlanmadan ortamı ısıtacaktır.

Yapılan temizlik ile ısınmaya engel kirlenme kaynaklı tıkanıklıklar tamamen temizlenecek ve sıcak su sirkülasyonu rahat gerçekleşecektir. Bu anlamda kalorifer peteği temizleme ilacı bu uygulamada büyük etkendir. İlaçsız yapılacak temizlik sonuç alınması zor bir işlem olacaktır. Yapılan temizlikte ilaç ve cihaz kullanılması beklenilen ve olması gerekendir.

  Petek temizleme ilacı nasıl kullanılır?

Kalorifer peteklerinin bakımı ve temizliği için bir defa hem kimyasal kullanılamaz. Bu iş için imal edilmiş petek temizleme kimyasalı kullanılmalıdır. Kalorifer peteklerinin de temizliği yapılırken elbette ne miktarda kimyasal kullanılacağı bilinmelidir. Eğer olması gerektiğinden fazla ilaç kullanılır ise kalorifer boruları ve petek kanalları zarar görebilir. Bu hususa dikkat edildiği gibi petek temizleme makinesinin basıncına da dikkat etmek gereklidir.

Bir daire için kaç litre kullanacağınızı bilmiyorsanız zaten bu işi yapmayın ya da iyice kimyasal ve makinenin kullanımını öğrendikten sonra yapın. Ortalama 100 m2 bir daire için 1 litre ilaç yeterli olur. Bu bilgi sizin için bir yardımcı bilgi gibi kullanın ancak dairenin tesisatının çok eski olması durumunda da kimyasal kullanmaktan kaçının, tesisata zarar verebilir.

Benzer Gönderiler: