İlaçlı petek temizleme 378 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor ise yapılması gereken şey bunun asıl nedenine ulaşmak olmalıdır. Peteğin havasını aldık petek yine ısıtmıyor petekler buz gibi bu ışı yine soğukta mı geçireceğiz demeyin. Ev soğuk olduğunda kış kapıya dayandığında en son petek hiç ısınmıyor, peteklerin bazılarının alt kısmı ısınmıyor şikayetleri başlar. Peteklerin bazıları ısıtmıyor ise peteklerde hava vardır. Eğer havasını aldığınız halde aynı durum devam eder ise peteklerde tıkanıklık olabilir.

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor ne yapmalıyım?

Isınmayan peteklerde çamurlaşma oluşmuş olup petek kanalları tıkanmıştır. Isınma ihtiyacımızı karşıladığımız kalorifer tesisatı ve kombi ikilisinde petekler nihai noktadır. Evde bulanan peteklerin bazıları ısınmıyor diyorsanız bu halledilmesi gereken önemli ısınma sorunudur. Petek önce kendini ısıtmalı ki bulunduğu ortamı da ısıtabilsin. Kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı olmayacağı gibi ısınmayan petekte evi bulunduğu yeri ısıtamaz. Mantık çok net önce petek istenilen düzeyde ısınmalı sonra ortama maksimum ısı iletebilsin.

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor | Uzmanlar Tesisat

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor deniliyor ise petek kanallarında daralma vardır ve sıcak su sirkülasyon sağlayamıyordur. Kombi bakımı yapılmış olsa da kombi üzerinde düşeni yapsa da petek kirli ise çamurla kaplı ise ısıtmaz. Çünkü, kombi suyu istenilen derecede ısıtıp kalorifer tesisatı aracılığı ile peteklere gönderir. Kombinin görevi burada biter. Sonraki görevli kalorifer tesisatı olup, son aşama peteklerdir. Kombi sıcak suyu 55 derece ile kalorifer tesisatına göndersin.

Kalorifer tesisatı bu suyu ilk peteğe iletecek sonra diğere peteğe sırası ile bu şekilde süreç işleyecektir. Eğer kalorifer tesisatı kanalı tıkalı değil ise süreç sağlıklı işleyecektir. Tıkalı ise kombiden çıkan sıcak su ciddi oranda ısı kaybedecektir. Bu nedene dayalı peteğe gelen sıcak suyun ısı değeri düşmüş olacak ve istenilen düzeyde ortam ısınmayacaktır.

Kombi Bakımı Yapılmaz ise Peteklerde Isı Kaybı Olur mu?

  • Evde ısınmayan peteklerin nedenlerine kısa kısa bakacak olursak;
  • Kombinin evin ya  da iş yerinin büyüklüğüne göre  kombinin yetersiz olması
  • Kombinin arızalı olması,
  • Kombinin bakımsız olması,
  • Kombinin filtresinin tıkanması,
  • Kombi su basınç seviyesinin düşmesi ile kombinin sürekli arızaya geçmesi,

Evdeki peteklerin bazıları ısınmıyor sorusuna verilen cevaplar genelde yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Bu anlamda bunun dışında oluşabilecek sorunlar farklı nedenlere dayalı olabilir. Bu yazımızda anlaşılmayan bir nokta olursa bizi arayıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: