tıkalı tuvalet 416 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet kokuları ve gider temizliği için tuvalet ve lavaboları temiz kullanmak en iyi temizlik olup sık kullanılan temizlik yöntemlerinden daha etkilidir. Rahatsız edici tuvalet gider kokuları nasıl giderilir ya da tuvalet kokusu nasıl giderilir sorularındaki kokunun ana nedeni tıkanıklıktır. Lavabo koku yapıyor tuvalet taşı kokuyor, giderden gelen lağım kokusu rahatsız ediyor ise tuvalet koku giderici kullanmak etkili mi değil mi tartışılır.

Atık su gider boruları için bakım yapmak en etkili yollardandır. Tıkanıklık oluşmasını ve buna bağlı koku oluşumunu engellemek için kimyasal kullanmak en pratik çözümdür. Boru içinde akışkanlık ortadan kalkınca kokunun oluşması elbette kaçınılmaz olur. Bu açıdan tıkanıklık oluşmasının önüne geçerek dolaylı olarak kokunun da önüne geçmiş olursunuz.

Tuvalet kokuları ve gider temizliği 

Giderlerde kirliliğe bağlı tıkanma olursa koku oluşması önlenemez. Tuvalet kokuları bir evde en rahatsız edici kokulardan biridir. Evin içini saran lağım kokusuna benzer bu kokulara önlem alınmaz, nedeni tespit edilmez ise, dayanılmaz bir hal alabilir. Evin içine parfüm sıkma, temizlikte çamaşır suyu kullanma gibi çabalarda tuvalet kokusunun giderilmesinde etkisiz kalır. Çünkü bu kokuların temeli temizlik yapmamaktan kaynaklanmaz bu açıdan oku gidericilerde bir çare olmaz.

Atık su gider borularından gelen koku konusunda deneyimli bir tesisatçıdan yardım almanız sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir. Tuvalet kokularının oluşmaması için, yapılması gereken kokunun kaynağının belirlenmesidir. Eğer kokunun neden oluştuğu tespit edilemezse, yapılan işlemler kokuyu gideremez.

Tuvalet kokuları klozetin bağlantı hatalarından, havalandırma boşluğunda olan pimaş borudan, tuvaletin susuz kalmasından, S şeklindeki pimaş borunun olmamasından ya da başka bir etkenden kaynaklanabilir. İşini bilen bir ustanın tuvalet kokusunun neden olduğunu bulması gerekir. Tuvalet kokuları ve gider temizliği birbirine bağlantılıdır. Gider temizliği yapılması tuvalet kokularının oluşmasına engel olabilir. Ancak öncelikle bu kokunun neden oluştuğu bulunmalıdır.

Koku oluşması durumunda yapılması gereken bu işi iyi bilen tecrübeli ustaları çağırarak cihazla tespit yapılmasını istemek olacaktır. Bu şekilde izlenecek yol ile çok yorulmadan herkesten bir yorum alamdan sorunun kaynağına ulaşarak kalıcı çözüm sağlanmış olur. Öngörü ile yapılacak çözümler çoğu zaman hüsranla sonlanmaktadır.

Benzer Gönderiler: