tıkalı tuvalet 1167 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet gideri tıkandı, tuvalet tıkandı su gitmiyor ise farklı yöntemlerle tıkanıklık açma denenebilir. Kırmadan tuvalet açma, toz halinde bulunan gider açıcı ile tuvalet açma ya da doğal yolla tuvalet açma denenebilir. Tıkanmış tuvalet açma için tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı kullanıldığında açılır ise şanslısınız demektir. Tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusunun da farklı yöntemleri olduğu açıktır.

Tesisatçıların çözüme kavuşturma anlamında tesisatta oluşan tıkanıklığın açılması elektronik cihazlar olmadan hayli zordu. Oysa günümüz dünyasında robotla tıkanıklık çok kısa sürede ve kolayca açılmakta olup, müşteri ve tesisatçı da bu durumdan hayli memnun olmaktadır. Tuvalet giderindeki tıkanıklığı açmak için tesisata zarar vermeyen tıkanıklık açma cihazı kullanılmalıdır.

Tuvalet gideri tıkandı nasıl açarım?

Evinizde klozet tıkanıklığı, küvet tıkanıklığı, lavabolarda tıkanıklık, tuvalet tıkanıklığı  gibi gider tıkanıklıkları meydan gelirse, fayanslarınızın kırılmaması için robotla tıkanıklığı açacak bir tesisatçı çağırmalısınız. Tuvalet gideri tıkandı ise ,ustalar tıkalı gider açma için, öncelikle özel bir kameralı cihazla tıkanıklığın yerini tespit eder. Herhangi bir yeri kırmadan kameralı cihazla giderlerin içini görüntüler, nerede tıkanıklık olduğunu kolay bir şekilde belirlerler. Diğer taraftan uygulamada aslında buna gerek kalmadan direkt robotla tuvalet gider tıkanıklığı açıldıktan sonra kamera ile bakılabilir.

Tuvalet Gideri Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Gideri Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Evde tuvalet gideri tıkanır, ne yapacağınızı bilemezseniz, bu durumda mutlaka profesyonel yardım almanızı öneririz. Tuvalet gideri açmak için kendi bildiğiniz yöntemleri kullanmanız sorunu büyütmekten öteye gitmez. Tuvalet gider açma servisimiz tıkanıklığı kameralı yöntemle, kanal açma makinesi robotla kırmadan açar. Deneyimli ustalarımız kamera ile gider görüntüleme yaparak, tıkanıklığın yerini ve buna sebep olan etkeni kolayca tespit eder. Bunları yaparken tuvaletteki fayanslar kırılmadan, telaşa gerek olmadan ustalarımız çalışır. Tıkanıklık tespit edilince robotla tuvalet gideri açılır. Tıkanan giderin içine sokulan robot içerideki yabancı maddeyi kendine sarar ve kolayca dışarıya alır.

Tuvalet gider tıkanıklığının açılması için kanal açma makinesini yani robotu kullanan ustalar, yine kırmadan tıkalı pimaş boruları kolay bir şekilde açarlar. Gider tıkanıklığını açmak için böyle kolay yöntem varken, eski yöntemleri kullanan tesisatçılara rağbet etmemelisiniz. Çünkü bu yöntemlerde fayanslarınız kırılmadan tıkanıklığı belirlemek ve tıkalı gideri açmak mümkün olmaz.

Fayanslarınızın kırılmadığı, evinizin zarar görmediği yöntemlerle ;tesisatınızda, tuvalet giderinde oluşan tıkanıklığı, robotla kırmadan açtığımız tıkanıklık  açma hizmetinden haberiniz var mı? Artık modern cihazları kullanan tesisat firmaları borularınızda engel olamayacağınız şekilde oluşan tıkanıklığı kırmadan açabiliyor.

Tuvalet gideri tıkandı ise; tıkanıklık olan bölgeyi kameralı cihazla bilgisayar ortamında görüntüleyerek, noktasal tespit yapabiliyorlar. Bu sayede kırmaya gerek kalmadan, tıkanıklık sebebine göre robot denilen cihazın ucuna uygun aparatlar takılıyor. Bununla tesisatınızın içinde, tuvalet giderinde  tıkanıklık yapan madde ya dışarıya çıkarılıyor ya da parçalanarak kanalizasyona gönderiliyor. Bu sayede evinizi koruma altına almış oluyorsunuz. Herhangi bir zarar görmeden sadece tıkanıklık sorununuz giderilmiş oluyor.

Kırmadan Tıkanmış Tuvalet Gideri Açma

Evinizde tuvalet gider tıkanıklığı sorunu yaşadığınızda, ilk aklınıza gelen severek döşediğiniz fayansların kırılacağı, evinizde günlerce sürecek tadilatın olacağıdır. Bu tıkanıklık sorunu benim başıma neden geldi diye düşünebilirsiniz. Ancak siz kullanım sırasında ne kadar özen gösterseniz bile, bu sorun belli sürede kendini gösterecektir. Çünkü giderler sürekli suyla, deterjan ve sabun gibi malzemelerle temas halindedir. Bunlar zamanla giderlerin içinde yoğun katmanlar oluşturmaya başlıyor. Boruların çapları daralmaya başladığında, tıkanıklık kendini göstermeye başlar. Bunlar kameralı cihazlarla tespit edildiğinde, kırmadan çevreye zarar vermeden sorununuz çözülmüş olur. Bu sebeple gider tıkanıklığını sorununuz olarak düşünmeyin.

Tuvalet pimaş boru tıkandı ve siz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar sıkça yaşanan sorunlar arasında yer alır. Bu gibi durumlarda her zaman destek alabileceğiniz, tesisata zarar vermeden,kırmadan dökmeden modern cihazlarla tıkanıklıkları açan, fayansları ve duvarları kırmadan sorunuzu çözen firmalarla çalışmalısınız.

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

Tuvalet borusu tıkanması farklı sebeplerden kaynaklanabilir.

  • Kullanım esnasında biriktiği yerde şişerek, tıkanmaya yol açan tuvalet kâğıtları en bilinen sebeplerdir.
  • Bunun yanında tuvaletinize herhangi bir şey kaçmamış olsa da, inşaat döneminde yapılan hatalardan dolayı tıkanıklık oluşabilir.
  • Normalde kırk beş derecelik açılarla gerektiği kadar konması gereken dirseklerin, hem fazla sayıda konması, hem de eğiminin yetersiz olması nedeniyle, zaman içinde borularda kalıntıların birikmesiyle tıkanıklıklar oluşur.

Bu gibi durumlarda uzman bir şirketten yardım almalısınız.

Tuvalet gideri tıkanıklığı oldukça önemlidir. Banyonuzun ve tuvaletinizin zarar görmeden tıkanıklık sorununun giderilmesi gerekir. Bu en kolay şekilde borudaki kamera ile tespit edilmiş olan tıkanıklığın, robot olarak bilinen kanal temizleme cihazları ile yapılır. Cihazın boruların çapına uygun çelik spireller takılmış ucu, borunun içinde döndürülerek, tıkanıklığa sebep olan cisim yerinden çıkarılır. Tuvalet giderindeki tıkanıklık kaya parçası, metal gibi sert cisimlerden dolayı oluştuysa, yine aynı yöntem kullanılarak tuvalet giderindeki tıkanıklık açılır.

Tuvalet gideri tıkanması halinde kesinlikle kimyasal maddeler kullanmamalısınız denemez. Bu maddeler tesisatınıza zarar vermekten öteye geçmez de denemez. Bilinmeyen kimyasal borularınızda zedelenme yapacak olan ürünler daha büyük zararlara yol açabilir. Eğer tuvalet gideri tıkanırsa, hiç panik yapmadan servisimizi arayın. Sizlere acilen ustalarımızı gönderelim, tıkalı tuvalet gideri açma hizmeti versinler.

Benzer Gönderiler: