Tıkalı Boru Açma 747 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider tıkanıklığı nasıl açılır gider açmada etkili yöntem elbette makineli robotlu yöntemdir.  Pimaş lavabo tıkanıklığı açma, tıkanan gider borusu açma veya tıkanmış gideri robotla açma kırma dökme olmayan yöntemdir.

Gideri tıkayan atıklar, banyo gider tıkanıklığına neden olur siz tıkalı gider açma kimyasalı kullandığınızda bazen çözüm olur ama her zaman değil. Tıkalı gider açma aparatı, evde en etkili lavabo açma yöntemi olabilir ancak ileri düzeydeki tıkalı pimaş giderlerini açmada yetersiz kalacaktır. Tıkanıklık oluştuğunda, robotla  gider tıkanıklığı açılır ise borular ve etraf zarar görmez. 

Gider tıkanıklığı nasıl açılır? 

Günlük yaşamın en çok kullanılan yerlerinden biridir mutfak, diğer taraftan banyo, tuvalet ve lavabolar. Dolayısıyla buralarda oluşacak tıkanıklık çok can sıkıcı olur. Anında çözülmesi gerekir. Böyle bir durumda mutlaka bu konuda uzman bir tesisatçı ile irtibata geçmeniz gerekir. Peki pis su giderleri neden tıkanır ve gider tıkanıklığı nasıl açılır ?

Mutfak gider tıkanıklarına yemek yağ kalıntıları, lavabo tıkanıklıklarına ise saç ve yabancı cisimler genelde sebep olur. Tuvalet giderlerinin tıkanıklarına ise ıslak mendil, peçete atıkları veya içine düşürülen yabancı cisimler sebep olur. Bu tıkanıkları açmak için mutlaka bu yabancı cisimleri çıkarmak gerekir.

Gider tıkanıklığı nasıl açılır | Uzmanlar Tesisat

Gider tıkanıklığı nasıl açılır | Uzmanlar Tesisat

Giderler zemin altında olduğundan o yabancı cismi oradan çıkarmak için tesisatı açıp görmek gerek. Oysa artık cihazlar var, giderlerde oluşan tıkanıklık, kırma dökmeye gerek kalmadan kolayca açılır. Özellikle mutfak giderleri ise açıldıktan sonra kimyasal ile temizlenmeli, aksi takdirde mutfak giderindeki tıkanıklık bir müddet sonra tekrar edecektir. Gider tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun en anlamlı cevabı, robotla kırmadan tıkanıklık açılır olacaktır.

Tıkanıklık olduğunda kanal açma makinesi ile hizmet sunan tesisatçı firma ile çalışmak size her açıdan fayda sağlayacaktır. İşi yapacak tesisatçının bu işte tecrübesi olması işin sağlıklı yapılmasında en akıllı adım olacaktır. Maliyet açısından da sizlere artı sağlayacak olan kurumsal tesisatçılar cihazla çözüm sunar.

 

Çalışma yapılırken öncelikle tıkanıklık yerinin tespit edilmesi gerekir. Bunu için pimaş içi görüntüleme kameraları kullanılır. Tıkalı olan yer tespit edildikten sonra tıkanıklık açmak için özel üretilmiş tıkanıklık açma robotu ile tıkalı olan bölge açılır. Pimaş içine salınan tel robot yardımıyla itilir ve tekrar geri çekilir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimler dışarı çekilerek tıkanıklık açılır. Sonrasında ise gerekli görülen gider tıkanıklıklarda kimyasal ile yıkama yapılır.

Uzmanlar tesisat olarak İstanbul un tüm ilçelerine tıkanıklık açmak için servislerimiz mevcuttur. Firmamız her işi garantili olarak çözüme kavuşturmaktadır.

 

Benzer Gönderiler: