Su sızıyor 456 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Fayanslarda su sızıntısı ya da fayansların üstünde su birikmesi veya fayans arsından su çıkıyor olması su kaçağının olduğunu gösterir. Banyonun fayansları arası derz dolgudan sızan su fayans aralarından su çıkıyor olması ile sorgulanır. Balkon fayans su sızdırıyor ise  su geçirmeyen derz var mıdır ya da derzler bitmiş ondan mı su sızıyor diye sorgularız. Burada fayans üstüne su çıkması su tesisatında ya da atık su tesisatında su sızıntısı olabileceği ihtimalini de aklımıza getirmelidir. Neyse ki bu arızanın tespiti için yani su sızıntısı olduğunda fayansları kırmadan cihazla tam yer tespiti yapılır

Fayanslarda su sızıntısı 

Fayanslarda su sızıntı olduğunu fark ederseniz, bir tesisatçı çağırmanızı öneririz. Bu sızıntı su tesisatında su kaçağı olduğunu göstermekte olup acil yer tespiti yapılarak tesisatın tamir edilmesini sağlamanız gerekmektedir.  Vakit kaybetmeden su kaçağı tespiti yaptırdığınızda hasar büyümeden gerekli müdahale edilmiş olunur. Fayanslardan sızan suyun kaynağı olan tesisattaki kaçak bulunarak su sızıntısı önlenebilir. Tesisatçınız kırmadan su kaçağı tespiti yapıyorsa, fayansların kırılmasına da gerek kalmaz. Fayanslardan çıkan su varsa cihazla su sızıntısı tespiti yapılmalıdır.

Fayanslarda Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Fayanslarda Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Evinizde rutubet oluşmasını istemiyorsanız, su sızıntısı nedeniyle mağdur olmamak için gecikmeden tesisatçınızı arayın. Günümüzde su kaçak bulma cihazı kullanılarak, kırmadan su sızıntı bulma hizmeti veriliyor. Bu nedenle destek alacağınız tesisatçıyı dikkatli seçmelisiniz. Evinizde su kaçağı tespiti yapılarak gereksiz yerlerin kırılmasının önüne geçilir. Evde ek tadilat yapmanıza gerek kalmadan maliyet yükselmeden bu arıza giderilmiş olur.

Tesisattaki su sızıntısı evdeki duvarlarda, fayanslarda sızıntıya neden olur. Fayanslardan çıkan su varsa, bunun hangi borudan geldiğini bulmak gerekiyor. Contası aşınmış olan, darbe alan borulardan böyle su sızıntıları olabilir. Borular fayansların arkasında, duvarların arkasında bulunduğu içinde, su sızıntısı tespitinde cihaz kullanılmalıdır. Bu nedenle fayanslarda su sızıntısı olduğunu gördüğünüzde, fayansların kırılacağını evinize zarar geleceğini düşünmeyin, bunun için endişe etmeyin. Elektronik cihazlar ve tecrübeli tesisatçılar ile zemin altında kalan su sızıntıları kısa sürede bulunur.

Siz de evde tadilata sebep olmadan su tesisatı sızıntısının bulunup aynı anda tamiratın yapılmasını istiyorsanız cihazla tespit yapılmasına imkan veren tesisatçı firma ile çalışın.

Benzer Gönderiler: