pis su kaçağı 640 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet taşından su sızıyor gibi şikayetlerde klozet taşı tam oturtulmaz ise, klozet gider bağlantı yeri tam oturtulmaz ise bu sorunlar oluşabilir. Klozetin dibinden su kaçırıyor,  tuvalet taşından su damlatıyor ya da tuvaletten aşağı su sızıyor ise tesisatçıdan yardım almanız gereklidir. Tesisatçılardan bu konularda yardım almanız halinde kısa sürede onarım yapılır.

Tuvaletin su akıtması durumunda rezervuar su akıtıyor olması halinde  alaturka tuvalet taşı su kaçırıyor ya da tuvalet gider borusu su kaçırıyor ise mutlaka yardım alın. Su sızıntısının tuvalet taşından mı yoksa tesisattan mı bunu iyi analiz etmek gereklidir. Bunu netleştirmek de profesyonel su kaçak tespiti akustik cihazı ve atık su pimaş boru içi görüntülemesi ile olur. Tesisatçı servislerinde yardım almanız halinde tesisat sorunları kısa sürede çözüm bulunacaktır.

Tuvalet taşından su sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet taşından su sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet taşından su sızıyor tuvalet taşından su damlıyor

Tuvalet taşındaki su sızıntıları evdeki hijyen açısından hiçte uygun değildir. Pis su gider borusundan su sızıyor ne yapıcam ben şimdi nasıl gidereceğim bu arızayı diye bir anda telaşa kapılmanıza neden olabilir. Rezervuar borularındaki sızıntılar yüzünden bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Tesisatınızdaki borularda oluşan sızıntılarda tuvalet taşının su sızdırmasına neden olabilir. Bu sorun komşularınızı mağdur etmeye yeterli olur. Bir anda alt kata su sızmaya başlar. Buna acil bir çözüm bulmadığınız takdirde su sızıntısının ortaya çıkaracağı yeni arızalar sorunlar olacaktır.

Pis su gider borusundan su sızıyor ise bu durumda ustaların bunu tespit etmesi gerekir. Etrafı kırıp dökmeden tuvalet taşının neden su sızdırdığı tespit edilmelidir. Bu yüzden cihazlarla hizmet veren bir tesisatçı çağırmanızı öneririz.  Tuvalet taşını, fayansları kırmadan sızıntının nereden olduğunu tespit etsinler.

Tuvalet taşı su sızdırıyor, bu sorunu yaşayanların panik yapmasına gerek yok. Deneyimli bir usta etrafı kırmadan sızıntının kaynağını tam olarak tespit edebilir. Bu sayede komşunuzun mağduriyetini de gidermiş olursunuz. Bu sorun bazen tuvaletteki tıkanıklık nedeniyle de olabilir. Bunun tespiti de cihazla yapılabilir. Etrafa pis sızıntıların yayılmaması için, usta çağırmayı ihmal etmemelisiniz. Bu hem evdeki hijyenin bozulmasına, hem de sağlığınızın riske girmesine neden olur. Tuvalet taşından su sızıyor ise bunun sebebi zaman kaybetmeden bulunmalıdır.

Benzer Gönderiler: