pis su kaçağı 1211 kez görüntülendi

Pis su kaçak tespit servisi

Tesisatların kanalizasyonla bağlantısını sağlayan borulara pimaş boru denmektedir. Bunlar farklı bir malzemeden üretilmiş ve birbirine plastik contalarla bağlanmıştır. Giderlerde kullanıldıklarından, sıkça tıkanıklık sorunu ve paralelinde pis su kaçağı sorunu yaşarlar.

Öncelikle kaçağın temiz su tesisatı kaynaklı mı,  pis su yani pimaş tesisatından olup olmadığını anlamamız gerekmektedir. Bu da öncelikle gözlem ve duyularımızla ortamda pis koku ve bu kabarmalarla birlikte görüntü kirliliğinin olup olmaması da tespit açısından önemli bir noktadır. Tabi ki bunların yanı sıra kendi cihazlarımızla kaçağın pis suda olup olmadığının %100 tespitini yapabilmekteyiz. Bu da temiz suya verdiğimiz basınçlı suyla öğrenebilmekte olup bu cihazın çalışma prensibi şu şekildedir.

Su basma pompamızın üzerinde suyun basıncını gösteren manometreler bulunup, manometrelerin yardımı ile tespit yapılabilmektedir.Kaçağın pis suda olduğuna kanaat getirebilmemiz için manometredeki değerin stabil kalması gerekmektedir. Bu tespitimizden sonra, sektöründe deneyimli olan ustamız, pimaş hatlarının geçtiği yerlerin çevresini gözlem yeteneğini kullanarak gözetler.Bu gözetim kaçağın bulunduğu bölgenin alansal olarak daraltılmasını sağlamaktadır.

Ustamız daha sonra şüphelendiği pimaşlara kameralı cihazlarımız ile  pimaş boru içi görüntüleme yapıp kaçağın yerini tespit edebilmektedir. Kamerayla çatlak, conta kayması, kırık gibi kaçağa sebebiyet veren arızalar görüntülenebilmektedir. Tespit yapıldıktan sonra, ustamız size kaçağın yerini gösterip, sizin de onayınızla tamirat yapma işlemine başlamaktadır.Unutmayın ki, bir işi deneyim ve donanım sahibi olmayan kişilere yaptırırsanız, ucuza yaptırayım derken, ek masraflar çıkacağından aslında  pahalıya yaptırırsınız. Bu tespit sayesinde su kaçaklarının yeri noktasal tespit edilmiş ve ilgi yerin kırılacak olması sizi tadilattan kurtaracaktır.

Kameralı pimaş içi görüntüleme ile kesin çözüm

Pis su kaçak tespit servisi

Pis su kaçağında tecrübe ve cihazların önemi bir derece daha ön plana çıkmaktadır.Zira  geniş alanda özellikle pimaşlarda oluşan kaçakların tespitini her firma yapamamaktadır.Bu aşamada kamera ,su kaçak tespit cihazı ve kamera dedektörü bulunması gereklidir.Su Kaçağında en önemli husus işinde uzman firma ile irtibata geçmiş olmaktır.Zira ilk adım doğru olduğu takdirde bundan sonraki her şey yolunda gidecektir.Eğer ilk adım yanlış olursa bütün olumsuzluklar işin yapılış aşamasında karşınızda olacaktır.

Diğer taraftan Pimaş tıkanıklığı açma işleminde en doğru yöntem kameralı görüntüleme cihazlarının kullanılmasıdır. Bu sayede pimaş borularında meydana gelen tıkanıklıklar görülebilir ve doğru şekilde müdahale edilerek tıkanıklık giderilir. Tesisatınızın sizlere sağlıklı bir şekilde hizmet etmesini arzu ediyorsanız, bu konuda doğru yerlerden hizmet almalısınız. Gelişigüzel yöntemleri kullanan, çevrede kırarak işlem yapan firmalarla çalışmanız tesisatınıza zarar verdiği gibi, evinizde tadilata giden hasarlara neden olabilir. 

Su Kaçak Bulma Kamera ve Dedektörü

Pis su kaçak tespiti

Pis su kaçak tespiti kameralı sistem ve dedektör olmadan sadece su tesisatı ustasının çabasıyla bulunabilecek bir arıza değildir.Pis su kaçak tespitinde su kaçağının yerini noktasal bulabilmek için teknolojik cihazların varlığı büyük önem arz etmektedir.