Blog 1264 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo montajı – Tesisatçı – Tesisatta montaj aşamasında yapılan işçilik, tesisatta sonradan arızanın çıkmasında büyük rol alır

Lavabo montajı bir usta tarafından yapılırsa, daha sağlıklı bir sonuç alınacaktır. Günümüzde çeşitli türde lavabolar kullanılmaktadır. Banyolarda özellikle dolaplı lavaboların kullanımı yaygındır. Bazen ayaklı denilen lavabolarda kullanılır. Kendiniz yapmaya çalışıyorsanız bunu yapmadan önce böyle bir deneyiminiz yoksa mutlaka bir usta çağırmanızı tavsiye ederiz. Eskiyen lavaboları ya da zarar görmüş olan lavaboları değiştirmek için bir tesisatçı çağırmak sizin için faydalı olacaktır.

Bu uygulamayı yapmaya başlamadan öncelikle bataryanın sökülmesi gerekir. Batarya söküldükten sonrada düz veya yıldız tornavida kullanarak, lavabonun içindeki sifonu sökmeniz gerekir. Sifon vidası gevşetildiğinde altındaki lavabo sifonu da boşa çıkar. Alttan elinizle sifonu aşağıya çekip ayırdıktan sonra, duvardan da giderden sifonu çıkarın.

Bundan sonra lavabo montajı sırasında ayaklı lavabonun duvara sabitlenmesini sağlayan vidaları sökmek gerekir. Vidaların pul ve contalarını da çıkarın. Bu aşamada lavabonun mutlaka tutulması gerekir. Eğer lavabo düşer kırılırsa, yaralanmalara sebep olabilir. Lavaboyu bu şekilde dikkatlice çıkarabilirsiniz. Ayak kısmında da vida varsa bunları da sökün. Söküldükten sonra yeniden montaj içinde aynı işlemlerin tersini uygulamalısınız. En son su akıtıp akıtmadığını da kontrol etmenizde fayda vardır. Batarya montajının doğru yapıldığından ve ara muslukların açık olduğundan emin olduktan sonra işlem tamamdır.

Montaj yapılırken yarım ayak lavabo montajı ve ayaklı lavabo montajı biraz farklılık gösterebilir. Bu açıdan işi bilen birileri olması yapılacak montajın sağlıklı olması açısından önem arz eder.

Yorum Yap