• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Yerden ısıtma tesisatı temizliği

Yerden ısıtma tesisatı temizliği

Yerden ısıtma tesisatı temizliğini cihaz ve kimyasal ile yapıyoruz.

Yerden ısıtma tesisatı bizlere alan kazandıran dekoratif anlamda bir olumsuzluğa sebebiyet vermeyecek insan ısı değerlerine en yakın ısı üreten ve tercih edilen bir ısıtma tesisatıdır. Yerden ısıtma bu denli tercih edilen ve yoğun olarak kullanılan bir uygulama olup, çabuk kirlenen ve çamurlaşmanın çok hızlı olabildiği bir sistemdir. Dolayısıyla yerden ısıtma tesisat temizliği bu bakımının mutlaka ama mutlaka periyodik olarak bakımların yapılması gerekmektedir. Nedeni eğer, yerden ısıtma tesisat temizliği yapılmaz ise çamurlaşma fazla olduğundan tesisattan ortama iletilen ve hissedilen sıcaklık oldukça düşük olacaktır.

Yerden ısıtma tesisatı temizliğinin ne derece gerekli ve  önemli olduğunu kışın ısınma sorunu yaşadığınızda anlarsınız. Isıtmaya çalıştığınız alan alan ister küçük ister büyük olsun, ister işyeri ister ise ev olsun, Yerden ısıtma tesisatı temizliğini yaptırmadıysanız verimli ısınmadan bahsedilemez. Yerden ısıtma tesisatı ısıyı yayması için, krostik tesisat borularının içinde tıkanıklık olmaması gerekir. Ancak içinde bulunan suyun kireci, Yerden ısıtma tesisatı içerisinde kireçlenmeye neden olur. Kireçlenme giderek artar ve sonunda ısının iletilmesine engel olur.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği işlemi sırasında cihaz kullanılacağından etraf kirlenmeden, görüntü kirliliği oluşmadan tesisat temizliği yapılır. Bu uygulama yapılırken yerden ısıtma tesisat temizlik cihazı  ve kimyasalı kullanılmaktadır. Tesisata bağlanan makineyle yerden ısıtma tesisatına kaba pislik tahliye edildikten sonra kimyasal ilaç  aktarılır. Bu şekilde içerideki kireçlenme tabakası,çamurlaşmış tortu tabakası çözülerek su haline dönüştürülüp tesisat dışına cihazla alınır. Atık maddeler ise, makinenin filtresiyle çekilerek sistemin içinden çıkarılır. En son aşamada temiz su ile tesisatın tamamında sirkülasyon yapılarak temizliğin son aşaması olan test yapılmış olur. Bu yöntemle kalıcı olarak yerden ısıtma tesisat temizliği işlemi yapılır.

Yerden ısıtma tesisatı hakkında birçok şey konuşulmakta ve yazılmaktadır. Bizler de yerden ısıtma tesisatı nedir, yerden ısıtma tesisat temizliği nasıl yapılır sorusunun cevaplayalım, özetleyelim istedik. Yerden Isıtma Tesisatı Avrupa’da 50 yılı aşkındır kullanılmakta ve günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği cihazla yapılmalıdır

Yerden ısıtma tesisatı temizliğinde çıkan çamur

Dekoratif olmayan durumların ortaya çıkmasını engellemekle kalmayıp size yaşam alanlarınızda hacimsel yer sağlar. Yerden ısıtma tesisat temizliğini yaptırdığınız takdirde ekonomik anlamda sizleri zora sokmadan ekonomik ve homojen ısınma sağlar.

Yaşam alanlarımızda, eşit ısı ile dengeli ısındığımızdan sıcaklık farklılıkları ortadan kalkmış olacaktır. Bu sayede havadaki nem oranında dengesizlik ortadan kalkar. Peteklerin var olduğu tesisattaki yaşan sorunlardan olan hislenme ve kirlenme oluşmaz. Normalde peteklerin olduğu bir tesisatta alışa gelinen, petekleri boruları ve bunların ek parçalarını bu sistemde görmek mümkün değildir. Dolayısıyla estetik ve konforlu bir ısınma tesisatı ile her daim karlı çıkmaktasınız. Özellikle günümüz dünyasında kalabalık aileler yerine küçük kişi sayısı az aileler sosyal anlamda daha fazla yer almaktadır

Bu çerçevede evlerin çok büyük olmasına gerek olmadığından küçük dairelerde oturmayı tercih etmektedirler. Hal böyle olunca dairede m2 lerin önemi daha bir ön plana çıkmaktadır. Yerden ısıtma tesisatında bu istenilen hacimsel yer kazanımdan bahsedilebilir. Yerden ısıtma tesisatının bu özelliği de tartışılmaz büyük bir artıdır. Yerden ısıtma tesisatında kolektörü sistem olduğundan  oda,mutfak, banyo gibi her mekan ayrı ısınmaktadır.

Herhangi bir sorun olduğunda sadece sorunlu bölgenin tamiri yapılır. Diğer yerlerin ısınması aksamaz, kesintiye uğramaz. Yerden ısıtma tesisatının bu özelliği de bizlere sunduğu ayrı büyük bir imkandır.

Yerden ısıtma tesisatındaki ıs,  insan sağlığına en uygun olan ayak sıcaklık ayarında olup, sağlıklı ısınma fırsatı sunmaktadır. Bu sistemde Isı farklılıkları yok denecek kadar azdır. Diğer taraftan yerden ısıtma tesisatının sıcaklığına bağlı çamurlaşmanın çok çabuk oluşabildiği, bakterilerin üreyip yaşamlarını sürdürmeleri, için uygun zemin hazırlamış olması olumsuz bir yönüdür. Bunun içindir ki yerden ısıtma tesisatının yılda 1 kez kimyasal ilaçla cihazla temizletilmesi gerekmektedir. Bahse konu bu temizlik yapılmadığı takdirde hem sağlıklı bir tesisattan bahsedilemez hem de maliyetli ısınma gerçekleşmiş olur.

Yerden ısıtma tesisat temizliği servisi

Yerden ısıtma temizliği-1

Cihazla kimyasalla yapılan yerden ısıtma tesisat temizliği kesinlikle ihmal edilmemesi gereken önemli bir hizmettir. Bu hizmeti sunan kurumsal firmalardan bu hizmeti almayı ihmal etmeyin.

Yerden ısıtma tesisatında,bireysel sistemde yani kombili evlerdeki gibi dereceyi istediğiniz kadar 70-80 yükseltemezsiniz. Kombili sistemde kombinin derecesini 70-80′lere kadar çıkarılabilmekte iken bu sistemde maksimum 55-60 dereceye kadar yükseltebilirsiniz. Yerden ısıtma sistemlerinde tamda bu noktada mikropların yaşayabileceği çoğalabileceği bir ortam sağlanmış olur. Sebebi ise mikropların ölmesi için suyun kaynama noktasına yakın olması gerekmektedir

Yerden ısıtma tesisatında toz oluşumu sorusunun cevabı farklılık arz etmekle beraber, bu duruma şu şekilde açıklık getirilebilir. Hava akımının oluşumu, sıcak ve soğuk hava nedeniyle meydana gelir. Oysa ki yerden ısıtma tesisatında bütün her yerde ısınma eşit olduğu için hava akımı oluşması zordur. Eğer hava akımı oluşmuş olsa halıda ki tozlar yükselecek solunum yoluyla bireyleri hasta edecektir. Diğer bir husus yerden ısıtma tesisatında mite böceği var mıdır ?

Yerden ısıtma tesisat temizliğini kimyasal ve cihazla yaptırın.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği-2

Mite böceği ile ilgili yapılan araştırmalar bir çok yerde paylaşılmakta olup, genel itibari ile az sayıda da olsa mite böceğinin olduğu ifade edilmektedir. Özetlemek gerekirse yerden ısıtma tesisatında çamurlaşma çok daha hızlı olacağından sistemin aktif verimli, çalışabilmesi için periyodik bakımı ihmal edilmemelidir. Çünkü bu sistemde çamurlaşma, tortu tabakası oluşumu, tıkanma gibi durumlar çok hızlı oluşmaktadır.

Bütün bu bilgiler dikkate alındığında yerden ısıtma tesisat temizliğin periyodik olarak yapılmasının ehemmiyeti önemi bir kat daha artmış olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53