• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma

Tıkanıklık açma – Lavabo tıkanıklık açma, mutfak tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklık açma robotla yapılır

Tıkanıklık açma gereksinimi, pis su giderleri olan pimaş tesisatının tıkanması ile ortaya çıkar. Tıkanıklık oluşumu da pimaş tesisat giderine atılan yabancı cisimlerin boru çapını daraltarak suyun gitmesini engellemesiyle oluşmaktadır. Tesisat sektöründe tıkanıklık açma hizmeti geçmişte nasıl veriliyordu diye merak edenler için belirtmek istiyorum.Tıkanmış giderlerin tespit edilmesi ve bunların açılması için fayansların ve etrafın kırılması gerekmekte olup, tadilat gerektiren durum ortaya çıkmaktadır.

Her alanda olduğu gibi, bu sektörde de yeni gelişmeler insanların yaşamını kolaylaştıracak şekilde olmaya devam etmektedir. Artık kurumsal tesisat firmalarının öncülüğünde, görünmeyen yerlerde bulunan pimaş borusu, tesisat giderleri ve rögar  tıkanıklığı bile kolayca tıkanıklık açma servisi ile açılabilmektedir.

Zemin kazılmadan, fayanslar kırılmadan, duvarlarınıza zarar vermeden, cihazlarla tıkalı olan bölge açma hizmeti verilerek, gider tıkanıklığı açılır. Tıkanıklık açma, tıkanıklık makinesi ile kırma yapmadan, tadilat gerektiren durum ortaya çıkmadan kısa sürede tıkanıklık açılmaktadır.

Tıkanıklık, çok sayıda sorunun yaşanmasına neden olur. İlk olarak tesisatın kullanımına engel olarak, ihtiyaçlarınızın giderilememesine neden olur. Daha sonra evinizde kötü etkilere, komşunuzun evine kadar ulaşan olumsuzluklara sebep olur. Düşünün bir kere tıkanmış tuvaletinizi nasıl kullanabilirsiniz.

Diğer taraftan tıkanıklık mutfak, banyo veya lavaboda olması durumunda buraları nasıl kullanırsınız ?

Elbette bu alanları tıkanıklık olduğu müddetçe kullanamazsınız. Bu sorun en acil olarak çözülmesi gereken tesisat sorunlarından biridir. Çünkü tesisat kapalı zemin altında bir sistemle işlev görür. Gerek temiz suyun dolaştığı borular, gerekse atıkların gittiği giderler kullanım ve kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlar. Bu bağlantı sırasında oluşan herhangi bir tıkanıklık durumunda, atıklar kanalizasyona gönderilemez, sular geriye teper. Bu durumda tıkanıklık açma hizmeti almadığınızda, neler yaşayacağınızı düşünmek bile istemezsiniz.

Tıkanıklık açma

Günlük yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, yaşam kalitenizi düşüren bir etkendir. Bu nedenle hemen önlem almanız ve tıkanıklık açma hizmetini doğru yerden almanız gerekir. Neden doğru yerden dedik, çünkü tıkanıklık cihazlarla açılırsa, evinizde kırma işlemi yapılmasına gerek kalmaz. Tesisatçınızın bu yöntemle sizlere yardımcı olması gerekir. Bunun dışındaki yöntemlerin kullanılması halinde, evinizde sadece tıkanıklık sorunu çözülmez, bunun yanında size bazı tadilatlar yapmak kalır. Bunun olmasını istemiyorsanız, doğru tesisatçıyla irtibata geçmeli ve tesisatınızın eski haline getirilmesini, tıkanıklığın açılmasını sağlamalısınız.

Tıkanıklık açma hizmetini vermek için gidilen adreste karşılaşılan tıkanık sebepleri sıralanacak olsa; ilk başta borulara atılan yabancı  cisimler gelir. Hepimizin evinde tadilat, boya işlemleri yapılmış olup, bu işlemler aşamasında arta kalan boya ve atıklar  tuvalete döküldüğünden pimaş yüzeylerinde tabaka şeklinde bir oluşum meydana gelir. Zamanla deforme olan bu yüzeye, atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller vb. cisimlerde eklenince kanallarda daralma ve tıkanıklıklara yol açtığından buda  tıkanıklık yaşanmasına neden olur.

Kameralı tıkanıklık tespiti

Tıkanıklık açma konusu günümüzde yeni teknolojik imkanlar kullanılarak giderilmekte olup, eski usullerle yapılan kırma işlemi yapılmadan tıkanıklık açma robotu ile açılabilmektedir. Tıkanıklık ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken tıkanıklık açma hususunda profesyonel hizmet veren, kırmadan robotla tıkanıklık açma konusunda tecrübe sahibi uzman ekiplerle sorununuzu kısa sürede çözen ekiplere ulaşmaktır. Boru tıkanıklığı ertelenmeyecek, göz ardı edilmeyecek ve bireylerin tahammül edemedikleri sorunlar arasında ilk sıradadır. Tıkanıklıkların her nevi can sıkıcı olup; en keyifli olduğunuz anı dahi tersine çevirecek, ivedi çözülmesi

Tıkanıklık açma fiyatları :

Piyasada günlük ne iş olsa yaparım düşüncesi içerinde olan merdiven altı diye tabir ettiğimiz kuruluşlar, sektör fiyatlarının altında tıkanıklık açma  fiyatı verebilir. Siz değerli müşterilerimizin bu noktada ilgili kuruluşu iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Zira, tıkanıklık açma fiyatı  düşük olduğu için çokta detaylı sorular sormadan hizmet almak için anlaştığınız kuruluş sizlerin sorunlarını çözmek yerine sizleri daha büyük sorunlarla karşı karşıya bırakabileceğine, ikinci bir servis çağırmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın. Sizlerin düşündüğü çözüm sağlanmadığı gibi sizlere ek maliyetler çıkacaktır.

Tavsiyemiz odur ki zamanınızı boşa harcamayın, en başından doğru firmayı seçin sizde rahat edin. Artık sizlerde büyük maliyetlere katlanmak durumunda kalmayın, ek masrafl ve tadilat yapılmasına sebebiyet verecek durumlar ortay çıkmadan, temizlik derdinden de kurtulun. Tıkanıklık açma fiyatı maliyet olarak çoktan aza sıralayacak olursak, tuvalet tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, mutfak tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı şeklinde sıralanabilir.

  • Tuvalet tıkanıklığı açma 200 TL – 350 TL
  • Banyo tıkanıklık açma 200 – 250 TL
  • Mutfak tıkanıklık açma 200 – 250 TL
  • Ana hat pimaş tıkanıklık açma 350 – 500 TL
  • Süzgeç tıkanıklık açma 150 – 200 TL

Rakam ifade etmemizin nedeni bu yazıyı okuyup rakamsal somut veriler olsun, araştırmanız boşa gitmesin düşüncesi ile rakam paylaştık.

Sizler artık  tıkanıklıkları dert edinmeyin, planınızda olmayan pis su boru tıkanıklıkları, planlarınızı alt üst etmesin sizler uzmanını arayın hayat akışınızı bozmayın. Uzmanlar Tesisat olarak sorunu yerinde inceleyerek sizleri rahatlatacak uygun tıkanıklık açma fiyatı ile kalıcı  çözümler üretelim. Biz planlarımızı uzun soluklu yaparak, teknolojik donanımımızı, tecrübemizi sizlerin sorunlarını çözmek için sunuyoruz. Sizlerde planlarınızı bozabilecek beklenmedik boru tıkanıklıklarını dert edinmeyin, bizleri arayın. Sorun olduğu yerde organizasyon, plan yapılamayacağından önce sorun tanımlanmalı  ve ardından çözüm sunulmalıdır ki; sizlerde hayatınızı etkileyecek bu durumdan en az yıpranma payıyla ve en az maliyetle kurtulmuş olasınız.

Uzun yıllardan beri benzer problemlerle sıkıntıya giren bir çok müşterimizle görüştük, sorunlarını uygun tıkanıklık açma fiyatı ile çözdük. Bizler gördük ki  müşterilerimize çözümü en hızlı ve en minimum hasarla sunduğunuz takdirde büyük memnuniyet duymaktadır. Olaylara realist yaklaşımlarla bakmak, bizler için önem teşkil etmektedir.

Tıkanıklık açma nasıl yapılır ?

Tıkanıklığın açılması konusunda artık eski klasik yöntemleri bile konuşmak istemiyoruz. Bu konuda geçmişte bazı kötü deneyimleri olan kişiler bunu hatırlayabilir. Artık modern bir çağda yaşıyoruz. Evinizin bir sorunu giderilirken, başka bir yere zarar verilmemelidir. Bu konuda kolaylıklar varsa, tüm ihtiyacı olan müşterilerin bunlardan yararlanması gerekir. Kurumsal tesisat firmalarının bu modern yöntemlere geçmesiyle birlikte, diğer tesisatçılarda hızlı bir şekilde buna adapte olmaya çalışmaktadır.

Çünkü artık herkes cihazla tıkanıklık açıldığını, kırmadan tıkanıklık tespiti yapıldığını öğrenmeye başladı. Artık kimse tıkanıklık açılsın diye fayanslarının kırılmasını istemiyor, duvarlarının kırılmasına izin vermiyor. Bilinçli tüketici tesisat sektöründe de yeni gelişmelerin sorunların çözülmesinde kullanılmasını istiyor. Tıkanıklık nasıl açılır sorusunun cevabı şudur ki; kırma dökme olmadan cihazla tıkanıklık açılabilmektedir.

Bu nedenle sizlere yeni yöntemlerle tıkanıklığın nasıl açılacağını anlatalım. Tuvaletinizde, banyo ya da mutfakta giderlerde tıkanıklık olduğunda, hemen cihazları olan ve uzman ustaları bulunan bir tesisatçıyla iletişime geçerek destek istemelisiniz. Evinize gelen ustalar öncelikle  araştırma yapar. Tahminen tıkanıklığın nerede olduğu hakkında, deneyimlerine dayanarak fikir yürütürler.

Buna göre ellerindeki kameralı cihazı kullanarak, tıkalı giderin içini görüntülemek için çalışmalara başlarlar. Bu çalışmalar gözünüzü korkutmasın. Kameralı cihaz dediğimiz cihazın ucunda küçük bir kamera bulunmaktadır. Bu cihazın giderin içine sokulması ve içerdeki görüntülerin bilgisayarda izlenmesi sayesinde, pimaş boru tıkanıklığı kolay bir şekilde tespit edilir. Bu aşamada herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmaz. Neresinin tıkalı olduğu, tıkanıklığa neyin sebep olduğu kolayca belirlenir.

Cihazlarla tıkanıklık açma uygulaması

Cihazlarla tıkanıklık açma uygulaması

Tıkanıklık oluşan arızalı bölgeyi net tespit ettikten sonra, sıra giderlerin içindeki tıkanıklığın açılmasına gelir. Ustalar şimdi de tıkanıklık açma makinesi olan robotu kullanırlar. Robotun ucuna tıkanıklığın açılması için farklı aparatlar takılabilir. Bu makine her genişlikteki pimaş borunun içine rahatlıkla girebilir. Ucuna takılan aparatlar ise, içerideki yabancı maddeyi daha kolay dışarıya çıkarmak içindir. Gerek sert maddeleri, gerekse yumuşak olanları uygun aparatlarla giderlerinizden çıkarırlar. Yumuşak maddeleri kendine saran robot bunu dışarıya alır. Sert olanları ise, parçalayarak kanalizasyonun içine gönderir.

Gördüğünüz gibi tıkanıklık açma cihazla yapıldığında, sanki musluk tamiri yapıyormuş gibi kolayca çözümlenir. Bu nedenle tesisatçıdan kırmadan tıkanıklık açma hizmeti, cihazla tıkanıklık açma işlemi yapmasını ısrarla istemelisiniz. Günümüzde bu kadar konforlu bir şekilde yapılabilen hizmetlerden sizlerde faydalanmalısınız. Tıkalı bölgeyi kırmadan boru yüzeylerine zarar vermeden son teknolojik sistem tıkanıklık açma robotlarımız ile açıyoruz.

Tıkanıklık açıldıktan sonra gider kontrol edilip çalışır ,aktif şekilde teslim edilir. Bizlerin açtığı tıkanıklık 5 gün içerisinde   tekerrür ettiğinde ücretsiz servis yönlendirip sorunuzu hızlı bir şekilde çözüyoruz.

Özellikle tıkanıklık yaşandığı zaman gider hattındaki pis suyun geri vermesi sonucu yaşayacağınız stres ve sıkıntı yanında birde, açılması acil olan tıkanıklık olacak.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ?

Tıkanıklık çeşitlerinde en çok karşılaştığımız tıkanıklık çeşidi tuvalet tıkanıklığı olup, genel olarak bakıldığında tamir gerektiren tıkanıklıktır. Klozete atılmaması gereken yabancı cisimler, sert plastik cisimler, polyester içerikli tuvalet kağıtları, gazete parçaları gibi cisimler yüzünden bu bölgelerde tıkanıklık yaşanmaktadır. Tuvalet kâğıtlarını belki de insanımız erir gider, bundan bir şey olmaz düşüncesi içerisinde tuvalete atmaktadır. Oysa ki; çoğu  tuvalet kağıtlarında büyük oranda bulunan polyesterin erimesi zordur.

Zamanla biriken tuvalet kağıtları ve diğer yabancı cisimler tıkanıklıkların oluşmasında en büyük etkendir. Tıkanıklıklar beraberinde sağlıksız ortamların oluşmasına, bakterilerin hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olup, sağlığımızı tehdit eder. Tıkanıklıkların tam da bu sebeple hızlı bir şekilde çözümlenmesi gerekmektedir.

Tuvalet tıkanıklığını nasıl açarım diye düşünmeyin; Çözüm aşamasında tıkanıklık açılırken boru yüzeylerine ve hatta hiç bir zarar verilmeden uzman ekiplerimiz, deneyimli ustalarımız ve görüntüleme sistemi tıkanıklık açma robotu ile koordineli çalışarak tıkanıklığı açıyoruz. Tuvalet,Wc, klozet, gider boruları, süzgeç, kanal, pimaş vb. tıkanıklıklarda bizler yanınızdayız.

Tuvaletlerde tıkanıklık sorunu yaşıyorsanız tıkanıklığı nasıl açarım diye düşünmeyin. Tuvalet tıkanıklıklarını açmak sizin işiniz değil. Bunu sadece profesyonel destek alabileceğiniz bir firma aracılığıyla yapabilirsiniz. Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklar öyle pompalama ve kimyasal maddeleri dökmekle giderilemez. Bu tür hareketleriniz tıkanıklık sorununuzu daha fazla büyüterek daha çok sorun yaşamanıza neden olur.

Tuvalet tıkanması, tesisatın yapım aşamasında yapılan yanlış işlemlerden ya da dışarıdan tuvalete atılan yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Tesisatta fazla sayıda dirsek kullanılması ya da eğimin yanlış yapılması tuvaletlerde tıkanma sorunu yaşamanıza sebep olacak etkenlerdendir. Giderlerde özel kameralarla görüntüleme yapılmadan tıkanıklığın sebebi bilinemez. Bu yüzden deneyimli tesisat firmalarınca giderleriniz görüntülenmeli. Bunlar bilgisayar ortamında incelenmeli ve giderlerdeki tıkanıklık belirlenmelidir. Giderlerde bulunan tıkanıklık belirlenince bundan sonraki yapılacak işlemlerde kolaylaşır. Kanal açma makinesi olan robotla yapılacak çalışmayla tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeye ulaşılır ve bu yabancı madde bulunduğu yerden çıkartılır. Yapılan bu işlemler size kolay gibi gelebilir. Ancak bu cihazların kullanılması tamamen uzmanlık isteyen bir konudur.

Tesisat firmalarının ustaları bunun için özel olarak eğitim almışlar ve tuvalet tıkanıklığını en kısa sürede çözümleyebilirler. Bu nedenle kendi imkanlarınızla tuvalet tıkanıklığını açılmayacağını bilerek kendinizi güvenli ellere teslim ediniz. Tuvalet tıkanıklığı sorununuz kalıcı ve kesin olarak kısa sürede çözülsün.

Mutfak tıkanıklığı nasıl açılır ?

Mutfak tıkanıklığını nasıl açarım diye düşünmenize gerek olmadığı söylemeliyiz. Bu tür tıkanıklıkları sizler kendi çabalarınızla açamazsınız. Sadece doğru yerlere başvurmayı bilmeli, doğru yerden hizmet almalısınız. Beslenme ihtiyaçlarının karşılandığı, kirli bulaşıkların temizlendiği bir yer olan mutfaklar, tıkanıklık sorununu her an yaşadığımız alanların başında gelmektedir. Bu alanlar her zaman su ve deterjan kullanımının olduğu bölümlerdir. Bundan başka buradaki giderlere her zaman yemek artıkları, artık yağlar sürekli olarak gitmektedir. Mutfak tıkanıklığı sorunun çözümü kurumsal tesisat firmalarından yardım almakla olur.

Eski yöntemlerle çalışan tesisatçılar bu tıkanıklık sorunlarında bölgenin kırılması gerektiğini tavsiye ederler. Bu işi kurumsal olarak modern cihazlar kullanarak yapan tesisat firmaları ise tıkalı mutfak giderlerini kırmadan açabilir. Özel kameralı görüntüleme cihazlarıyla mutfak tıkanıklığında, tıkalı bölgeyi tespit ederek tıkanıklığın sebebini belirlerler. Ardından kanal açma makinesi ile tıkalı olan giderlerin kısa sürede açılmasını sağlarlar. Bu tıkanıklıklar mutfaklarda su sızıntısına neden olurlar. Yağların, yiyecek artıklarının, deterjan kalıntılarından ve tesisatın hatalı yapılmasından kaynaklanacak tıkanıklıklar, kolay bir şekilde açılır.

Tıkalı mutfak  pompalama yöntemi kullanılarak açılmamalıdır. Pompa ile tıkanıklığı açmaya çalışmak, tesisatın içindeki yabanı maddeleri sadece daha ileriye götürür. Sizlere kalıcı çözümler sunmaz. Giderlerin başka bir yerinde yeniden tıkanma meydana gelir. Bu nedenle tıkanıklık sorunlarında uzman kurumsal firmalardan yardım almalısınız.

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır ?

Tıkanmış klozet yaşam alanlarınızda yaşanabilecek gider tıkanıklığı sorunlarınızdan en aciliyet gerektiren durumlardan biridir. Bu durumda etrafa yayılan pis koku, komşularınızın mağduriyeti, evinizin batması gibi sorunlar yaşayacak ve strese gireceksiniz. Böyle bir durumda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, işiniz daha zor olacaktır. Sağlığınızı da riske atmış olacaksınız. Klozet tıkanması halinde yapabileceğiniz en doğru davranış, hemen alanında uzman kurumsal tesisat firmalarından yardım istemek olmalıdır. Bunu yaparsanız, sorununuz kısa sürede çözüme ulaştırılacağından korkmanıza, telaş etmenize gerek kalmaz. Sorununuz en modern yollarla, etrafa zarar vermeden, kırmadan çözüme

Klozet tıkanması dışarıdan yapılan ve istemeden oluşan eylemlerden, uzun zaman içinde kendiliğinden gelişen sorunlardan ya da inşaat sırasındaki yapım hatalarından oluşabilir. Sebep ne olursa olsun, öncelikle bu sebebin bulunması gerekir. Klozet tıkanıklığında görüntülü bir çalışma

yapılmadan, bunun bilinmesi çok zordur. Gideriniz özel kameralı görüntüleme sistemiyle bilgisayar ortamında incelenmeli ve tıkanmaya sebep olan sorun tespit edilmelidir. Klozet  Tıkanıklık sebebini belirlendikten sonra, yapılacak işlemleri yine çağın teknolojisine uygun cihazlarla gerçekleştirmek gerekir. Giderde bulunan tıkanma sebebi buradan yine kırmadan çıkarılmalıdır. Bunun ucunda özel aparatları bulunan, her türlü yabancı cismi dışarıya çıkarabilecek robot yardımıyla yapılması gerekir. Bu anlattıklarımız size kolay gibi görünebilir. Ancak bu cihazları kullanmak bile uzmanlık isteyen bir durumdur. Bu nedenle mutlaka profesyonel hizmet almanız halinde, bu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Tıkanmış klozet için her zaman Uzmanlar Tesisat yanınızda olacaktır.

Gider tıkanıklığı, pimaş boru tıkanıklığı nasıl açılır ?

Tıkalı olan bölgede bulunan borular bölgesel tespit ile kameralı robotların sağladığı görüntülere bakılır. Tıkanıklık açma problemli bölgeye uygulanacak lokal bir çalışma ile problemi giderileceği gibi eğer bu sorunu, geçici çözeceği düşünülürse boru hattının tamamı değiştirilebilir. Tıkalı bölge bölgesel tespit yapıldığından sorunun giderilmesi adına sorunlu bölge / yer onarım için kırılıp hızlı bir şekilde tamiratı yapılarak uzun ömürlü çözüm sizlere sunulmuş olur. Bu hizmet sonrası bizlerden kaynaklı bir sorun yaşadığınızda bizleri tereddüt etmeden arayabilirsiniz.

Gider hatlarının tıkanması demek büyük problemlerin kapıda olması demektir. Çünkü işyerinde giderlerin tıkanması işlerin aksaması veya sağlıklı iş ortamının sağlanamaması demektir. Bu da iş verimini düşürecek size maliyet olarak yansıyacaktır. Gider hattına atılmaması gereken yabancı cisimler asla  atılmamalı bu konuya özen gösterilmelidir. Bizler sorunun bir parçası olmak yerine daima çözümün pir parçası olmalıyız. Bu bilinçte olduğumuz takdirde zaten tıkanıklıkların önüne geçmiş oluruz.

Diğer taraftan kamu binalarında yani bir anlamda ortak kullanım alanlarında, evimizde gösterdiğimiz hassasiyeti gösterip tuvaletlere lavabolara gereksiz hiç bir şey atmamalıyız. Bilinçli davranmalı sorumluluğumuzu bilmeliyiz. Bütün bunlara rağmen sorun yaşadığınızda  tıkalı gider, banyo tıkanıklığı, lavabo, tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, duş akabin tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı vb. bütün sorunlarda kırmadan tıkalı giderlerinizi açıyoruz. Hizmetlerimizde yararlanmak için sizlere  bir tık ötedeyiz.

Uzmanlar tesisat olarak yaptığımız işlerin geri dönüşleri hassasiyet gösterdiğimiz bir konu olduğu için, bizleri aradığınız ilk gün ki gibi ilgi gösterilerek sorun giderilmeye çalışılır. Tıkanıklık açma işimizi yaptık, ücretimizi aldık bundan sonraki aşamadaki problemler bizleri ilgilendirmez demek yerine, müşterinin sorunu bizim sorunumuz mentalitesi ile olaya yaklaşılıp ve çözüm aranmalıdır.

Tıkalı pimaş görüntüleme

Pimaş borularda tıkanıklık olması halinde, tesisatınız kullanılamaz hale gelir. Çünkü giderlerinizden atıklar kanalizasyona ulaşmaz. Bunlar çevreye taşar, etrafta kötü kokular oluşmaya başlar. Bu yüzden tıkalı pimaş açma için tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Bu hizmet sırasında önce kameralı cihazla tıkanıklık tespit edilir. Tıkalı pimaş belirlenerek, bunun robotla açılması sağlanır. Robot denilen cihaz pimaş borudan girebilecek özelliktedir. Genişliği ne olursa olsun, pimaş borudan sokulan robot içerideki tıkanıklık sebebini dışarıya çıkarabilir.

Boru tıkanıklıkları umumi boruların bağlantı noktalarında ve dönüş noktalarında “U” bölgesi dediğimiz yerlerde oluşmaktadır. Bütün bu sebeplerin yanında uzun yıllar tesisatın kullanılması sonucu kullanım ve yaş itibari ile eski tesisatlarda tıkanıklıklar daha fazla yaşanmaktadır. Zamanında dikkatsizce kullanılan pimaş hattı olsun diğer tesisat olsun,pimaşlarda tabakalar oluşmasına, tortu ve birikinti oluşumuna neden olduğundan tıkanıklıkların yaşanması sürpriz olmamalıdır.

Kanal tıkanıklıkları pimaşlara atılan kağıt, ıslak mendil, sert plastik maddeler, kıl tüy vb. cisimler nedeni ile yaşanmaktadır. Pimaş yüzeylerine yapışıp kalan hayvansal yağlar, yemek artıkları kimyasal ile çözülüp atılmalıdır. Kimyasal kullanımı tıkalı kanal açılımlarında, pimaşlarda kullanılan ve pimaşlara zarar vermeyen bu iş için özel üretilen kimyasal olmalıdır. Günlük yaşantımızda kullandığımız çamaşır suyu, tuz ruhu, tuvalet açıcı vb. kimyasalları önermiyoruz.

Tıkanıklık servisi

Tıkanıklıklarda bireylerin ürettiği ve kesin çözüm gibi gördükleri bu tür çözümler kesinlikle geçici çözümdür. Tıkanıklık sorunlarında mutlaka profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle eski tesisatların tamiri yapılsa dahi yeni tıkanıklıkların yaşanması an meselesidir. Bu gibi durumlarda en akıllı karar tesisatın yenilenmesi olacaktır. Bakıldığı zaman maliyetli görünen bu yol aslında daha maliyetsiz ve kesin çözümdür. Bir problemi belli periyotlarda yaşayıp huzursuz olacağınıza sorunu kökten çözerek gereksiz zaman israfının da önüne geçmiş olursunuz.

Bu gibi tıkanıklıkların giderilmesi, büyük çapta kırımlar yapılarak tamir edilebilir diye düşünmeyin, teknolojinin bizlere sunduğu  imkanları kullanarak kırmadan tıkanıklık yaşanan bölge açılmaktadır. Kanal tıkanıklığın olduğu bölgede lokal çalışma yapılıp, tıkanıklığa sebep olan birikinti, cihazla kırım yapılarak tıkanıklık açılabilmektedir. Tıkanıklık açma gerekli görüldüğü yerde kameralar ile kanalların içerisinde görüntüleme yapılmak sureti ile tıkanıklık net görüntülenebilmektedir. Tıkanıklık açma yeniden tıkanıklık yaşanmaması adına servisimiz sizler için gerekli ön bilgilendirmeyi yapıp, yeni problemler yaşanmasının önüne geçmiş olurlar.

Tıkanıklık açılmadığı takdirde alt kata su sızmaya başlayacağından, tıkanıklık kaynaklı sıkıntı alt komşuya da sirayet etmiş olacaktır.

Tıkanıklığın önemli etkilerinden birisi de alt kata su sızıntısı yapmasıdır. Tıkanmış pimaş ,borulardan sızan sular alt katınızdaki komşunuza sızıntı yapabilir.  Sınıztı yapan su , pis sular olduğundan, komşunuzun tavanında sarı lekeler oluşmaya başlar. Eğer önlem alınmazsa, bunlar giderek kabarmaya ve rutubete neden olur. Bunları gidermek zarurui bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.  Çünkü tıkanıklık sizin evinizde olmuş ve komşunuzu mağdur etmiş pozisyonu ortya çıkmıştır. Bunu ihmal ederseniz komşuluk ilişkileriniz bozulabilir. Hemen cihazla tıkanıklık açma hizmeti veren tesisatçıya haber verin. Ekiplerini göndersin ve sizleri bu sorundan kurtarsın. Tesisatçı her tesisat arızası ve tesisatla ilgili bir ihtiyacınız olduğunda size destek verebilir

Tıkanıklığa nasıl engel oluruz ?

Tıkanıklık tesisatların en önemli sorunlarından biridir. Bunların oluşmasına engel olmanız söz konusu değildir. Çünkü ne kadar dikkatli biri olsanız da, zamanı geldiğinde sizin de tesisatınızda bu sorun yaşanabilir. Devamlı olarak atıkların atıldığı bir sistem olan tesisatta zaman içindeki birikimden tıkanıklık gelişebilir. Bu duruma  engel olamasanız bile, tıkanıklığı cihazlarla açtırma yolunu seçebilirsiniz. Profesyonel hizmet aldığınızda,bütün bu olumsuz sahneler ve durumlarla karşılaşmayacaksınız, ek maliyetlere katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Sizde teknolojinin bu sektöre yönelik sunduğu ve firmamız bünyesinde bulunan cihazlardan faydalanın, yaşam alanınızda tıkanıklık nedeniyle olumsuz kesintiler oluşmasın.

Özel görüntü sitemli kameralarımız ile tıkalı bölgedeki tıkanıklığın nedeni görüntülenip, çözüme daha sağlıklı tekniklerle varılır. Sizlerde görüntülere bakarak tıkanıklığın sebebini net görmüş olacağınızdan, ilgi bölgedeki tıkanıklığın tekrar etmemesi için gerekli önlemleri alma şansına sahip olursunuz. Apartman sakinlerininde aynı sorunu yaşamaması için sorununun temelinde yatan neden anlatılarak aydınlatılabilir.

Tıkanıklık açma robotu ile uygun fiyatla  ve kırma dökme olmadan  kırmadan tıkalı tesisat açılmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53