1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 2 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanıklık açma, tuvalet açma, tuvalet tıkanıklığı açma işi kırmadan tıkanıklık açma yöntemi ile yapılmalıdır.  Tıkanıklık açma yöntemleri, tıkanıklık açma servisi tarafından uygulanıyor ise robotla tıkanıklık açma yapılacaktır. Tuvalet açma ve  pimaş açma sonrasında kameralı tıkanıklık görüntüleme yapılır.

Tıkanıklık pis su giderleri olan pimaş tesisatının tıkanması ile ortaya çıkan tesisat arızasıdır.  Tıkanıklık Açma uygulamasını gerekli kılan tesisat arızası kırmadan giderilmelidir. Tıkanıklık oluşumu da pimaş tesisat giderine atılan yabancı cisimlerin boru çapını daraltarak veya boruyu tıkayarak pis suyun gitmesini engellemesiyle oluşur.

Tıkanıklık Açma – Neden Tıkanıklık Olur?

Tesisat firmalarının ustaları bunun için özel olarak eğitim almışlar ve tuvalet tıkanıklığını en kısa sürede çözümleyebilirler. Bu nedenle kendi imkanlarınızla tuvalet tıkanıklığını açılmayacağını bilerek kendinizi güvenli ellere teslim ediniz. Tıkanıklığın nedeni ne olursa olsun robotla tıkanıklık açılıp kalıcı ve kesin olarak kısa sürede çözülür.

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık açıldıktan sonra gider kontrol edilip çalışır, aktif şekilde teslim edilir. Bizlerin açtığı tıkanıklık 5 gün içerisinde   tekerrür ettiğinde ücretsiz servis yönlendirip sorunuzu hızlı bir şekilde çözeriz.

Tesisat sektöründe tıkanıklık açma hizmeti, geçmişte nasıl veriliyordu diye merak edenler için belirtmek istiyorum. Tıkanmış giderlerin tespit edilmesi ve bunların açılması için fayansların ve etrafın kırılması gerekiyordu. Kırma dökme olduğu içinde tadilat gerektiren durum ortaya çıkıyordu.

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkanıklığın açılması konusunda artık eski klasik yöntemleri bile konuşmak istemiyoruz. Bu konuda geçmişte bazı kötü deneyimleri olan kişiler bunu hatırlayabilir. Evinizin bir sorunu giderilirken, başka bir yere zarar verilmemelidir. Bu konuda kolaylıklar varsa, tüm ihtiyacı olan müşterilerin bunlardan yararlanması gerekir. Kurumsal tesisat firmalarının bu modern yöntemlere geçmesiyle birlikte, diğer tesisatçılarda hızlı bir şekilde buna adapte olmaya çalışmaktadır.

Çünkü artık herkes cihazla tıkanıklık açıldığını, kırmadan tıkanıklık tespiti yapıldığını bilmektedir. Artık kimse tıkanıklık açılsın diye fayanslarının kırılmasını istemiyor, duvarlarının kırılmasına izin vermiyor. Bilinçli tüketici tesisat sektöründe de yeni gelişmelerin sorunların çözülmesinde kullanılmasını istiyor. Tıkanıklık nasıl açılır sorusunun cevabı şudur ki; kırma dökme olmadan cihazla tıkanıklık açılmalıdır.

Bu nedenle sizlere yeni yöntemlerle tıkanıklığın nasıl açılacağını anlatalım. Kameralı cihazın giderin içine sokulması ve içerideki görüntülerin bilgisayarda izlenmesi sayesinde, pimaş boru tıkanıklığı kolay bir şekilde tespit edilir. Bu aşamada herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmaz. Neresinin tıkalı olduğu, tıkanıklığa neyin sebep olduğu kolayca belirlenir.

Tıkanıklık oluşan arızalı bölgeyi net tespit ettikten sonra, sıra giderlerin içindeki tıkanıklığın açılmasına gelir. Ustalar şimdi de tıkanıklık açma makinesi olan robotu kullanırlar. Robotun ucuna tıkanıklığın açılması için farklı aparatlar takılabilir. Tıkalı gider açma, tıkalı boru  uygulamasında bu makine her genişlikteki pimaş borunun içine rahatlıkla girebilir.

Ucuna takılan aparatlar ise, içerideki yabancı maddeyi daha kolay dışarıya çıkarmak içindir. Bu aparatlar bazen lavabo açma telinin ucuna bazen tuvalet açma telinin ucuna takılır. Gerek sert maddeleri, gerekse yumuşak olanları uygun aparatlarla giderlerinizden çıkarırlar. Yumuşak maddeleri kendine saran robot bunu dışarıya alır. Sert olanları ise, parçalayarak kanalizasyonun içine gönderir.

Tuvalet Tıkanıklığı  Nasıl Açılır?

Tıkanıklık çeşitlerinde en çok karşılaştığımız tıkanıklık çeşidi tuvalet tıkanıklığıdır. Tıkanıklıklar beraberinde sağlıksız ortamların oluşmasına, bakterilerin hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olup, sağlığımızı tehdit eder. Tıkanıklıkların tam da bu sebeple hızlı bir şekilde çözümlenmesi gerekmektedir.

Tuvalet tıkanıklığını nasıl açılır diye düşünmeyin. Tıkanıklık açılırken boru yüzeylerine zarar verilmeden tıkanıklık açılır. Uzman ekiplerimiz, deneyimli ustalarımız tıkanıklık açma robotu ile  tıkanıklığı açar. Tıkanıklık açıldıktan sonra istenirse kamera ile görüntüleme yapılır.

Tuvalet tıkanıklıklarını açmak için uğraşmayın. Tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklar pompalama ve kimyasal maddeleri dökmekle giderilemez. Bu tür çabalarınız tıkanıklık sorununuzu daha fazla büyüterek daha çok sorun yaşamanıza neden olur. Tıkanıklığın açılması profesyonel destek alabileceğiniz bir firma aracılığıyla olur

Kanal açma makinesi olan robotla yapılacak çalışmayla tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeye ulaşılır ve bu yabancı madde bulunduğu yerden çıkartılır. Yapılan bu işlemler size kolay gibi gelebilir. Ancak bu cihazların kullanılması tamamen uzmanlık isteyen bir konudur.

 • İlk başta aklımıza borulara atılan yabancı  cisimler gelir. Hepimizin evinde tadilat, boya işlemleri yapılmış olup, bu işlemler aşamasında arta kalan boya ve atıklar vardır. Bu atıklar tuvalete döküldüğünden pimaş yüzeylerinde tabaka şeklinde bir oluşum meydana gelir. Zamanla deforme olan bu yüzeye, atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller vb. cisimlerde eklenince kanallarda daralma ve tıkanıklıklara yol açtığından buda  tıkanıklık yaşanmasına neden olur
 • Kullanıcı Hatası: Klozete atılmaması gereken yabancı cisimler, sert plastik cisimler, polyester içerikli tuvalet kağıtları, gazete parçaları gibi cisimler yüzünden bu bölgelerde tıkanıklık yaşanır. Tuvalet kâğıtlarını belki de insanımız erir gider, bundan bir şey olmaz düşüncesi içerisinde tuvalete atmaktadır. Oysa ki; çoğu  tuvalet kağıtlarında büyük oranda bulunan polyesterin erimesi zordur.
 • Tıkanıklık oluşmasın diye kullanılan tıkalı boru açma kimyasalı, tuvalet açıcı asit tuvalet açma yerine tuvaleti tıkayabilir.
 • Tesisatçı Hatası: Tuvalet tıkanması, tesisatın yapım aşamasında yapılan yanlış işlemlerden kaynaklanabilir. Tesisatta fazla sayıda dirsek kullanılması ya da eğimin yanlış yapılması tuvaletlerde tıkanma sorunu yaşamanıza sebep olacak etkenlerdendir.

Mutfak Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak tıkanıklığını nasıl açılır diye düşünmenize gerek olmadığını en baştan söylemeliyiz.

Eski yöntemlerle çalışan tesisatçılar bu tıkanıklık sorununu tıkalı olan yerin kırılması gerektiğini söyler. Bu işi kurumsal olarak modern cihazlar kullanarak yapan tesisat firmaları ise tıkalı mutfak giderlerini kırmadan robotla açar. Özel kameralı görüntüleme cihazlarıyla mutfak tıkanıklığında, tıkalı bölgeyi tespit ederek tıkanıklığın sebebini belirlerler. Ardından kanal açma robotu  ile tıkalı olan giderlerin kısa sürede açılmasını sağlarlar. Bu tıkanıklıklar mutfaklarda su sızıntısına neden olurlar. Yağların, yiyecek artıklarının, deterjan kalıntılarından ve tesisatın hatalı yapılmasından kaynaklanacak tıkanıklıklar cihazla açılır.

Beslenme ihtiyaçlarının karşılandığı, kirli bulaşıkların temizlendiği mutfaklar, tıkanıklık sorununu her an yaşadığımız alanların başında gelmektedir. Bu alanlar her zaman su ve deterjan kullanımının olduğu bölümlerdir. Bundan başka buradaki giderlere her zaman yemek artıkları, artık yağlar sürekli olarak gitmektedir.

Bu tür tıkanıklıkları sizler kendi çabanızla açmaya çalışmanız sizi yormaktan öteye geçmez. Tıkanık boru, tıkalı mutfak pompalama yöntemi kullanılarak açılmamalıdır.  Pompa ile tıkanıklığı açmaya çalışmak, tesisatın içindeki yabanı maddeleri sadece daha ileriye götürür. Sizlere kalıcı çözümler sunmaz. Giderlerin başka bir yerinde yeniden tıkanma meydana gelir. Bu anlamda sadece tıkanıklığı cihazla açan tesisatçı firmadan hizmet almalısınız.

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Tıkanmış klozet yaşam alanlarınızda oluşabilecek gider tıkanıklığı sorunlarınızdan  acil açılması gereken durumlardan biridir. Bu durumda etrafa yayılan pis koku, komşularınızın mağduriyeti, evinizin batması gibi sorunları yaşayacak ve strese gireceksiniz. Böyle bir durumda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, işiniz daha zor olacaktır. Klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunu sorduğunuzda ve çözümünü aradığınızda tesisatçıdan yardım almanız en pratik ve kalıcı çözüm olacaktır. Alanında uzman kurumsal tesisat firmalarından yardım istemek çözüm için en ideal yoldur. Bunu yaparsanız, sorununuz kısa sürede çözüme ulaştırılacağından korkmanıza, telaş etmenize gerek kalmaz. Sorununuz en modern yollarla, etrafa zarar vermeden, kırmadan çözüme ulaştırılır.

Klozet tıkanması kullanıcı hatasına bağlı gidere atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı gibi yabancı maddeler tıkanmaya neden olur. Kullanıcı hatası ile ortaya çıkan tıkanıklık cihazlarla kısa sürede giderilebilir. Tesisatçı hatasına bağlı oluşan tıkanıklık çeşitlerinde ise tesisattaki hatanın giderilmesi ile ortadan kalkar.

Tıkanıklığı nedeni her ne ise öncelikle bu sebebin bulunması gerekir. Klozet tıkanıklığı nasıl açılır  sorusunun cevabı da buradan başlar. Tıkanıklık açıldıktan sonra görüntülü bir çalışma yapılmadan, tıkanıklık nedeninin bilinmesi çok zordur.

Gideriniz özel kameralı görüntüleme sistemiyle alınan görüntü incelenmeli ve tıkanmaya sebep olan sorun tespit edilmelidir. Klozet  tıkanıklığının sebebi belirlendikten sonra, yapılacak işlemleri yine çağın teknolojisine uygun cihazlarla gerçekleştirmek gerekir.

 Giderde bulunan tıkanma sebebi buradan yine kırmadan çıkarılmalıdır. Bunun ucunda özel aparatları bulunan, her türlü yabancı cismi dışarıya çıkarabilecek robot yardımıyla yapılması gerekir.

Bu nedenle mutlaka profesyonel hizmet almanız halinde, bu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Tıkanmış klozet için her zaman Uzmanlar Tesisat yanınızda olacaktır.

Tıkanıklık Neden Makine ile Açılmalıdır?

 • İlk karşılaşılacak sorun, gider tesisatı kullanılamaz hale gelir.
 • Tıkanıklık, ihtiyaçlarınızın giderilmesine engel olur.
 • Ana hatta bağlantı noktasında tıkanıklık olursa, tuvalet kullanılamaz. Lavabo kullanılamaz, mutfak gideri kullanılamaz, banyo gideri kullanılamaz.
 • Daha sonra evinizde kötü kokulara ve komşunuzun evine kadar ulaşan olumsuzluklara sebep olur.
 • Tıkanıklık açılmadığı takdirde alt kata su sızmaya başlayacağından, su kaçağı oluşacağından tıkanıklık kaynaklı sıkıntı alt komşuya da sirayet etmiş olacaktır.
 • Tıkanıklığın önemli etkilerinden birisi de alt kata su sızıntısı yapmasıdır. Tıkanmış pimaş, borulardan sızan sular alt katınızdaki komşunuza sızıntı yapabilir.  Sınıztı yapan su , pis sular olduğundan, komşunuzun tavanında sarı lekeler oluşmaya başlar. Eğer önlem alınmazsa, bunlar giderek kabarmaya ve rutubete neden olur. Bunları gidermek zaruri bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.  Çünkü tıkanıklık sizin evinizde olmuş ve komşunuzu mağdur etmiş pozisyonu ortaya çıkmıştır.
 • Bunu ihmal ederseniz komşuluk ilişkileriniz bozulabilir. Hemen cihazla tıkanıklık açma hizmeti veren tesisatçıya haber verin. Ekiplerini göndersin ve sizleri bu sorundan kurtarsın. Tesisatçı her tesisat arızası ve tesisatla ilgili bir ihtiyacınız olduğunda size destek verebilir. Tıkanıklık olduğunda hijyeni, temizliği sağlamak zorlaşır. Evde hayat akışınızı olumsuz etkiler.

Elbette yukarıda bahsettiğimiz alanları tıkanıklık olduğu müddetçe kullanamazsınız. Bu sorun en acil şekilde çözülmesi gereken tesisat sorunlarından biridir. Çünkü tesisat kapalı zemin altında bir sistemle işlev görür. Gerek temiz suyun dolaştığı borular, gerekse atıkların gittiği giderler kullanım ve kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlar.

Bu bağlantı sırasında oluşan herhangi bir tıkanıklık durumunda, atıklar kanalizasyona gönderilemez, sular geriye teper. Bu durumda tıkanıklık açma hizmeti almadığınızda, neler yaşayacağınızı düşünmek bile istemezsiniz. Bu tür tıkanıklık yaşandığında genelde ilk olarak, lavabo aç hatta en etkili lavabo açıcı, klozet açıcı, tuvalet açıcı asit içeren ilaçlar kullanılır.

Tıkanıklık Merkezi – Tıkanıklık Açma Fiyatları 

Piyasada günlük ne iş olsa yaparım düşüncesi içerinde olan merdiven altı diye tabir ettiğimiz kuruluşlar, sektör fiyatlarının altında tıkanıklık açma  fiyatı verebilir. Siz değerli müşterilerimizin bu noktada ilgili kuruluşu iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Zira, lavabo tıkanıklığı açma fiyatı, pimaş açma fiyatları  düşük olduğu için çokta detaylı sorular sormadan hizmet almak için anlaştığınız kişiler sizi yanıltabilir. Sizlerin sorunlarını çözmek yerine sizleri daha büyük sorunlarla karşı karşıya bırakabileceğine, ikinci bir servis çağırmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın. Sizlerin düşündüğü çözüm sağlanmadığı gibi sizlere ek maliyetler de çıkabilir. Bu tarz iş yapan tesisatçı olmayan kişiler en basit olan lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini, banyo gideri açma tekniklerini dahi bilmezler.

Tavsiyemiz odur ki zamanınızı boşa harcamayın, en başından doğru firmayı seçin sizde rahat edin. Artık sizlerde büyük maliyetlere katlanmak durumunda kalmayın, ek masraflar ve tadilat yapılmasına sebebiyet verecek durumlar ortaya çıkmasın. Genelde vatandaş fiyatı düşük olan tesisatçıyı seçme eğiliminde oluyor. Örneğin, Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları için sürpriz indirimler başlığı altında çok düşük fiyat sunan tesisatçıyı çağırıyor. Sonuç zaman kaybı ve boşa giden paralarınız. Fiyatlar yere kişiye göre değişmemeli ve şeffaf olmalıdır.

Daire için tıkanıklık açma fiyatları :

 • Tuvalet tıkanıklığı açma          600 TL
 • Banyo tıkanıklık açma              500 TL
 • Mutfak tıkanıklık açma             500 TL
 • Süzgeç tıkanıklık açma               500 TL
 • Ana hat pimaş tıkanıklık açma 1.500 TL

Artık  tıkanıklıkları dert etmeyin, planınızda olmayan pis su boru tıkanıklıkları, planlarınızı alt üst etmesin. Uzmanlar Tesisat olarak sorunu yerinde inceleyerek sizleri rahatlatacak uygun tıkanıklık açma fiyatı ile kalıcı  çözümler üretelim. Biz planlarımızı uzun soluklu yaparak, teknolojik donanımımızı, tecrübemizi sizlerin sorunlarını çözmek için sunuyoruz. Uzun yıllardan beri benzer problemlerle sıkıntıya giren bir çok müşterimizle görüştük, sorunlarını uygun tıkanıklık açma fiyatı ile çözdük. Bizler gördük ki  müşterilerimize çözümü en hızlı şekilde sunduğunuz takdirde büyük memnuniyet duymaktadır.

Yeni Nesil Tıkalı Gider Açma Tıkalı Pimaş Açma Servisi

Her alanda olduğu gibi, bu sektörde de yeni gelişmeler olmaktadır. Kırmadan gider tıkanıklığı açma, kanalizasyon açma, kanalizasyon temizleme vb. bir çok pratik hizmet sunulmaktadır. Artık kurumsal tesisat firmalarının öncülüğünde, görünmeyen yerlerde bulunan pimaş borusu, tesisat giderleri ve rögar açma bile makineler iler kolayca yapılmaktadır. Bu gelişmeler insanların yaşamını kolaylaştıracak şekilde ortaya çıkmaktadır.

Zemin kazılmadan, fayanslar kırılmadan, duvarlarınıza zarar verilmeden, tıkalı tesisat açma robotu ile  mutfak lavabo gideri, banyo su gideri, boru tıkanıklığı açma hizmeti verilir. Tıkanıklık açma, tıkanıklık makinesi ile kırma yapmadan, tadilat gerektiren durum ortaya çıkmadan kısa sürede açılır.