Tıkalı Pimaş 1385 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kamera ile pimaş içi  görüntüleme yapılarak arıza tespiti yapıldığı için ne yapılması gerektiğine bu şekilde net karar verilir. Pimaş görüntüleme, pimaş gider boru görüntüleme ve kamera ile boru içi görüntüleme aynı hizmeti anlatmaktadır. Yine aynı şekilde, kanal görüntüleme atık su borusu görüntüleme de boru içindeki sorunu bulmak için yapılan çalışmadır.Pimaş borular tesisatınızın temel bölümlerinden biridir. Sağlamlıkları ve kanalizasyonla bağlantıyı sağlamaları açısından tesisatta görevlerini tam olarak yapmaları gerekir. Herhangi bir yerindeki çatlaktan sızıntı yapması, herhangi bir yerinin tıkalı olması sorun yaşamanıza neden olur. Bu durumda tıkalı pimaş açma için deneyimli ustaları çağırmalısınız.

Pimaş tıkanıklığı sorununuzda destek alacağınız tesisatçınızdan kamera ile pimaş içi görüntüleme hizmeti vermesini talep etmelisiniz. Boru içi görüntüleme yöntemi kullanılırsa, evinize zarar gelmeden, pimaş borularda hasar oluşmadan sorunun kaynağı tespit edilebilir. Ustalar ucunda minik bir kamera olan cihazı pimaş boru içine sokar ve bilgisayar ortamında pimaş içi görüntüleme işlemi yapılır. Böylece tıkanıklık kısa sürede robotla açılabilir.

Kamera ile pimaş içi görüntüleme | Uzmanlar Tesisat

Kamera ile pimaş içi görüntüleme | Uzmanlar Tesisat

Kamera ile pimaş içi görüntüleme

Tesisatçı gider tıkanıklığı açma işleminde kameralı cihazı, kanal açma makinesi olan robotu kullanıyorsa, evinizdeki tıkanıklık sorunları sizi korkutmasın. Tıkanmış tuvalet, tıkanmış küvet, lavabo cihazlarla kolayca kırmadan açılır. Bu nedenle tesisatçınızı özenle seçmelisiniz. Aksi halde evinizdeki fayanslar kırılabilir, duvarlar zarar görebilir. Gider tıkanıklığı açma işleminde öncelikle nerede tıkanıklık olduğu ve neyin tıkanıklığa sebep olduğu boru içi görüntüleme belirlenmelidir.

Tıkanıklığın neden olduğu olumsuz etkilerin büyümesine izin vermeyin. Zaten kullanılamayacak durumda olan giderlerin kamera ile pimaş içi görüntüleme yapıldıktan sonra  kırmadan açılmasını sağlamalısınız. Evinizdeki fayanslar bu işlemde zarar görmesin. Tıkanıklık açma hizmetini cihazları olan, bu cihazları profesyonelce kullanan ustaları bulunan tesisatçılardan destek almalısınız. Tıkanıklık sorunundan kolay yöntemlerle kurtulmalısınız.
Tıkanıklık açma için kullanılan yeni yöntemlerden haberiniz varsa, tesisatınızda olan sorunlarda strese girmezsiniz. Tıkanıklığa neden olan etken ne olursa olsun, robotla kameralı tıkanıklık açma yöntemiyle kırmadan işlem yapılmaktadır. Tesisatta oluşan tıkanıklıklara engel olmak çok zordur. Ne kadar dikkat ederseniz edin, zamanla bu sorunu yaşarsınız.

Boru içi görüntüleme yaptığımızda gördük ki; bazı tesisatlarda yapım hatalarından kaynaklanan sorunlar bile tıkanmada etkili olmaktadır. Ustaların hatalı eğim vermesi, yanlış malzeme kullanmış olması gibi etkenler tesisatın tıkanmasına neden olabilir. Ancak kameralı sistemle görüntülenen boruların içindeki tıkanıklıklar noktasal olarak belirlenmekte ve robotla tıkanıklık sebebi tesisat dışına çıkarılmaktadır.

Boru içi görüntüleme yapıldığı zaman kırma dökme olmadan tıkanıklığın olduğu nokta tam olarak görüntülenip sorunun kaynağına inilmiş olacaktır.

Tıkanmış Boru içini Kamera ile Görüntüleme

Lavabo, banyo ve mutfak giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklarda, bunların nedenini öğrenmek, kanallarda kullanılan boruların durumunu tespit etmek için görüntü gerekir. Bunun için boruların gidiş yönlerini tespit etmek amacıyla kullanılan özel bir kamera sisteminden yararlanılır. Bu sistem sayesinde borularda olan çatlaklar, kırıklar ya da tesisatta olan bozukluklar tespit edilebilir. Tesisatta olan tıkanıklığın sebebi belirlenebilir. Artık geçmişte olduğu gibi tıkanıklık sorunlarında etrafa zarar vermek, fayansları kırmak gibi çalışmalar yapılmamaktadır. Bu sektörde faaliyet gösteren kurumsal firmalar, en son teknoloji ürünlerden faydalanmaktadır. Hem müşteri memnuniyeti, hem de ekonomik açıdan sağladığı kolaylıklar nedeniyle bu tür firmalardan destek almalısınız.

Kamera ile pimaş içi görüntüleme, tesisatın durumu hakkında en doğru bilgiyi verecektir. Tesisatınızın doğru döşendiğini, içinde hasar olmadığını bu şekilde tespit ettirebilirsiniz. Özellikle borularda uzak mesafelerde olan tıkanıklıklarda, borunun içi görüntülenerek tıkanıklık sebebi ve boruların durumu hakkında bilgi alınabilir. Kamera ile pimaş ya da boru görüntüleme yapabilmek için boruların çapı ellilik olmalıdır. Uygun çapta boruların içine 20-25 metre derine kadar rahatlıkla inerek, kamera ile görüntüleme yapılabilir. Evlerde, işyerlerinde, kamuya açık olan binalarda bu yöntem kullanılarak, kolay bir şekilde tesisat görüntülenebilir, tıkanıklık sebepleri belirlenebilir.

Giderlerde olan tıkanıklık sorunlarınızda, destek alacağınız firmadan bunu nasıl tespit edeceklerini öğrenmenizi tavsiye ederiz. Evinizin, işyerinizin zarar görmeden bu sorununuzun çözülmesini isteyiniz. Kamera sistemi ile boruların durumu görüntülenip tıkanıklık tespit edildikten sonra tıkanıklık açılmaktadır.