Su Kaçak Tespiti 629 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

AVM su kaçak tespiti ise kırmadan kameralı cihazlarla su kaçağı bulma yapıldığında gereksiz tadilatlık durum ortadan kalkar. Avm su tesisatı kaçağı bulundu su kaçağı yer tespiti yapıldı ise işler aksamadan mağduriyet olmadan sorun çözüme kavuşur. Tesisat sisteminde çeşitli sıkıntı ve deformasyonlardan dolayı ortaya çıkan çeşitli problemler olur. Fakat tesisat sistemindeki bir arıza her zaman bir aciliyet arz eder. Çünkü ev yada işyerleri içerisindeki günlük yaşantımızın olmazsa olmazı sudur.

İster su kaçakları, ister gider tıkanmaları isterse kışın soğuk günlerinde kalorifer arızaları olsun. Hepsi hemen ve en doğru şekilde çözüme kavuşturulması gereken arızalardır. Bu arızalardan biri olan kaçak su tespiti yada su sızıntısı tespiti önemlidir. Çünkü tesisat kaçağının yerinin tespit edilmesi bile bazen başlı başına büyük bir mesele olabilir.

AVM su kaçak tespiti | Uzmanlar Tesisat

AVM su kaçak tespiti | Uzmanlar Tesisat

AVM su kaçak tespiti

İnsanların yoğun olarak bulunduğu, uzun zaman dilimlerini paylaştıkları AVM’lerde su tesisatı kaçağı olması büyük sorundur. Bu durum hem işletme sahibini hem de orada bulunan müşteriyi rahatsız edeceği kesindir. Özellikle halka açık hizmet veren bu tarz yerlerde su kaçağı tespiti acil yapılmalıdır. Sonrasında kırma dökme olmadan tamiratı da en pratik şekilde yapılmalıdır. AVM’lerden bize gelen bu tarz işlerin en acil tarafından çözülmesi gerektiğini hem biliyoruz. AVM su kaçağı servisi ile dikkatli ve elektronik cihazlarla kırmadan su kaçak tespiti yapıp tamirini de yapıyoruz.

Su kaçağı nasıl bulunur diye araştırma yapanlar büyük olasılıkla bu sorunu yaşıyorlar. Tesisatın görünür olmayan yerlerde bulunması nedeniyle arızanın yer tespiti sozrdur. Yeni yöntemleri bilmeyen kişiler evlerindeki tadilatı kendi kendilerine sorun eder hale gelebilir. Kırarak su kaçağı tespiti artık çok eskide kaldı. Şimdi su kaçağı tespiti cihazlarla yapıldığından, kırmaya gerek kalmadan, hem de noktasal tespit yapılmaktadır. Yani görünmeyen tesisatı cihazlarla görerek, su kaçağının yerini belirliyorlar. Bu hizmetleri modern yöntemleri kullanan, güncel gelişmeleri takip eden ve cihazları bulunan tesisatçılardan alabilirsiniz. Deneyimli ustalarıyla evinizde su kaçağı sorunu yaşamayacağınız, tesisat firmalarını tercih etmelisiniz.

Eski tesisat demir borularda su sızıntısı olması durumunda kaçak su tespiti noktasal yapılabilir mi?

Tesisatınızı kullanmaya devam etseniz de, kullanmasanız da su kaçağı sorunu yaşayabilirsiniz. Çünkü hiç kullanmasanız bile tesisatınız eskimeden dolayı bu sorunu sizlere yaşatabilir. Su kaçağı tespitinde artık cihazlar kullanıldığından, kırmadan tespit yapılmaktadır. Eskiden böyle miydi, her yerde kazı çalışmaları yapılıyor, tesisatın içindeki su kaçağı bulunmaya çalışılıyordu. Yeni yöntemleri kullanan kurumsal tesisat firmaları müşterilerine konforlu hizmet verirler. Su tesisat kaçağı için teknolojik cihazları alarak, ustalarını bu konuda eğitirle ve su kaçağı tespitini en hazarsız şekilde yaparlar. Yaşamınızı kolaylaştıracak çözümleriyle, sizlere hizmet eden firmalar su kaçağı sorununuzda tercihiniz olmalı.

Kaçak su tespiti en çok eski tesisatların olduğu evlerde yaşanır. Çünkü eski tesisat sistemleri demir borulardan olduğu için hiç bir problem olmasa bile bu borular zaman içerisinde çürür ve yıpranır. Tabi neticede ortaya su sızıntısı yada su kaçağı çıkar. Ayrıca bu eski demir borularda kesin çözüm bir an evvel tesisatın değiştirilmesi ve yenilenmesidir. Aksi taktirde kısa aralıklarla sürekli farklı kısımlarda farklı kaçaklar ortaya çıkar. Kırmadan kaçak su tespiti yada tesisat hizmetleri hakkında detaylı bilgi için arayabilir yada web sitemizde ki makalelerimizden faydalanabilirsiniz.