1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 2 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı bulma uygulamasını doğru yapacak tesisatçı için, aranan nitelik, öncelikli su kaçağı dinleme cihazı, su arıza tespit cihazı olmalıdır. Su tesisatında zaman içinde farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlardan birisi, belki de en önemlisi bir dairenin su tesisatı arızası olan su kaçağı’dır.

Kırmadan su kaçak bulma yöntemi, kameralı su kaçağı tespiti ve termal kamera ile su kaçağının yerini bulma işi profesyonel çözümdür. Termal kamera ile sıcak su tesisat kaçağı bulma işi daha kısa sürede kırmadan bulunur. Cihazla su kaçağı bulma işi maliyeti de düşüren bir uygulamadır. Temiz su tesisatı kaçağı bulma veya su kaçağını bulma tamir etme tek elden olduğunda maliyet daha düşük olur.

Su tesisat kaçağı, su kaçak tespit fiyatları bütçenize uygun olup su kaçak tespiti için beklemeyin. Belediye su kaçağı tespiti yapar mı ana şebekede sorun var ise yapar. Yoksa daire içi su kaçağı tespiti ve tamiri yapmaz.

Su tesisatı ile ilgili sorunlarda tamir fiyatından önce tamiratın yaptırılacağı firmanın güvenilirliğine bakılması gerekir. Bazı firmalar en ufak bir sorunu büyütüp çok önemli bir sorunmuş gibi göstererek müşterilerinden fazla ücret almaktadır. Ya da ellerinde yeterli bir cihaz olmadığı halde cihaz ile su kaçağı bulma yöntemini kullandıklarını iddia eden firmalar piyasada ne yazık ki mevcuttur. Bu tür kişi/kuruluş tamamen insanları kandırmak için kurulan firmalardır. Bu firmalara para kaptırmamak için su sızıntısı tamiri öncesi iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Nedir? Neden Su Kaçağı Olur?

Su kaçağı çoğu zaman komşular arasında sorunlara, anlaşmazlıklara, huzursuzluklara yol açan tesisat arızasıdır. Bu anlamda su kaçağı acil çözülmesi halinde herkes için yarar sağlayacak hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konudur. Kaçak bulma, kameralı su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı bulma alanında kendini ispat etmiş firmalarla iletişime geçin. Sorunu net bir şekilde ifade ettiğinizde, sizlerinde müsait olduğu biz zaman diliminde servis gönderilir. Bu sayede çözüme giden yolda ilk ve önemli adım atmış olursunuz.

Su tesisatı evinizde suyun kullanıldığı her alanda birbirine borularla bağlantılı şekilde hizmet verir. Şebekeden alınan suyu sizin hizmetinize kontrollü şekilde sunar. Su kaçaklarının olması sadece sizlerin hatalarından kaynaklanmaz. Bu sistemin herhangi bir yerinde çatlak, delik gibi etkenlerin oluşması halinde, boruların içindeki su sızmaya başlar. Düşünün evinizde bir musluğunuz bile akıtsa, onarılmadığı takdirde o küçük sızıntı bile aylık su faturanızın yükselmesine neden olur.

Tesisattaki boruların etrafta kötü görünüme neden olmaması için, duvarların fayansların arkasına gizlenir. Boruların yüzeyde olmaması su kaçağının hemen anlaşılmasına engel olur. Ancak su duvarların arasından gün yüzüne çıktığında, bunu anlayabilirsiniz.

 • Tesisatın tahribata uğramış olması,
 • Borulardaki genleşme,
 • Dışarıdan alınan darbe sonucu küçük veya büyük su kaçağı, su sızıntısıoluşmasına neden olur.
 • Sizlerin başını ağrıtan tesisatta oluşan su kaçağı sorunu kendiliğinden ortaya çıkabileceği gibi, uzun zaman kullanımlar sonucu da oluşabilir
 • Su kaçağının ortaya çıkması, su tesisatında bulunan boruların deforme olmasından, yırtılmasından, borularda bulunan contaların yıpranmasından kaynaklanır.
 • Bunun yanında derz dolguların yetersiz olmasından da kaynaklanabilir.

Su kaçağının nedeni ne olursa olsun, cihazla kırmadan su kaçağının yeri tespit edilmelidir.

Su Kaçağı Nerede Olur?

Su tesisatında oluşan kaçağın nerede olduğu su kaçağı tesisatçısı tarafından cihazla bulunur ve su borusu tamiri yapılır. Su kaçağı, temiz su tesisatında, pis su tesisatında çeşitli nedenlere dayalı meydana gelebilir. Borularda iğne başı kadar bir delik bile olsa su kaçağı tüm yaşam kalitenizi bozacak şekilde etki yapar.

Su Kaçağı Nerde Olur | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Nerde Olur | Uzmanlar Tesisat

Kırmadan su kaçağı tespiti uygulaması yapılmadan önce su kaçağı var denildiğinde bile strese neden oluyordu. Çünkü duvarların arkasına gizlenmiş olan boruların başka türlü görülmesi mümkün olmadığından, fayanslar ve duvarlar kırılıyordu. Bu durumda evinizde hem su kaçağı bulma işlemi yapılıyor, hem de sonradan tadilat yapmak zorunda kalıyordunuz.

Geçmişte bu sorunlarla karşılaşıldığında  fayanslar kırılır eğer kırılan yerde kaçak bulunursa ortaya çıkarılan borular tamir edilirdi. Eğer su kaçağı kırılan yerden çıkmaz ise başka yerler kırılır sorun çözülmeye çalışılırdı. Bakıldığında tablo çok vahim ve endişe vericiymiş. Ancak günümüzde su kaçak tespiti için etrafı kırmaya gerek yoktur.

 • Temiz su tesisatında su kaçağı olabilir.
 • Pis su tesisatında su kaçağı olabilir.
 • Kalorifer kombi tesisatında su kaçağı olabilir.
 • Klozet içinden su kaçırabilir.
 • Musluk dibinden su kaçırabilir.
 • Duşa kabin altında giderden su kaçağı olabilir.
 • Lavabo altlarındaki spirel borularda su kaçağı olabilir.
 • Sifondan su kaçağı olabilir.
 • Arıtma cihazının atık su borusunda su kaçağı olabilir.
 • Tuvalet taşının yanlarında fayans aralarından su sızabilir.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Günümüzde  cihazla su kaçağı bulma hizmeti verildiğinden, borulardaki su sızıntısı kırmadan tespit ediliyor. Cihazla en ince su sızıntıları bile tespit ediliyor. Su kaçağının evinize daha fazla zarar vermesine izin vermeyin. Kırmadan su kaçağı bulma uygulaması yaptırın, tesisatınızı sorunsuz kullanmaya başlayın. Fakat bir hususa dikkat edin, su kaçağı bulma cihazı olmadan, en ucuz su kaçağı tespiti yapıyoruz diyen tesisatçılardan hizmet almayın. Bu tip kişiler su kaçağı bulma % 50 indirim gibi kampanyalarda yaparak dikkat çekerler.

İstanbul’da yaygın olarak  elektronik su kaçağı bulan cihaz ve kameralı su kaçak bulma cihazlar ile profesyonel hizmet sunulmaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde boru içi görüntüleme yapılmak sureti ile ezilmiş boru, contası kaymış sorunlu bağlantı yeri, kırık pimaş görüntülenebilmektedir. Bahsettiğim bu uygulama profesyonel çalışan kurumsal su kaçak tespit firması bünyesindeki uzman tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Su tesisatı kaçaklarında uygulanan yöntemler sorunun ne tür olduğuna bağlıdır.

Yaşadığınız sorun pimaşlardan yani pis sudan kaynaklanıyor ise bu defa kameralı cihazlar devreye sokulur. Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılıp sorunlu bölge tespit edilir. Eğer sorun sıcak su kaynaklı ise bu da elektronik akustik dinleme cihazımız ile tespit edilir. İlgili alan taranarak sıcak su tesisatındaki su kaçağı, kırmadan noktasal tespit edilir. Yani artık su kaçağı var ise çözümü de var olduğundan dert edilecek bir sorun değildir.

Kameralı Su Tesisatçısı Kamera ile Entegre Çalışan Dedektör ile Zemin Üzerinde Tam Yer Tespiti yapar. Dedektör kullanan tesisatçılar, verdikleri hizmette tesisatın neresinde su kaçağı olduğunu bölgesel olarak tespit eder. Bu cihaz sayesinde pimaş gider hattında oluşan kaçağı kamera ile görüntülendikten sonra, zemin üzerinden tam yerinin tespit edilmesini sağlar. Ustalar bu konuda deneyimliyse hata yapmadan kaçağın olduğu yeri tam olarak belirleyebilir. Bu nedenle tesisatçı firmada bulunan cihazları kadar ustalarına da önem vermelisiniz. Cihazları hatalı kullanmak, sizlere daha fazla zarar verebilir. Doğru tespit yapılmazsa, tesisatın farklı yerlerinde onarım çalışması yapılabilir.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları:

Öncelikle beklentiniz olan su tesisatı kaçak bulma ücretlerini yazalım sonra detayı merak ediyorsanız ilgi yazıyı okuyarak detay bilgi edinebilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Bulma Fiyatları | Uzmanlar Tesisat

 • Daire su tesisat kaçak tespiti fiyat : 250 TL olup, temiz su tesisat kontrolü ve gerek görüldüğünde pimaş içi kamera ile görüntüleme de fiyata dahildir.
 • İş yeri su tesisatı kaçak tespiti fiyatı yazmak çok isabetli olmayacağından fiyat yazmıyoruz. Görüşülerek iş yerinin büyüklüğüne ve tesisat durumuna göre fiyat belirlenmektedir.
 • Dış hat su kaçağında da mutlak telefonla görüşülerek fiyat verilmelidir.
 • Daire için, Kalorifer kaçağı için kimyasal uygulama 650 TL ‘ dir.

Su kaçağı bulma konusunda en güvenilir firmalar kurumsallaşmış tesisat firmalardır. Su kaçağı tamir fiyatları tamir edilen borunun ya da parçanın büyüklüğüne ve adedine göre değişmektedir. Bazı durumlarda sadece tek bir boru değiştirilirken kimi durumlarda ise neredeyse tüm su tesisatının değişmesi gerekebilir. Bu nedenle sorunu noktasal bölge tespiti ile tespit etmeden fiyat veren firmalara da güvenmeyiniz.

Eğer yeni yöntemler kullanılarak, cihazlarla su kaçağı tespiti yapılırsa bu hizmetin maliyeti çok ekonomik olur. Çünkü evinizde kırma işlemi yapılmadan nerede su kaçağı olduğu belirlenir. Firmamız deneyimli ustaları ve cihazlarıyla tüm müşterilerine su kaçağı bulma hizmeti vermektedir. İhtiyacınız olduğunda, ekiplerimiz sizlere en ekonomik fiyatları verecektir. Böyle bir hizmeti alırsanız, evinizde fayans kırmaya, zeminleri kazmaya ihtiyaç duyulmaz. Sizlerde evinizde tadilat yapmadan su kaçağından kurtulmuş olursunuz. Hem tesisatçınıza ödeyeceğiniz bedel azalmış olur, hem de evinizde başka tadilatlar yapmadığınız için maliyetiniz daha az olacaktır.

Önemli olan verdiği hizmetleri garantili yapan, işini bitirdikten sonra bile her zaman size destek olabilecek bir tesisatçı ile çalışmaktır. Kurumsal tesisat firmaları bu anlamda tercih edilebilir. Bu yönde hareket edilmesi su kaçağı fiyatlarının kabul edilebilir bir maliyet olmasında etken olacaktır.

Su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalanların kafasını kurcalayan en büyük soru sizce nedir ?  En çok rastladığımız su kaçağı bulma fiyatı ve  sonrası  acaba ne kadar ücret ile tamir edilir sorusudur. Bu ücret kaçağın kaynaklandığı yer ve değişecek parçalara göre değişebileceği gibi firmaya göre de değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar çok yüksek rakamlar ile tamiri ücretlendirirken bazıları ise uygun fiyatlar ile onarım yapmaktadır.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Diğer taraftan ısıya duyarlı termal kameralar ile de yer tespiti yapılabilir. Genellikle bu durumlarda kaynak noktalarından sorunun kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Tesisat kaçaklarında şu düşünce yaygın olmakla beraber aslında tam anlamıyla gerçeği yansıtmamaktadır. Oda şu ki; yeni binada su kaçağı olmaz düşüncesinin yerleşmiş olmasıdır. Sizler yeni binaya taşınmış olabilirsiniz bazen yeni binalarda da su kaçakları oluşabilmektedir.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağının Etkileri Nelerdir ?

Su kaçağı olduğunda evinizde kısa sürede duvarlarda ıslaklık, rutubet, küf kokusu ve benzeri kötü koku etkisi olur. Bunlar kaçınılmaz etkilerdir. Bu nedenle suyu devamlı olarak kontrol altında tutacak tesisatınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız. Su kaçağı duvarlarınızın nemlenmesine sıvaların kabarmasına, boyalarının bozulmasına neden olur. Üstelik duvarlara yakın duran eşyaların bile zarar görmesine neden olur. Zeminde olan ahşap parkelerin bile suyun etkisiyle şişer ve kabarır. Bu olumsuzluklar sizin evinizle sınırlı kalmayabilir. Alt kattaki komşunuza bile su sızıntıları olabilir.

Yan dairede oturan komşunuzun duvarında kabarmalar meydana gelebilir. Bazen komşularınız bu olumsuz etkileri sizden bile önce fark eder. Evinizde su kaçağı olduğunu komşunuz haber verebilir. Bu sorunun başka bir boyutu da, aylık ödediğiniz su faturalarında görülen yükselmedir. Normal olarak ödediğiniz su parası yükseldiğinde, hemen su kaçağının olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer profesyonel olarak bir tesisatçıdan destek alırsanız, cihazla su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Kırmadan bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı hizmeti alacağınız zaman mutlaka sorun. Su kaçağı bulma  cihazı,  kamera, su kaçağında tecrübeli servis ustası var mı diye sorgulamalısınız. Burada belirleyici unsur su kaçağı fiyatı olmamalıdır. Alınacak hizmetin kalitesini etkileyecek diğer unsurlarda mutlaka irdelenmelidir. Bilinçli yapılacak bu seçim, sizlerin sorunlarının daha hızlı ve kalıcı çözülmesine olanak sağlayacaktır

Su Kaçağı Olan Tesisat Borusu Nasıl Tamir Edilir ?

Yaşam alanlarınızdaki su kaçağının onarılması için, her şeyden önce bunun yerinin belirlenmesi gerekir. Tesisatçınızın kırmadan su kaçağı tespiti yapması ve yine evinize zarar vermeden bu yeri onarması gerekir. Bu nedenle önce pis su kaçağında  dedektörle pimaş gider borularının taranması ve nerede su sızıntısı olduğunun görüntülenmesi gerekir. Sonrasında zemin üstünden bölgenin belirlenmesi önemlidir. Bu şekilde bir tespit yapıldığında, ustalarımız tamir yapılacak hattın tamirini yaparlar.

Temiz su tesisatında oluşan su kaçak tamiri çok daha kolay olmaktadır. Kaçağın olduğu yer açılır arızanın olduğu borunun tamiri yapılır. İşleri bittikten sonra açtıkları bu yeri kapatarak, tesisatınızı yeniden kullanımınıza sunarlar. İşte su kaçağı onarımı bu koşullarda yapılır. Tespit yapıldıktan sonra su kaçak tamirinin anında yapılıyor olması büyük zaman kazanımı sağlamaktadır.

Su Kaçağı Bulma Hizmeti için Neden Kurumsal firma Tercih edilmelidir.

Özellikle vatandaş yeni binaya ilk taşındığında artık sorunsuz şekilde oturabilirim duygusu içerisindedir. Daire maliki daha ilk günden su kaçağı sorunu ile karşılaştığında neye uğradığını şaşırabilir. Tesisatta oluşan su kaçağını  bulma artık çok çetrefilli, uzun uğraşlar gerektiren bir sorun olmaktan çıkmıştır. Öncelikle su tesisatında oluşan su kaçağı kırmadan bulunabilir mi sorusunun cevabı olumlu olup, kırmadan kaçak bulunabilir.

Bu sorununun keyfinizi kaçırmasına müsaade etmeyin. Çünkü; su kaçağı var ise, artık cihazlar vasıtası ile kırmadan noktasal tespit ile çözüme kavuşturulmaktadır. Sorununuzu çözecek bu servislerden yararlanmadan önce mini bir araştırma yapabilir bu şekilde doğru kurumsal firmayı seçebilirsiniz. Su kaçağı bulma konusunda yıllarca hizmet vermiş olan Uzmanlar Tesisatı arayarak servis yazdırabilirsiniz

 • Su kaçağı bulma hizmetini aldıktan sonra belli bir zaman dilimi için garanti verilmektedir.
 • Su kaçağı bulma cihazları son teknolojik donanıma sahip olup sürekli güncellenmektedir.
 • Çalışanlar sertifikalı, tecrübeli ustalardan oluşmaktadır.
 • Çalışan ustalar etik kuralları iyi bilen, eğitimli, birikimi olan kişilerdir.
 • Su kaçağı bulma hizmetini sizlere sunmak için servis zamanında ilgili adreste olur.
 • Su kaçağı bulma servis ücretleri sizlere ifade edilen ile farklılık göstermez, sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız, fiyat konusu şeffaf ve nettir.
 • İstanbulda bütün semtlere servis olup, uzaklık yakınlık fark etmeksizin ücretler standarttır.
 • Su kaçağı bulmak için gelen servis, sizlere ek maliyetler çıkaracak hatalar yapmazlar.
 • Su kaçağı bulma servisleri ücret dışı, konuşulan dışında bir durum ile karşılaşırlarsa önce sizlerin onayını alıp sonraki adımda sorunu çözme yoluna giderler.

Su kaçağını kurumsal firmalara yaptırın rahat edin.

Kurumsal yapıya sahip olmayan bir kuruluş sizlere su kaçağı bulma hizmetini verebilmek için kurulumu çok maliyetli olmayan bir web sitesi kurabilir. Bu site üzerinden sizlere hizmet verebilir ancak unutmayın ki; hizmet sonrası bir sorun olduğunda karşınızda bir muhatap bulmakta oldukça zorlanacaksınız. Kurumsal olmayan merdiven altı diye tabir ettiğimiz bu kuruluşlar sizlere cazip gelecek fiyat verebilirler. Sizler bu fiyatlara nelerin dahil olup olmadığını sorun ki geldiklerinde başınız ağırmasın.

Su Kaçağı Bulan Firma | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Bulan Firma | Uzmanlar Tesisat

Kurumsal olmayan yapılar sizin bile şaşıracağınız çok düşük fiyat verebilir.

Düşük fiyat verilme nedenlerine şöyle bir göz atalım :

 • Bu kuruluşlar bünyelerinde teknolojik, elektronik cihazları bulundurmazlar
 • Sabit giderleri yoktur.
 • Bu kuruluşların sabit hizmet verdikleri ofisleri de genelde olmaz.
 • Devlete vergi ödemezler çünkü, seyyar çalışırlar.
 • Gerekli donanıma sahip değildirler.
 • Tecrübeli kaliteli usta çalıştırmazlar.
 • Maliyet sıfıra yakın ne koparırsak kar misali fiyatlama yoluna giderler.

Su kaçağı bulma alanında bu tarz kuruluşlardan hizmet almanız sizler için her zaman ek maliyetler çıkmasına neden olur. Bu durum aslında daha maliyetli çözüme ulaşmamış hizmet almanız anlamına gelir.