• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
 • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
 • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
 • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su tesisatında oluşan kaçağın nerede olduğu su kaçağı tesisatçısı tarafından cihazla bulunur ve su borusu tamiri yapılır. Su kaçağı bulma uygulamasını doğru yapacak tesisatçı için, aranan nitelik, öncelikli su kaçağı dinleme cihazı, su arıza tespit cihazı olmalıdır. Su tesisatında zaman içinde farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlardan birisi, belki de en önemlisi bir dairenin su tesisatı arızası olan su kaçağı’dır.

Tesisatın tahribata uğramış olması, borulardaki genleşme, dışarıdan alınan darbe sonucu küçük veya büyük su kaçağı, su sızıntısı oluşmasına neden olur. Su kaçağı, temiz su tesisatında, pis su tesisatında çeşitli nedenlere dayalı meydana gelebilir. Borularda iğne başı kadar bir delik bile olsa su kaçağı tüm yaşam kalitenizi bozacak şekilde etki yapar. Sizlerin başını ağrıtan tesisatta oluşan su kaçağı sorunu kendiliğinden ortaya çıkabileceği gibi, uzun zaman kullanımlar sonucu da oluşabilir.

Su tesisatında oluşan su kaçağının nerede ve ne şekilde kendini gösterdiği sorulmalıdır. Su kaçağının ortaya çıkması, su tesisatında bulunan boruların deforme olmasından, yırtılmasından, borularda bulunan contaların yıpranmasından kaynaklanır. Bunun yanında derz dolguların yetersiz olmasından da kaynaklanabilir.

Kırmadan su kaçağı tespiti uygulaması yapılmadan önce su kaçağı var denildiğinde bile strese neden oluyordu. Çünkü duvarların arkasına gizlenmiş olan boruların başka türlü görülmesi mümkün olmadığından, fayanslar ve duvarlar kırılıyordu. Bu durumda evinizde hem su kaçağı bulma işlemi yapılıyor, hem de sonradan tadilat yapmak zorunda kalıyordunuz.

Su kaçağı var ne yapmalı diye stres yapmaya gerek kalmadığını düşünenlerdenim. Günümüzde  cihazla su kaçağı bulma hizmeti verildiğinden, borulardaki su sızıntısı kırmadan tespit ediliyor. Cihazla en ince su sızıntıları bile tespit ediliyor. Su kaçağının evinize daha fazla zarar vermesine izin vermeyin. Kırmadan su kaçağı bulma uygulaması yaptırın, tesisatınızı sorunsuz kullanmaya başlayın. Fakat bir hususa dikkat edin, su kaçağı bulma cihazı termal kamera olmadan, en ucuz su kaçak tespiti yapıyoruz diyen tesisatçılardan hizmet almayın. Bu tip kişiler su kaçağı bulma % 50 indirim gibi kampanyalarda yaparak dikkat çekerler.

Su Kaçağı Bulma - Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Arama - Kameralı Kaçak Tespiti

Su Kaçağı Bulma Tespit ve Fiyatları

Bu nedene dayalı su tesisatınızı, tesisat giderlerinizi kullanamadığınız gibi su kaçağının neden olduğu olumsuz etkilere de katlanmak zorunda kalırsınız. Geçmişte bu sorunlarla karşılaşıldığında  fayanslar kırılır eğer kırılan yerde kaçak bulunursa ortaya çıkarılan borular tamir edilirdi. Eğer su kaçağı kırılan yerden çıkmaz ise başka yerler kırılır sorun çözülmeye çalışılırdı. Bakıldığında tablo çok vahim ve endişe vericiymiş. Ancak günümüzde su kaçak tespiti için etrafı kırmaya gerek yoktur.

Daha önce herkesin korktuğu su kaçakları, günümüzde cihazla su kaçağı tespiti yapılıyor olması ile  kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Böyle bir hizmeti kurumsal tesisat firmalarından alabilirsiniz. Tesisat firması ustaları cihazla kırmadan su kaçağı tespiti ve fiyatları konusunda da size yardımcı olur.

Su kaçağı tespiti fiyatları için en uygun maliyeti verebilecek, su kaçak dedektörü ile su kaçağı tespiti, su sızıntısı tespitini yapacaktır. Tesisat arızaları olduğunda bu konuda deneyimli olan tesisatçılardan yardım alabilirsiniz. Bizler su kaçak oluşumunu ne kadar anlatırsak anlatalım, su kaçağının etkilerini görünce, beklememeniz gerektiğini daha net anlayacaksınız. Kaçak temiz suda da olabilir, pis suda da olabilir, bu sıralamış olduğumuz bütün sorunlarda ayrı cihaz kullanılmaktadır. Noktasal su kaçağı bulma, noktasal kaçak tespiti uygulaması su kaçağı bulma su tesisatı  cihazları ile kırmadan yapılmalıdır.

İstanbul’da yaygın olarak  elektronik su kaçağı bulan cihaz ve kameralı su kaçak bulma cihazlar ile profesyonel hizmet sunulmaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde boru içi görüntüleme yapılmak sureti ile ezilmiş boru, contası kaymış sorunlu bağlantı yeri, kırık pimaş görüntülenebilmektedir. Bahsettiğim bu uygulama profesyonel çalışan kurumsal su kaçak tespit firması bünyesindeki uzman tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Su tesisatı kaçaklarında uygulanan yöntemler sorunun ne tür olduğuna bağlıdır.

Yaşadığınız sorun pimaşlardan yani pis sudan kaynaklanıyor ise bu defa kameralı cihazlar devreye sokulur. Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılıp sorunlu bölge tespit edilir. Eğer sorun sıcak su kaynaklı ise bu da elektronik akustik dinleme cihazımız ile tespit edilir. İlgili alan taranarak sıcak su tesisatındaki su kaçağı, kırmadan noktasal tespit edilir. Yani artık su kaçağı var ise çözümü de var olduğundan dert edilecek bir sorun değildir.

Kırmadan Su Tesisat Tamiri - Su Kaçağı Nasıl Bulunur - Su Kaçağı Bulma Su Tesisatı

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Diğer taraftan ısıya duyarlı termal kameralar ile de yer tespiti yapılabilir. Genellikle bu durumlarda kaynak noktalarından sorunun kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Tesisat kaçaklarında şu düşünce yaygın olmakla beraber aslında tam anlamıyla gerçeği yansıtmamaktadır. Oda şu ki; yeni binada su kaçağı olmaz düşüncesinin yerleşmiş olmasıdır. Sizler yeni binaya taşınmış olabilirsiniz bazen yeni binalarda da su kaçakları oluşabilmektedir.

Özellikle vatandaş yeni binaya ilk taşındığında artık sorunsuz şekilde oturabilirim duygusu içerisindedir. Daire maliki daha ilk günden su kaçağı sorunu ile karşılaştığında neye uğradığını şaşırabilir. Tesisatta oluşan su kaçağını  bulma artık çok çetrefilli, uzun uğraşlar gerektiren bir sorun olmaktan çıkmıştır. Öncelikle su tesisatında oluşan su kaçağı kırmadan bulunabilir mi sorusunun cevabı olumlu olup, kırmadan kaçak bulunabilir.

Bu sorununun keyfinizi kaçırmasına müsaade etmeyin. Çünkü; su kaçağı var ise, artık cihazlar vasıtası ile kırmadan noktasal tespit ile çözüme kavuşturulmaktadır. Sorununuzu çözecek bu servislerden yararlanmadan önce mini bir araştırma yapabilir bu şekilde doğru kurumsal firmayı seçebilirsiniz. Su kaçağı bulma konusunda yıllarca hizmet vermiş olan Uzmanlar Tesisatı arayarak servis yazdırabilirsiniz.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti – Bilgisayarla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı çoğu zaman komşular arasında sorunlara, anlaşmazlıklara, huzursuzluklara yol açar. Bu anlamda su kaçağı acil çözülmesi halinde herkes için yarar sağlayacak hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konudur. Kaçak bulma, kameralı su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı bulma alanında kendini ispat etmiş firmalarla iletişime geçin. Sorunu net bir şekilde ifade ettiğinizde, sizlerinde müsait olduğu biz zaman diliminde servis gönderilir. Bu sayede çözüme giden yolda ilk ve önemli adım atmış olursunuz.

Evinizde, su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız, su tesisatı patlak boru bulma hizmeti alarak daha fazla size zarar vermesine engel olmalısınız. Su kaçağı tespiti yaptıracağınız tesisatçıdan, su kaçak bulma cihazı ile kırmadan su kaçağı tespiti yapmasını talep etmelisiniz. Aksi halde evinizde beğenerek döşediğiniz fayanslar kırılabilir, duvarlar ve zeminde kazı yapılabilir. Bu daha sonradan evinizde tadilata girişmenize neden olacaktır. Bu yüzden sizler için, kırmadan tesisat tamiri ne kadar önemli ise su kaçağı arama yapılırken de kırmadan yapılması bir o kadar önemlidir.

Tesisat kaçağını su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan bulacak firmadan alınacak hizmet atılan en akıllı adım olacaktır. Doğru atılan bu adım sizlere kalıcı çözümü getirecektir. Bu sayede huzursuzlukların, anlaşmazlıkların, komşu ilişkilerinin bozulmasının önüne geçilecektir. Bu alanda soruna bakış açımız ve çözüm yöntemimiz bu güne kadar başarılı bir şekilde uygulanmış ve tecrübe edinmiştir. Sizlerde bu tecrübe ve teknolojik cihazlardan yararlanmak için bizleri tercih edebilirsiniz. Su kaçağı bulma anlamında bu sorun bizlere ulaştığı andan itibaren sizlerin sorununa ortak oluruz.

Kurumsal firma ile çalışmak sizlere hem vakitten tasarruf hem de nakitten tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında özel zevkinize göre yaptırmış olduğunuz fayanslar, seramikler gereksiz yere kırılmayacaktır. Kırmadan su kaçağının bulunmasının keyfini yaşayacaksınız.

Günümüzde daha çok kaçak tespit cihaz ile su kaçağı bulma yöntemleri kullanılsa da , hala eski yöntemler ile hizmet veren kişi ya da kuruluşlar bulunmaktadır. Ancak bu kişi ve kuruluşların kullanmaya devam ettikleri kırarak kaçak su bulma yönteminin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Su, sızıntı sonrası kendine çok farklı yerlerden yol bulabilir. Su akışkan olduğu için bütün tesisatı kontrol etmek tespiti sağlıklı yapmak sorunun çözümünde etkili olacaktır.

Su kaçağını, kırmadan noktasal tespit metodu ile bulduktan sonra ilgili yer açılarak su kaçak tamiri de anında yapılır.

Kameralı Su Kaçak Tespiti – Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Dairenizde, iş yerinde kırma dökme olmadan, etraf kirlenmeden tesisatta oluşan kaçak sorununu çözüyoruz. Avrupa Teknolojisi Kameralar ile Pimaş içi görüntüleme yöntemini  kullanıp su kaçağını bulmaktayız. Kameralı Su Kaçağı Bulma, ustalar arasında çok yerleşmiş benimsenmiş yaygın olarak kullanılan bir yöntem değildir. Diğer taraftan kurumsal yapıya sahip firmalar, su kaçaklarını bulmak için farklı cihazlar kullanır.

Özellikle pimaş içi görüntüleme yani pis su kaçaklarını bulmak için kameralı cihazlarını temin etmektedirler. Bu hizmetin işlevini tam anlamıyla yerine getirebilmek için gerekli bütün cihazları bulundurmak gereklidir. Su kaçağı bulma kamerası, su kaçağı bulma cihazı ve su kaçağı bulma için gerekli diğer ekipmanları firma bünyesinde bulundurlar.

Kameralı Tesisatçı - Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma - Su Tesisatçı Fiyatlarıı

Kameralı Su Kaçak Tespiti

Teknolojinin gelişmesi ve hemen hemen her sektörde insan gücü yerine cihaz kullanılması yaygınlaşmıştır. Zemin altındaki su borularında meydana gelen su kaçakları artık cihazlar sayesinde kolaylıkla saptanabilmektedir.

Pis su kaçaklarında da boru içi görüntüleme ile bu gerçekleştirilmektedir. Boru içi görüntüleme işleminin yapılması için pimaş içi görüntüleme kamerasının mutlaka olması gereklidir. Günümüzde bu kolaylıktan haberdar olmayan insanımız da bulunmaktadır. Kameralı su kaçağı bulma olarak adlandırılan bu yöntem hem profesyonel firmalar tarafından sunulmaktadır. Sunulan bu hizmeti bilen vatandaş tarafından tercih edilmektedir.

Kameralı Tesisatçı Su Kaçağı Bulma İstanbul Su Kaçağını Kameralar ile tespit eder.

Su kaçağı bulma yönteminde iki tip cihaz kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi daha çok temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarını tespit etmeye yarar. Bu cihaz akustik ses dinlemeli su kaçağını gösteren cihazlardır.  Bu cihazlarla, zemin ya da duvar üzerinden tarama yapılıp ses verisi alınmasını sağlayarak su kaçağının tespit edilmesini sağlar. Bu cihazlardan ikincisi olan kameralı su kaçağı bulma cihazları ise mini kameralar ile görüntü verisi alınıp su kaçağı tespit edilmesini sağlamaktadır. Akustik ses dinleme ile temiz su kaçağı bulunurken, kamera ile pis su kaçakları bulunur.

Uzmanlar Tesisat, gelişmiş teknolojili kameralı su kaçağı bulma cihazları ile müşterilerine en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Deneyimli kadrosuna da son derece güvenen firmamız verdiği hizmetlerde memnuniyet garantisi vermektedir. Garantili hizmet veren sayılı firmalardan olan Uzmanlar Tesisat, garantisinin karşılığında yüksek su tesisatçısı fiyatları ile işlem yapmaz. Bu yönü ile de diğer firmalardan ayrılan, alanında uzman bir kurumsal tesisatçı firmadır.

Kameralı Su Tesisatçısı Kamera ile Entegre Çalışan Dedektörle Zemin Üzerinde Tam Yer Tespiti yapar.

Dedektör kullanan tesisatçılar, verdikleri hizmette tesisatın neresinde su kaçağı olduğunu bölgesel olarak tespit eder. Bu cihaz sayesinde pimaş gider hattında oluşan kaçağı kamera ile görüntülendikten sonra, zemin üzerinden tam yerinin tespit edilmesini sağlar. Ustalar bu konuda deneyimliyse hata yapmadan kaçağın olduğu yeri tam olarak belirleyebilir. Bu nedenle tesisatçı firmada bulunan cihazları kadar ustalarına da önem vermelisiniz. Cihazları hatalı kullanmak, sizlere daha fazla zarar verebilir. Doğru tespit yapılmazsa, tesisatın farklı yerlerinde onarım çalışması yapılabilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Bulma - İstanbul - Su Tesisatı Patlak Bulma

Su Kaçak Dedektörü ile Su Sızıntısı Bulma

Su kaçağı bulma fiyatları

Öncelikle beklentiniz olan su tesisatı kaçak bulma ücretlerini yazalım sonra detayı merak ediyorsanız ilgi yazıyı okuyarak detay bilgi edinebilirsiniz.

 • Daire su tesisat kaçak tespiti fiyat : 150 TL olup, temiz su tesisat kontrolü ve gerek görüldüğünde pimaş içi kamera ile görüntüleme de fiyata dahildir.
 • İş yeri su tesisatı kaçak tespiti fiyatı yazmak çok isabetli olmayacağından fiyat yazmıyoruz. Görüşülerek iş yerinin büyüklüğüne ve tesisat durumuna göre fiyat belirlenmektedir.
 • Dış hat su kaçağında da mutlak telefonla görüşülerek fiyat verilmelidir.
 • Daire için, Kalorifer kaçağı için kimyasal uygulama 400 TL ‘ dir.

Su tesisatı ile ilgili sorunlarda tamir fiyatından önce tamiratın yaptırılacağı firmanın güvenilirliğine bakılması gerekir. Bazı firmalar en ufak bir sorunu büyütüp çok önemli bir sorunmuş gibi göstererek müşterilerinden fazla ücret almaktadır. Ya da ellerinde yeterli bir cihaz olmadığı halde cihaz ile su kaçağı bulma yöntemini kullandıklarını iddia eden firmalar piyasada ne yazık ki mevcuttur. Bu tür kişi/kuruluş tamamen insanları kandırmak için kurulan firmalardır. Bu firmalara para kaptırmamak için su sızıntısı tamiri öncesi iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Bu konuda en güvenilir firmalar kurumsallaşmış tesisat firmalardır. Su kaçağı tamir fiyatları tamir edilen borunun ya da parçanın büyüklüğüne ve adedine göre değişmektedir. Bazı durumlarda sadece tek bir boru değiştirilirken kimi durumlarda ise neredeyse tüm su tesisatının değişmesi gerekebilir. Bu nedenle sorunu noktasal bölge tespiti ile tespit etmeden fiyat veren firmalara da güvenmeyiniz.

Eğer yeni yöntemler kullanılarak, cihazlarla su kaçağı tespiti yapılırsa bu hizmetin maliyeti çok ekonomik olur. Çünkü evinizde kırma işlemi yapılmadan nerede su kaçağı olduğu belirlenir. Firmamız deneyimli ustaları ve cihazlarıyla tüm müşterilerine su kaçağı bulma hizmeti vermektedir. İhtiyacınız olduğunda, ekiplerimiz sizlere en ekonomik fiyatları verecektir. Böyle bir hizmeti alırsanız, evinizde fayans kırmaya, zeminleri kazmaya ihtiyaç duyulmaz. Sizlerde evinizde tadilat yapmadan su kaçağından kurtulmuş olursunuz. Hem tesisatçınıza ödeyeceğiniz bedel azalmış olur, hem de evinizde başka tadilatlar yapmadığınız için maliyetiniz daha az olacaktır.

Önemli olan verdiği hizmetleri garantili yapan, işini bitirdikten sonra bile her zaman size destek olabilecek bir tesisatçı ile çalışmaktır. Kurumsal tesisat firmaları bu anlamda tercih edilebilir. Bu yönde hareket edilmesi su kaçağı fiyatlarının kabul edilebilir bir maliyet olmasında etken olacaktır.

Su kaçağı hizmeti alacağınız zaman mutlaka sorun. Su kaçağı bulma  cihazı,  kamera, su kaçağında tecrübeli servis ustası var mı diye sorgulamalısınız. Burada belirleyici unsur su kaçağı fiyatı olmamalıdır. Alınacak hizmetin kalitesini etkileyecek diğer unsurlarda mutlaka irdelenmelidir. Bilinçli yapılacak bu seçim, sizlerin sorunlarının daha hızlı ve kalıcı çözülmesine olanak sağlayacaktır.

Su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalanların kafasını kurcalayan en büyük soru sizce nedir ?  En çok rastladığımız su kaçağı bulma fiyatı ve  sonrası  acaba ne kadar ücret ile tamir edilir sorusudur. Bu ücret kaçağın kaynaklandığı yer ve değişecek parçalara göre değişebileceği gibi firmaya göre de değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar çok yüksek rakamlar ile tamiri ücretlendirirken bazıları ise uygun fiyatlar ile onarım yapmaktadır.

Geniş Alanda Su Kaçağı Bulma :

Bahçe, fabrika sahası gibi geniş alanda su kaçağı tespit edilirken mutlaka cihaz kullanılması gerekmektedir. Bunun nedeni geniş alanda kırarak su kaçağı bulma yönteminden daha zor sonuç alınmasıdır. Geniş alanlarda kırarak su kaçağı bulma yöntemi uygulandığında hem zaman kaybı yaşanması hem tarama yapılan alanın hasara uğratılması söz konusudur. Ayrıca kırma dökme aşamasında ortaya çıkan gürültü ve tozun etrafı rahatsız etmesi durumları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Oysaki bu yöntem yerine cihaz ile su kaçağı bulma yöntemi kullanılsa bu alanlar üzerinde akustik dinlemeli ya da kameralı cihazlar ile tarama yapılır. Bu sayede kısa sürede su kaçağı bölgesinin noktasal tespiti yapılması mümkün olur.

Toparlayacak olursak; Su kaçağı bulma işlemlerinde genel olarak iki yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığı önceki yıllarda uygulanan, kırarak kaçak bulma yöntemidir.  İkincisi ise günümüzde daha çok tercih edilen su sızıntısı tespit cihazı ile kaçak bulma yöntemidir. Kırarak su kaçağı bulma yönteminde teknoloji kullanılmaz. Teknolojik hiçbir cihaz kullanılmadan sadece duvar, fayansların kırılması ya da bahçe, saha gibi alanların kazılması ile su kaçağının tespit edildiği bir yöntemdir. Bu yöntem günümüzde çoğu firma tarafından kullanılmaktadır.

Geniş Alanda Su Kaçağı Bulma - Su Kaçağı Bulma Su Tesisatı - Su Kaçağı Ddektörü

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Cihaz ile su kaçağı tespit yönteminde ise tamamen teknolojik cihazlar ile tarama yapılıp sadece tespit edilen bölgenin kırılması sağlanmaktadır. Geniş alanlar için oldukça kolaylık sağlayan bu yöntem sayesinde en geniş alanların bile taraması yapılıp su kaçağı bölgeleri tespit edilmektedir. Cihaz ile geniş alanda su kaçağı bulma yönteminde akustik dinlemeli su kaçağı bulma cihazları kullanılmaktadır.

Bu tarama işlemlerinde cihazlar kadar tarama ve analiz görevini üstlenmiş ustanın bilgi ve deneyimleri önemlidir. En gelişmiş cihazlar ile yapılan taramaların sonuçları ancak bu cihazlardan anlayan kişiler tarafından analiz edildiğinde en doğru sonucu verir. Uzmanlar Tesisat, geniş alandaki su kaçaklarında da hem eleman hem de cihazlarına güvenmektedir.

Su Kaçağı Servisi - Su Kaçağı Arama - Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Noktasal Su Kaçak Tespiti

Büyüklüğüne küçüklüğüne bakmaksızın her alanda ortaya çıkan su kaçağı sorunlarının çözümünde müşterilerinin yanında olmaktayız. İyi yetişmiş elemanlar ve su kaçağı bulma işleminde özel olarak kullanılan cihazlar ile memnuniyet garantisi vermekteyiz. Uzmanlar Tesisat, su kaçağı tespit ve tamir işlemlerini uygun fiyatlar ile ücretlendirmekteyiz. En geniş bahçe katlarında, geniş sahalarda doğru sonuçlar elde eden firmamız, bu işlemleri piyasadaki diğer firmalara göre daha uygun fiyata gerçekleştirmektedir.

Müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet veren firmamız, her türlü su kaçağı probleminin çözümünde memnuniyet garantisi vermektedir. Uygun fiyata kaliteli ve kesin çözümlü geniş alanda  su kaçağı bulma ve tamiri için bizimle irtibata geçin

Su Kaçağı Bulma Cihazı – Su Borusu Tespit Cihazı

Firmamız kameralı ve dinlemeli su kaçağı cihazları ile her türlü su kaçağını tespit etmektedir. Tespit sonrası da kaliteli ekipmanları ile su kaçak tamirini yapmaktadır. Deneyimli kadrosu ve gelişmiş cihazlarına sonuna kadar güvenen Uzmanlar Tesisat, su kaçağı tespit ve tamirinde tam garanti vermektedir. Hem garantili hem de uygun fiyatlı hizmet almak için bize her zaman ulaşıp yardım isteyebilirsiniz. Uzmanlık alanlarında sertifikalı olan ve müşteri memnuniyeti için sürekli çalışan servis elemanlarımız mevcuttur. Su kaçağı için bizi aradığınızda size en kısa sürede dönüş yapılır ve su kaçağı sorununuzun çözümünü sağlanır.

Su kaçağını cihazla bulma hizmetini alacağınız tesisatçıyı nasıl seçmelisiniz ?

Su kaçağı gibi önemli bir sorunda destek isteyeceğiniz tesisatçı sizlere hizmet vermeden önce her türlü konuda açıklama yapmalıdır. Soracağınız her soruyu açıklayıcı şekilde cevaplamalı ve sizleri bu konuda aydınlatmalıdır. Su kaçağını nasıl tespit edeceğini ve onarımı nasıl yapacağını açıklamalıdır. Kullandıkları cihazlardan, ustalarının deneyimine kadar her konuda gereken bilgiyi vermelidir. Yaptığı hizmetlerin garantisini vermeli, su kaçağı tespiti ve onarımından sonra sizlere yine destek olmaya devam etmelidir. Sizin daha fazla zarar görmemeniz için, hemen çalışmalara başlamalı ve sorununuzu gidermelidir.

Su kaçağının nedeni ?

Su kaçağının nedeni ne olursa olsun,cihazla kırmadan su kaçağının yeri tespit edilmelidir.

Su tesisatı evinizde suyun kullanıldığı her alanda birbirine borularla bağlantılı şekilde hizmet verir. Şebekeden alınan suyu sizin hizmetinize kontrollü şekilde sunar. Su kaçaklarının olması sadece sizlerin hatalarından kaynaklanmaz. Bu sistemin herhangi bir yerinde çatlak, delik gibi etkenlerin oluşması halinde, boruların içindeki su sızmaya başlar. Düşünün evinizde bir musluğunuz bile akıtsa, onarılmadığı takdirde o küçük sızıntı bile aylık su faturanızın yükselmesine neden olur.

Boru çatlakları da aynı şekilde ihmal edilirse, kısa sürede fazla miktardaki suyu dışarıya verir. Bunun olması için tesisatın yıpranmış olması bile yeterlidir. Bunun gibi boruların dışarıdan darbe alması da su kaçağı sebebi olabilir. Tesisattaki boruların etrafta kötü görünüme neden olmaması için, duvarların fayansların arkasına gizlenir. Boruların yüzeyde olmaması su kaçağının hemen anlaşılmasına engel olur. Ancak su duvarların arasından gün yüzüne çıktığında, bunu anlayabilirsiniz.

Su kaçağı tespitinde günümüzde büyük aşama kaydedilmiştir. Daha önceden fayanslar kırılır, duvarlar kırılır açığa çıkarılan borulardaki kaçak olan yer belirlenmeye çalışılıyordu. Bu yöntem sayesinde evdeki hasarlar artar dert bir iken iki olurdu. Daha sonradan evinizde tadilata girişmek zorunda kalıyordunuz. Şimdi kurumsal tesisat firmaları dedektör ve akustik dinleme cihazları kullanmaktadır. Bu sayede su kaçağının nerede olduğunu herhangi bir yeri kırmadan tespit edilmektedir. Bu nedenle su kaçağını ihmal etmeden cihazla tespit ettirmelisiniz. Tesisatçınız cihazlaral su kaçağını bulacak ise çekinmeden ustaların evinize gelmesini ve size yardımcı olmasını istemelisiniz.

Su kaçağının etkileri nelerdir ?

Su kaçağı olduğunda evinizde kısa sürede duvarlarda ıslaklık, rutubet, küf kokusu ve benzeri kötü koku etkisi olur. Bunlar kaçınılmaz etkilerdir. Bu nedenle suyu devamlı olarak kontrol altında tutacak tesisatınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız. Su kaçağı duvarlarınızın nemlenmesine sıvaların kabarmasına, boyalarının bozulmasına neden olur. Üstelik duvarlara yakın duran eşyaların bile zarar görmesine neden olur. Zeminde olan ahşap parkelerin bile suyun etkisiyle şişer ve kabarır. Bu olumsuzluklar sizin evinizle sınırlı kalmayabilir. Alt kattaki komşunuza bile su sızıntıları olabilir.

Yan dairede oturan komşunuzun duvarında kabarmalar meydana gelebilir. Bazen komşularınız bu olumsuz etkileri sizden bile önce fark eder. Evinizde su kaçağı olduğunu komşunuz haber verebilir. Bu sorunun başka bir boyutu da, aylık ödediğiniz su faturalarında görülen yükselmedir. Normal olarak ödediğiniz su parası yükseldiğinde, hemen su kaçağının olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer profesyonel olarak bir tesisatçıdan destek alırsanız, cihazla su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz. Kırmadan bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Noktasal Su Kaçak Tespiti - Su Tesisat Ücretleri - En Ucuz Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı olan tesisat borusu nasıl tamir edilir ?

Yaşam alanlarınızdaki su kaçağının onarılması için, her şeyden önce bunun yerinin belirlenmesi gerekir. Tesisatçınızın kırmadan su kaçağı tespiti yapması ve yine evinize zarar vermeden bu yeri onarması gerekir. Bu nedenle önce pis su kaçağında  dedektörle pimaş gider borularının taranması ve nerede su sızıntısı olduğunun görüntülenmesi gerekir. Sonrasında zemin üstünden bölgenin belirlenmesi önemlidir. Bu şekilde bir tespit yapıldığında, ustalarımız tamir yapılacak hattın tamirini yaparlar.

Temiz su tesisatında oluşan su kaçak tamiri çok daha kolay olmaktadır. Kaçağın olduğu yer açılır arızanın olduğu borunun tamiri yapılır. İşleri bittikten sonra açtıkları bu yeri kapatarak, tesisatınızı yeniden kullanımınıza sunarlar. İşte su kaçağı onarımı bu koşullarda yapılır. Tespit yapıldıktan sonra su kaçak tamirinin anında yapılıyor olması büyük zaman kazanımı sağlamaktadır.

Su kaçağı ihmale gelmez.

Su kaçağını fark eden kişilerin bunu ihmal etmesi çok akıllıca bir davranış değildir. Çünkü su kaçağı ihmal edildikçe yapıya vereceği hasar daha fazla olur. Duvarlardaki kabarmalar rutubete dönüşür, giderek evdeki kötü kokuyla yaşamak zorunda kalırsınız. Bu durum sağlığınız için ciddi bir risk oluşturur. Belli bir aşamadan sonra, su kaçağı tespiti yapılarak onarılsa bile, evinizde yapacağınız tadilatlar daha fazla olur. Kabaran duvarlar yeniden sıva olur, evde boya badana yapmak zorunda kalabilirsiniz. Üstelik su kaçağını ihmal ettiğinizde, komşuluk ilişkilerinizi bile zedelenebilir. Siz kendi evinizdeki hasarlara göz yumsanız da, komşunuz böyle bir sorunla yaşamak zorunda değildir. Bu yüzden su kaçağını fark ettiğiniz zaman tesisatçınızı çağırmalı ve cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yaptırmalısınız.

Su Kaçağı Bulma hizmeti için neden Kurumsal firma Tercih edilmelidir.

 • Su kaçağı bulma hizmetini aldıktan sonra belli bir zaman dilimi için garanti verilmektedir.
 • Su kaçağı bulma cihazları son teknolojik donanıma sahip olup sürekli güncellenmektedir.
 • Çalışanlar sertifikalı, tecrübeli ustalardan oluşmaktadır.
 • Çalışan ustalar etik kuralları iyi bilen, eğitimli, birikimi olan kişilerdir.
 • Su kaçağı bulma hizmetini sizlere sunmak için servis zamanında ilgili adreste olur.
 • Su kaçağı bulma servis ücretleri sizlere ifade edilen ile farklılık göstermez, sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız, fiyat konusu şeffaf ve nettir.
 • İstanbulda bütün semtlere servis olup, uzaklık yakınlık fark etmeksizin ücretler standarttır.
 • Su kaçağı bulmak için gelen servis, sizlere ek maliyetler çıkaracak hatalar yapmazlar.
 • Su kaçağı bulma servisleri ücret dışı, konuşulan dışında bir durum ile karşılaşırlarsa önce sizlerin onayını alıp sonraki adımda sorunu çözme yoluna giderler.

Su kaçağını kurumsal firmalara yaptırın rahat edin.

Kurumsal yapıya sahip olmayan bir kuruluş sizlere su kaçağı bulma hizmetini verebilmek için kurulumu çok maliyetli olmayan bir web sitesi kurabilir. Bu site üzerinden sizlere hizmet verebilir ancak unutmayın ki; hizmet sonrası bir sorun olduğunda karşınızda bir muhatap bulmakta oldukça zorlanacaksınız. Kurumsal olmayan merdiven altı diye tabir ettiğimiz bu kuruluşlar sizlere cazip gelecek fiyat verebilirler. Sizler bu fiyatlara nelerin dahil olup olmadığını sorun ki geldiklerinde başınız ağırmasın.

Kurumsal olmayan yapılar sizin bile şaşıracağınız çok düşük fiyat verebilir.

Düşük fiyat verilme nedenlerine şöyle bir göz atalım :

 • Bu kuruluşlar bünyelerinde teknolojik, elektronik cihazları bulundurmazlar
 • Sabit giderleri yoktur.
 • Bu kuruluşların sabit hizmet verdikleri ofisleri de genelde olmaz.
 • Devlete vergi ödemezler çünkü, seyyar çalışırlar.
 • Gerekli donanıma sahip değildirler.
 • Tecrübeli kaliteli usta çalıştırmazlar.
 • Maliyet sıfıra yakın ne koparırsak kar misali fiyatlama yoluna giderler.

Su kaçağı bulma alanında bu tarz kuruluşlardan hizmet almanız sizler için her zaman ek maliyetler çıkmasına neden olur. Bu durum aslında daha maliyetli çözüme ulaşmamış hizmet almanız anlamına gelir.

Su Kaçak Bulma Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53