su damlıyor 3795 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo altından su damlıyor ise bu durumda arızanın kaynağı genelde çıplak gözle görülebilir. Lavabo altı su kaçaklarında, lavabo altından su sızıntısı, temiz su tesisatında sızıntı olduğu için bu durum yaşanmaktadır. Lavabo altından taşan su, lavabo altı vanaları kaçağı ya da  lavabo sifonu su akıtıyor olmasından kaynaklanabilir. Evye kenarında su sızıyor, mermer lavabo su sızdırıyor ya da mutfak lavabo altı su kaçırıyor ise tespit yapıp ona göre arıza giderilmelidir. Önce kendiniz kaçağı su sızıntının kaynağını bulmaya çalışın bulamazsanız tesisatçı çağırın.

Lavabo Altından Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Altından Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Altından Su Damlıyor – Lavabo Altından Neden Su Damlar?

  • Lavabo Altından Su Damlıyor ise öncelikle lavabo sifonunu kontrol etmelisiniz. Lavabo sifonu çatlak olabilir, sifonun bağlantı yerlerindeki contalarda aşınma olabilir. Böyle sorunlarda lavabo altından su damlatabilir.
  • Batarya iyi sıkılmadı ise veya eskidi ise batarya dibinden su sızıp lavabonun altına oradan da sifondan aşağı inebilir.
  • Belki batarya kartuşu bozuk olup batarya dibinden hafif sızma yapıp dipten sifon üzerinde kadar geldiğinden damlama sifon kaynaklı görülebilir.
  • Lavabo altında bulunan mini vanalar veya spriel hortumlar yıpranmış olabilir.
  • Bu olasılık düşükte olsa sahada karşılaştığımız bir durum olduğu için yazıyorum. Su arıtma cihazının atık su hortumu giderden çıkmış ucundan su sızdırabilir. Bunu fark etmek hayli zor olur. Çünkü, baktığınız zaman takılı gibi durur eliniz ile kontrol ettiğinizde çıkmış olduğunu fark edebilirsiniz.
  • Mutfak tezgahının yanları boşalmış olup buradan aşağıya su sızabilir.

Bu sorun evde ağır bir kokuya da neden olur. Bu yüzden zaman kaybetmeden sorun giderilmelidir. Tesisatçınızı çağırmalı ve ustaların sorunu tespit etmelerini sağlamalısınız. Elinizden biraz tamirat işi geliyorsa, evde bunu kontrol edebilirsiniz. Ancak sorun kalıcı olarak çözümlensin diyorsanız, profesyonel yardım almanız daha iyi olur.

Lavabo altından su damlıyor  ise bu hijyenik olmayan sorunlara neden olur. Ayrıca lavaboyu kullanmanızda da sorun yaşarsınız. Bu alanda hizmet veren servisimizden hemen bir usta çağırabilirsiniz. Lavabo altı su kaçırıyor ise ustamız hemen lavabo sifonunu kontrol edecektir.

Lavabo altından su damlıyor, sifondan su damlaması burada bir arıza olduğunun kesin kanıtı değildir. Bunu iyi teşhis edip hemen sifon kaynaklı demek yerinde iyice kontrol edilip kesin sonuca varılmalıdır. Eğer ihtimallerle iş yaparsanız sonuca ulaşmakta ihtimal olur. Oysa tam üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirip gerekli zamanı ayırıp kesin çözüm sunmak en iyisidir.

Benzer Gönderiler: