su damlıyor 422 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Aşağı su damlıyor, alt kata sızan su veya alt kat tavanından su damlaması ivedi çözülmesi gereken önemli tesisat arızasıdır. Daireme üst kattan su akıyor, banyo tavanından su damlaması ile aşağı akan su sızıntısı hiç beklenmedik maddi zararlar oluşturur. Tavandan su damlaması genelde üst kat tesisatından sızan su kaynaklıdır. Su tesisatı kaçağı var ise su bir yol bulup alt kattan damlama şeklinde ortaya çıkacaktır.

Aşağı su damlıyor tavandan su akıyor

Evinizden alt kata su sızıyor ise  bu durum su tesisatında bir kaçağın olduğu veya pis su tesisatında bir sızma olduğunun habercisidir. Tesisattaki borularda su sızıntısı olduğunda, böyle bir sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Bu nedene ayalı cihazla su kaçağını tespit edebilecek bir tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Tesisatınızı su kaçağı bulma cihazıyla tarayan ustalar, kırmadan su kaçağını tespit ederler.

Bu yüzden su damlama sorununu çok büyütmeden ve  ihmal etmeden bu işi profesyonel cihazlarla ve pratik uygulamalar ile çözen kurumsal tesisat firmalarından yardım alın. Aksi halde duvarlarda, tavanda kabarıklık olmaya başlar, rutubet oluşur ve küf kokuları oluşmaya başlar. Su kaçağı durup dururken kesilmez  ve vatandaş olarak sizin engel olamayacağınız sorunlardan biridir.

Aşağı Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Aşağı Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Boruların eskimesi, bağlantı yerlerinin aşınması, çeşitli darbelere maruz kalması gibi etkenler su sızıntısına neden olabilir. Bu yüzden sizin yapmanız gereken su kaçağını nasıl tamir ettireceğinizi bilmektir. Başınıza gelmeden su kaçağı, su sızıntısının ne gibi tablolar çıkaracağını belkide tahmin edemezsiniz.

Aşağı su damlıyor neden ?

Aşağı su damlaması tesisatınızdaki su kaçağı ile ilgilidir. Aşınmış ya da zarar görmüş olan borularda su sızıntısı vardır. Bu yüzden hiç tedirgin olmayın. Yapmanız gereken tesisatçınızı aramanız ve alt kata su akıyor diyerek usta göndermesini istemektir. Durumun aciliyetini bilen bir tesisatçı hemen ekiplerini evinize yönlendirecektir. Su kaçak bulma cihazı sayesinde su kaçağından kırmadan kurtulabilirsiniz. Fayanslar kırılmaz, evde tadilat yapmak zorunda kalmazsınız. Yani yeni baştan fayans döşetmek, ustalarla uğraşmak için çabalamayacaksınız. Aşağı su damlıyor ise su kaçağı var demektir dolayısıyla su kaçağı kolayca tespit edilmeli ve aşağı su damlama sorunu giderilmelidir.

Aşağı su damlıyor diye üst komşunuza durumu iletip bu arızanın giderilmesi geciktirilmeden yetkin tesisatçı servis bulunmalıdır. Böyle zor durumlar için destek alabileceğiniz, güncel yöntemlerle hizmet veren, ustaları yeteri kadar deneyimli olan, cihazlarla size destek olacak bir tesisatçı olması yararınıza olan bir durumdur.  Fayansları kırmayan, duvarlarınızı kazmayan, evde hasara neden olmayan ustalarla hizmet veren firmaları tercih edin. Su kaçağı bulma hizmetini böyle bir servisten almanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer Gönderiler: