• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Kalorifer tesisat temizliği

Kalorifer tesisat temizliği

Kalorifer tesisat temizliği – Petek tesisat temizliği cihaz ve kimyasal ile  yapılır

Kalorifer tesisat temizliğini gerekli kılan durum, kalorifer tesisatı zamana ve kullanıma bağlı olarak kirlenmekte bu yüzden sağlıklı ısınma gerçekleşmemektedir. Bu durumun önüne geçmek için,kalorifer tesisat temizliği servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kimimizin aklına sadece radyatör temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek, petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği, filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir. Kalorifer petek temizliği ile kalorifer tesisat temizliği aynı anlama gelmekte olup buna benzer eş anlamlı bir çok hizmet vardır.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez. Bireyler, Petek temizliğini, kalorifer tesisat temizliğini genel itibari ile ısınamama problemleri yaşadıklarında yaptırma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu zaman zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, tesisatın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tasarruf sağlanmış olup kalorifer tesisatının da sağlıklı çalışması sağlanır.

Periyodik kalorifer tesisatı ve  petek bakımı yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı, kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması yeterli olmayacak, kalorifer tesisatında beklediğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız.

Petek Tesisat Temizliği

Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunu da bilirsiniz. Gereksiz ve fazla ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz. Uzmanlar Tesisat olarak kalorifer tesisat temizliğini, petek temizliğini hakkıyla yapıp hakkımız olan ücret dışında talepte bulunmayız.

Kalorifer tesisat petek temizliği

Kalorifer tesisat petek temizliği

Kalorifer tesisat temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde kalorifer tesisatı temizliği de yapılmış olacak bütün sistem rahat çalışacaktır. Bu saymış olduğum temizliği ve bakımı yaptırmadığınız takdirde veya birini yaptırıp diğerini ihmal etmeniz durumunda sağlıklı bir ısınmadan bahsedilemez. Kombi bakımı yaptırdığınızı düşünelim; bu durumda kalorifer tesisatındaki sirkülasyon aşamasında kombi içerisine çapak,pislik gitme ihtimali yüksek olduğundan kombi arızaya geçme olasılığı da yüksektir. Verimli, tasarruflu ısınma için mutlaka işin uzmanından hizmeti almanız, hem maliyet anlamında hem de hizmetin sürekliliği açısından atlanılmaması gereken önemli noktalardandır. Uzmanlar Tesisat olarak verdiğimiz hizmetin kalitesine güvendiğimizden garanti vermekteyiz. Kalorifer tesisat temizliğini, petek temizliği kimyasalı ile yapmanın garantisi ve güvenini sizlere sunuyoruz.

Hizmet sektöründe öncü olmak tabiî ki kolay değil, bunu iyi bildiğimizden müşteri memnuniyetinin ne anlama geldiğini de iyi bilen bir firmayız. Petek temizliği çok sıradan bir hizmet olarak  asla görülmemeli, kalorifer tesisat temizliği için gerekli zaman ayrılmalı gereken özen gösterilmelidir. Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanların ortaya çıkmasına zemin hazırlayan, işletme sahiplerine dur denmelidir. Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta olup, sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunulmamalıdır. Hizmet kalitesi firma kurumsallığı iyi değerlendirilip  gereksiz maliyetlerin sonradan oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Doğal gaz petek temizliği

Kalorifer tesisat temizliği tasarruf etmenizde büyük etken olan sağlıklı ısınmanızı sağlayan periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır. Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız, doğal gaz petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda  çap daralmalarına neden olup ,  zamanla ısı kaybına yol açar.

Kalorifer tesisat temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu durum faturaların kabarık gelmesine neden olacağı gibi yeterli ısınmayı da sağlayamazsınız. Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz. Önlem olarak, belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve  radyatörlerin  bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, su taşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Kalorifer tesisat  temizliğinde nelere dikkat edilmeli ?

  • Kullanılan kimyasal ilaç; bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir.
  • Temizlik için ayrılan süre, daha fazla servis yapabilmek için bir daire için ayrılması gereken süre ayrılmaz ise kesinlikle verim alamazsınız.
  • Petek Temizleme cihazı, petek temizleme cihazının basıncı yeterli değilse çamur, toru sökülüp atılamaz, sağlıklı petek temizliği yapılamaz.
  • Petek temizliği için verilen garanti, petek temizliği sonrası kalorifer tesisatın peteklerin kontrol edilip ısıtılarak teslim edilmelidir.
  • Tesisat çok eski bir tesisat ise yani demir boru ise :
  • Kalorifer Petek temizliği, kalorifer tesisatı eski, demir boru ise petek temizliği yaptırırken, bu hizmeti verecek  firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. Kalorifer petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse sistem zaten çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür, bu duruma bağlı boruları delebilir. Kalorifer Petek temizliği

Kalorifer radyatör temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Dolayısıyla petek temizliği için talepte bulunduğunuz firma tesisatçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını tesisatı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı mesken, işyeri vb. yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önün de bulundurarak ayarlamalıdır. Bütün bu uygulamaları: Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği hizmetlerinde de göz önünde bulundurulması gereken unsurlar atlanmamalıdır.

Kalorifer tesisat temizliği cihaz kurulum

Ben ısınma sorununu  yaşamaya başladım diyorsanız, kalorifer petek temizliği ile ısınma sorunu çözülebilir.

Bu  noktada ısınma sorunu kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecek bir durum varsa, sorununuz kalorifer  petek temizliği ile çözülür demek gayri ahlaki olacaktır. Kalorifer tesisat temizliği ile ısınma sorunu olan çok kişinin ısınma sorununu çözdük ancak hiçbir zaman sorun kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecekse asla tesisat  temizliğini önermedik. Para kolay kazanılmıyor o yüzden her kuruş milli servettir hiçbir kuruşu boş, hak edilmeyen bir hizmete verilmemelidir. Ben bu kanaatte ve düşüncede olduğumdan çalışma arkadaşlarımda bu doğrultuda hizmet vermektedir. Ticaret sektöründe faaliyette bulunabilirsiniz, hizmet alanında faaliyette bulunabilirsiniz hiçbir zaman doğruluktan uzaklaşmamalı etik olmayan hiçbir davranış içerisine girilmemelidir

Uzmanlar Tesisat olarak, Petek temizliği, Radyatör temizliği,Kalorifer tesisat temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını Kimyasal ilaç ve Kalorifer Petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız. Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme makinesi olup, petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

Kalorifer petek temizliğinin kombiye yararı var mıdır ?

Üçüncü olarak bireysel sistem dediğimiz kombi aracılığı ile ısınma sağlandığını öngörerek bu durumu da detaylı incelemiş olalım: Sistem dahilinde kullanılan su şebeke suyu olduğundan sudaki kirecin fazlalığı, kapalı devrede sirkülasyonu sağlanan sudaki çamurlaşma, korozyon sonrası oluşan pas bunlar ve benzeri oluşumlar sonucunda sistemin tıkanmasına ve sağlıklı çalışmasını engelleyen durumlar ortaya çıkmaktadır

Kombinin derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin kalorifer tesisatında, radyatörlerde tıkanıklıklar oluştuğundan kombiden gelen sıcak su daralan kanallardan düşük debide geçebilecektir. Daralan kanallarda sirkülasyon sağlıklı yapılamadığından homojen ısınma sağlanması mümkün olmamaktadır. Peteklerin yüzeylerindeki çamurlaşma ile oluşan tabakadan dolayı dışarı ısı iletişimi zorlaşmaktadır. Diğer taraftan dolaylı bütün bu olumsuz durumlardan kombide etkilenmektedir.

Kalorifer petek temizliği

Kalorifer petek temizliği

Kalorifer tesisatı ve peteklerde zamanla oluşan tortu, çamur parçacıklarının taşınması sonucu kombide pompa, eşanjör tıkanıklıklarına sebep olup, kombinin arıza moduna geçmesine kadar giden sorunlara yol açmaktadır. Eşanjörün tıkalı olmasının zararlarını sıralayacak olursak; kombinin sirkülasyon yapamaması,istenilen sıcak suyun üretilememesi vb.  sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kalorifer tesisat temizliği ile bahsedilen bütün olumsuzluklar ortadan kaldırılıp tasarruflu ısınma gerçekleştirilir.

Alternatif tesisat temizleme hizmetlerimiz :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53