tuvalet tıkanıklığı 828 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet tıkandı ise tuvalet tıkandı su gitmiyor ise evde tıkanmış tuvalet açma doğal tuvalet gideri açma yöntemi ile tuvalet açma denenmelidir. Kırmadan tuvalet açma,  tıkanmış tuvalet gideri açma profesyonel cihazlarla yapıldığından etraf zarar görmez.

Daha önceden tesisatında, tuvalette tıkanıklık yaşamış kişiler, bunun giderilmesi için ne kadar zorluk çektiklerini bilirler. Bu sorunu bir daha yaşamayı asla istemezler. Ancak tesisatlar sürekli olarak kullanılan ve hijyenin sağlanması için vazgeçilmez araçlardır. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığına engel olmak mümkün değildir. Siz istemeseniz bile, zaman içinde boruların kireçlenmesi, artıkların bir kenarda birikimi gibi sebeplerden tıkanıklık sorunu yaşayabilirsiniz.

Hatta yeni bir evde oturuyorsanız bile, inşaat sırasındaki yapım hatalarından bunu yaşayabilirsiniz. Ancak günümüzde oldukça gelişmiş yöntemler kullanıldığından, kırmadan sıkıntı çekmeden tuvalet tıkanıklığı açıldığından bu sorun kısa sürede çözülmüş olur. Tuvalet tıkandı ise kötü kokuların yayılmaya başlaması, görüntü kirliliğinin ortaya çıkması artık an meselesi olup bu nedenle ivedi tuvalet tıkanıklığının açılması bu açıdan elzemdir.

Tuvalet Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet tıkandı ise tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Tuvaletlerde olan tıkanıklık sorunlarında, farklı yöntemler kullanarak bu problemi  çözmeye çalışmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan tuvalet borusuna sıkıştırılan basınçlı suyun tazyikle içeriye verilerek, tuvalet tıkanıklığının giderilmesidir. Bu yöntem tuvalet tıkanıklığının sebebine bağlı olarak kullanılabilir. Tıkanıklık sebebi daha sert maddelerden kaynaklanırsa, tazyikli verilen suyun geriye tepmesi görülebilir. Bu durum evinizin kirlenmesine ve moralinizin bozulmasına sebep olabilir. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan bu sert maddeler inşaat artıkları, kaya parçaları, çimento kalıntıları gibi farklı şeyler olabilir. Bu durumda tuvalet tıkanıklığı sorununuz tazyikli suyla çözülmez.

Tıkalı giderlerin açılması için yeni güncel yöntemler kullanılmalıdır. Artık eskiden yapıldığı gibi fayansların kırılmasına gerek yok. Tesisatçılar kameralı cihazla tıkanıklık tespiti yapmakta, tuvalet tıkandı ise bu tıkanıklığı açmak için tıkanıklık çam robotunu kullanmaktadır. Giderin tıkanmasına neden olan yabancı maddeyi kendine sararak dışarıya çıkaran robot bu sektördeki en önemli gelişmelerden biridir.

Eğer tuvalet tıkanıklığında taş, seramik parçası gibi etkenler neden olduysa, bu sefer robot ucuna takılan aparatla bunu parçalayarak kanalizasyona gönderir. Bu yüzden tıkalı klozette, küvette, lavabolarda panik yapmanıza gerek kalmadı. Hemen cihazla tuvalet  tıkanıklığı açma hizmeti veren tesisatçı çağırın. Ustalar evinize zarar vermede kırmadan dökmeden tuvalet tıkanıklığını açsın.

Firmamız gider tıkanıklıklarında teknolojinin sağladığı kolaylıklarla hizmet vermektedir. Tuvalet Tıkandı ise Gider tıkanıklığı açma hizmeti ile  kırmadan kalıcı çözümler sunmaktadır. Tuvalet Tıkanıklık sorununu herkes yaşamının bir diliminde yaşayabilir. Çünkü dikkatli bile olsanız, tesisatınızın yapım aşamasında yapılan hatalardan dolayı tuvalet giderlerde tıkanıklık gelişebilir. Farkında olmadan tuvalet giderlerine kaçırılan yabancı maddeler tıkanıklık oluşumunda büyük etkenler arasındadır. Mesela mutfak tıkanıklığında da yağ kalıntıları, deterjan ve sabun artıkları ve diğer artıklar tıkanıklığın diğer sebepleri arasındadır. Bu sorunlarda kırmadan kameralı sistemlerle yapılan tespitlerden sonra yine kırmadan tuvalet tıkanıklığa neden olan etken giderlerinizden çıkarılmaktadır. En son olarak kalan artıkların temizlenmesi için giderleriniz özel kimyasallarla temizlenmektedir.

Tuvaletin Tıkanma Nedenleri

 Tuvalet tıkanmasının en önemli nedeni arasında tuvalet kâğıtlarının kullanımı da gelmektedir. Kâğıtların özelliği su emmek olduğundan, boruların içinde suyun etkisiyle şişer ve tıkanıklığa yol açar. Bu durum elbette sizi oldukça etkileyecektir.

Bazı hallere ise, tıkanıklık sebebi tamamen tuvaletin işçiliğinden kaynaklanabilir. Yani inşaat sırasında kullanılan fazla miktarda ve mehil verilmeden kullanılan dirsek nedeniyle, artıklar kendine yol bulamaz ve tıkanıklık problemi yaşanır. Bu gibi durumlarda kamera sistemi ile tıkalı olan bölge tespit edilir ve robotla tuvaletteki borulara zarar vermeden, hiçbir tarafı kırmadan meydana gelen tıkanıklık açılır. Tuvalete  sert cisimler atıldığı için tıkanıklık oluşmuş, su geri geliyorsa tuvalet  tıkanıklığını kırmadan cihazla açıyoruz.

Tuvalete dökülen suların geriye tepmesi, ortalığın kirlenmesi hoş bir durum değildir. Tuvalet yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı yerleridir. Bu yüzden acil olarak tıkanıklığın açılması gerekir. Tuvalet tıkandı ne yapmalıyım demenizi gerektiren durum ortadan kalkmış olup profesyonel tesisatçılar ile sorun kısa sürede çözülmektedir.

Tıkanan tuvalet giderinin açılması için profesyonel destek almalısınız. Tuvalet tıkanıklığı açma servisi ustalarını çağırmalı, tıkanıklığın açılmasını istemelisiniz. Tesisatınızdaki tıkanıklıklar içinde tuvalet tıkanıklığı belki de en zor olanıdır. Etrafa yayılan pis kokular, pis atıklar sizleri çok rahatsız edecektir. Belki de alt kat komşunuza pis sızıntılar olacaktır. Bu durumda hiç beklemeden tuvalet tıkanıklığı açma servisi aranmalıdır.

Ustalarımız kırmadan tıkalı tuvalet açma hizmeti verecektir. Kameralı cihazla görüntülenen tuvalet giderinin neden tıkandığı, tıkanıklığa sebep olan yabancı madde rahatça tespit edilir. Ustalarımız tuvalet açma için kanal açma makinesi denilen robot kullanarak tıkanıklığı açar. Tuvalet tıkanıklığına neden olan etken ne olursa olsun, robotla kolayca açılır. Evinizde tuvalet tıkanıklığı olursa, panik yapmayın hiç beklemeden tuvalet tıkanıklığı açma servisi ile iletişime geçin.