1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatı kaçağı olduğunda siz haberdar olmadan alt komşunuz haberdar olabilir. Alt kata akan su nedeni ile komşunuz kapınızı çalarak siz kaynaklı bir su kaçak olduğunu size iletecektir. Bu durumda siz bu sorunu en kısa yoldan nasıl çözerim diye düşünmeye başlarsınız. Su kaçağı oluşumu hangi nedene dayalı olursa olsun su kaçağı çeşitli sorunlara yol açmakta hatta sosyal hayatınızda sorunlar çıkmasına neden olmaktadır. 

Su kaçağını elektronik makineler ile bulunur ve  kalorifer kaçağı ve temiz su kaçağı için de makineli çözümler sunulur. Su kaçağı tespiti ve tamiri kırmadan su kaçağı tespiti için elbette profesyonel makineler gereklidir. Su kaçağına garanti verip bulunmayan su kaçağı için tam ücret alan kişiler elbette sizi zor durumda bırakır. Su tesisat borularında kaçak var ise kameralı su kaçağı tespiti yapan su tesisatı atık su tesisatı kaçaklarını bulan uzman firma ile çalışmak en isabetli karar olacaktır.

Su tesisatı kaçağı cihazla kırmadan tam yer tespiti yapan firma ile tanışmanın vakti gelmiş demektir. Eğer su tesisatı kaçağının cihazla kırmadan tespit edildiğini bilmiyorsanız evinizin her köşesi kırılabilir. Buna rağmen sorun çözülmeyebilir. Çünkü bu durumda su kaçağı cihazı olmayan tesisatçıdan yardım almaya çalışacaksınız. Bu kişide kırma olmadan tesisattaki kaçağın bulunmasının imkansız olduğunu söyleyecektir. Su kaçağı ortaya çıktığı andan itibaren doğru kişi/kurumdan hizmet almazsanız sorun çözülmek yerine büyüyecektir.

Su Kaçağının Nedenleri

Su kaçaklarının birden fazla nedeni bulunmakla beraber bir kaçını burada ifade etmiş olalım.

 • Tıkalı giderlerin açılmaması,
 • Boruların hattın eski olması,
 • İkamet edilen bölgedeki binaların eski olması,
 • Deprem doğal afet sebebi ile yapıların hatların zarar görmesi,
 • Yağmurun yağması sonucu izolasyon iyi değilse çatıdan pencereden su sızıntısı olması,
 • Tesisatın dışarıdan darbe alması,
 • Kullanıcı hatası,
 • Kaynak yerlerindeki hatalı kaynaklar,
 • Malzemenin hasarlı olması,
 • Yapısal bozukluklar gibi daha bir çok farklı nedenleri vardır.
 • Yüksek gelen faturalar,
 • Sebebi belirsiz nem problemlerinin su kaçaklarından kaynaklandığını söyleyebiliriz.
 • Özellikle tıkanıklıklara bağlı su kaçağı,
 • Sifondan gelen sızıntı,

Su kaçağında, kameralar, su kaçak tespit cihazları, akustik dinleme cihazları vb. bütün ekipmanlar vazgeçilmezdir. Bunun yanında ustanın tecrübeli ve işinin ehli olması çok önemli bir ayrıntıdır. Bu ayrıntı gözden kaçırılıp sadece ekipman olması yeterlidir denilirse, doğru bilgi verilmemiş olacaktır. Su tesisatı kaçağı tespiti için sadece ekipmanlar yeterli denilirse o takdirde bu işe yıllarını veren ustalara gerek yok demektir.

Su Tesisatı Kaçağı Nasıl Bulunur?

 • Su tesisatı kaçağı problemlerinde problemli bölgede sarımsı bir renk oluşur. Böyle bir durum var ise damlama sürekli değilse kuvvetle muhtemeldir ki kaçak pis su kaynaklı olduğu için ilk önce kamera ile görüntüleme yapılır.
 • Temiz sudan oluşabilecek kaçaklarda damlalar söz konusu olup su berraktır. İstisnai durumlara örnek verecek olursak tavanda sarımsı damlatan bölge olması temiz suyun demirlerin pasını tavana aksettirmesi şeklinde de kendini gösterebilir. Temiz su kaçaklarında sürekli su akması şeklinde ortaya çıkar. Bu durumda da ilk önce akustik dinleme cihazı ile kaçak kontrol edilir.
 • Her ne şekilde ortaya çıkarsa çıksın su kaçağının cihazla bulunması önemsenmelidir. Bu aşamada su tesisatı kaçağı tespit cihazla yaptırılıp etrafa rahatsızlık vermenin önüne geçilmiş olur.
 • Su tesisatı kaçak tespiti yapılırken tesisata bağlı hiç bir musluktan bataryadan su sızmaması gereklidir. Önce buralar kontrol edilir. Sonra cihaz bağlanıp test yapılır.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken hem temiz su tesisatı kontrol edilir hem de pis su tesisatı kontrol edilir.
 • Su kaçağı pimaşlarda yani pis su tesisatında olabileceği gibi temiz su tesisatında veya kalorifer tesisatında da olabilir. Bu iki şık her zaman su kaçağı ile karşımıza çıkacaktır, burada ayırımı iyi yapıp su kaçağının pis su tesisatından mı, yoksa temiz su tesisatından mı olduğunu tespit etmek gereklidir.

Su tesisatı kaçağını cihazla tespit etmenin en önemli ve birinci derece yararı, kırma olayını azaltmak ve mümkün olduğunca en aza indirmesidir. Her şey de olduğu gibi bu konuda da cihazın kalitesinin önemi de yüksektir. Cihazın kaliteli olması su kaçağının en doğru ve en hızlı şekilde tespit edilmesinde etkendir. Kullandığımız cihazlar bu konuda sektörde öncü olan firmalar tarafından üretilmiş cihazlardır.  Bu cihazların bize kazandırdığı hız ve zaman yadsınamayacak kadar yüksektir.

Cihazlarımız sayesinde evinizdeki kırılan yer sayısını en aza indirebilmekteyiz. Bu sayede su kaçağının yeri tam manasıyla tespit edilebilirken, evinizde kırılan yer sayısı da minimize edilebilmektedir. Cihazla beraber su kaçağı cihazı kullanan ustanın deneyimi de önemli bir etken olmaktadır.

Zira bu tespit iyi yapılmalıdır ki, tamir noktasında doğru uygulama seçilmiş olsun sıkıntı yaşanmasın. Su tesisatı kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevaben şunu söylemeliyim. Su kaçağı bulma hizmeti artık eski tarz yöntem olan,  kıralım görelim mantığından uzaktır. Artık teknolojik cihazlarla kırmadan su kaçağını görelim mantığı hâkimdir. Teknolojik imkânların bu denli tesisata yön verdiği bir dönemde kırmadan su kaçağı bulunamaz demek reel bir açıklama olmayacaktır.

Su kaçak bulma fiyatı 

Su kaçak bulma hizmeti alacağınız zaman  fiyat odaklı düşünmek, hizmet kalitesini olumsuz yönde etkileyen en temel faktördür. Su kaçağı olduğunda hizmet içeriğini sormadan sadece su tesisatı kaçağı bulma fiyatını sorup, telefonu kapatmak doğru hizmete ulaşmakta en büyük engeldir. Dolayısıyla su kaçağı bulma fiyatı  konusunda önceliğiniz olması doğal olup, diğer unsurları göz ardı etmememiz gereklidir. Sıralamak gerekirse;

 • Su kaçağı tespiti yapılırken hem temiz su hem de pis suya bakılmalıdır.
 • Su kaçağı bulma aşamasında teknolojik cihazları ne derece kullanmaktadır.
 • Su kaçağı tespitinde uygulanan yöntem nasıldır, tespit sonrası su kaçağının olduğu nokta görülmekte midir ?
 • Su kaçağının olduğu nokta bulunduktan sonra tamiri yapılabilmekte midir ?
 • Su kaçağının tespitini yapan, su kaçak sorunun olduğu noktanın tamiri sağlıklı yapılabilmekte midir ?
 • Su tesisatı kaçağı tespit edilip tamiri yapıldıktan sonra yapılan işe garanti verilmekte midir ?

Su tesisatı kaçağı bulma  fiyatı, hepimizin günlük yaşamında olduğu gibi burada da önemli bir noktadır. Nasıl ki evimize en ufak bir şey alırken bile fiyatına önem veriyorsak bu konuda da dikkat etmeniz ve önem vermeniz en tabii hakkınızdır. Tabi ki fiyatı düşünmek kadar kaliteyi ve toplam maliyeti de hesaba katmak da önemli kısımlardan biridir. Eğer bizim işimiz açısından bakarsak olaya, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. O da şudur ki; öncelikle ucuz diye çağırdığınız firmanın ne tür ekipmanlara sahip olduğuna dikkat etmek gerekmektedir.

Çünkü bazı firmalar maalesef halâ teknolojik ekipmanlardan yoksun çalışmaktadır. Bu yüzden eski moda (teknik ) yöntemlerle su kaçak tespiti yapmaktadırlar. Bu eski klasik uygulamalarda, su kaçağının kendini belli ettiği bölgede, tamamen tahmine dayalı bir yöntemle tespit çabası içerisine girerler. Bu da banyonuzun yâda mutfağınızın çeşitli yerlerinin gereksiz kırımı demektir. Bu şekilde su kaçağı tespiti ekstradan tamir masrafı ve ücreti demektir.

Biz Uzmanlar Tesisat olarak, en gelişmiş kaçak bulma cihazlarını kullanıyor ve kaçak bulmada garanti veriyoruz. Belki de en önemlisi daha az kırma ve dökme, etrafın daha az kirlenmesi bile yeterince başlı başına olumlu bir sebeptir. Su tesisatı kaçağı bulma fiyatlarımız uygundur. Su kaçağının cebinize ve evinize verdiği zarardan, merdiven altı diye tabir edilen firmaların evinize verdiği zarardan daha pahalı değildir. Unutmamalı ki, Sakıp Sabancı’nın dediği gibi, “ Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.” diyebilmemiz de gerekir.

Su kaçaklarının özel cihazlarla kırmadan bulunması, insanların hayatını kolaylaştıracak bir çalışmadır. Bu kolaylık sizlere kurumsal tesisat firmaları tarafından sunulmuştur. Ev ya da iş yeri fark etmeksizin su kaçağı sorununuz varsa, kırmadan su kaçaklarının tespit ve onarımı için bize ulaşmanız yeterlidir. Firmamız teknolojik cihazları kullandığı için  su tesisatı kaçağı bulma fiyatı sizleri üzmeyecek eşiktedir. Bu alandaki hizmetlerinde yılların verdiği deneyim ve güçlü kadrosu ile uzun soluklu hizmetine devam etmektedir.

Su Kaçağı Bulma İşinde  Ustanın Önemi

Su kaçağında, kameralar, su kaçak tespit cihazları, akustik dinleme cihazları vb. bütün ekipmanlar vazgeçilmezdir. Bunun yanında ustanın tecrübeli ve işinin ehli olması çok önemli bir ayrıntıdır. Bu ayrıntı gözden kaçırılıp sadece ekipman olması yeterlidir denilirse, doğru bilgi verilmemiş olacaktır. Su tesisatı kaçağı tespiti için sadece ekipmanlar yeterli denilirse o takdirde bu işe yıllarını veren ustalara gerek yok demektir.

Ekipman sadece yeterli ise sıradan bu işle daha önce hiç bir şekilde iştigal etmemiş her insan, bu cihazları alıp rahatlıkla bu işi yapabilir anlamına gelmektedir. Bu doğru olmayıp usta olmadan cihaz ne işe yarar diyebiliriz. Sahadan gelen bilgiler ışığında somut su kaçağı olan yerde nasıl hareket edildiği nasıl bulunduğu konusunu maddeler halinde yazalım.

Su Tesisatında Sızıntı Var

Büyüyen su sızıntıları ile oluşan su kaçağı binalarda büyük hasarlara yol açabilmektedir. Binadaki hasarların oluşması deprem hattında olan ülkemizde bizlerin hayatını tehdit eden sorunlu binaları ortaya çıkarmaktadır. Su kaçağı ve su sızıntısının ortaya çıkaracağı hasar zamanında önlenmemiş olursa binaya ciddi zarar vermiş olur. Binada oluşacak zarar sizler için büyük maliyetler ortaya çıkacaktır.

 Su sızıntısı sebebi ile katlanacağınız maliyetlerin çok üzerinde ek maliyetler çıkacak olup, bunun altından kalkmak bir hayli zor olacaktır. Su sızıntısı sorununun başladığı andan itibaren ihmalkârlık yaptığınız takdirde sorun büyüyecek ve masraflarınız artacaktır. Siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz su sızıntılarında, su kaçaklarında sorunun çözümünü ertelemeyin ve sorunu çözecek doğru firmayı seçin.

Binaların duvar, tavan ya da zeminlerinde terleme, nemlilik ya da damlama şeklinde ortaya çıkan sorunların kaynağı su sızıntısıdır. Su sızıntısı çoğunlukla duvar ya da zeminde su birikmesi ve biriken suyun bir yol bularak ilerleyip en uygun noktadan su sızıntı şeklinde ortaya çıkmasıdır.

Su sızıntısı olduğunda ihmal etmemeniz gereken, sızıntının başladığı andan itibaren süreci iyi takip etmektir. Su kaçağı, su sızıntılarında zaman geçirmeden sızıntının yerinin tespiti yapılıp tamiratının yapılması gerekmektedir. Su sızıntısında sizlerin beklediği hizmet, etrafın kırılmasına gerek duyulmaksızın su kaçağı olan yer tespitinin noktasal yapılmasıdır. Su sızıntılarında noktasal tespitin yapılması, uzman ekip, su kaçak bulma cihazı ve kamera ile mümkündür. Su kaçağının noktasal tespitinin yapılması aşamasında ve sonraki süreçte tesisatınızda başka kaçağın olup olmadığı tekrar test edilmelidir. Aksi durumda noktasal tespit yapıldığını zannettiğiniz halde, sorunda çözülmediyse su sızıntısı, su kaçağı büyüyerek devam edecektir.

Su sızıntıları, su kaçakları ilk fark edildiği vakit hemen konunun uzmanı firmalardan yardım alınmalıdır. Su sızıntısını, su kaçağını incelemek için bölgeye gelen kişi ya da kuruluşlar ilk önce bu sızıntıların kaynağını tespit etmeye çalışmaktadır. Bu tespit işlemi sırasında duruma göre dinlemeli ya da görüntülü tarama yapılır. Hatta bazı durumlarda sorun bölgesinde boru için görüntüleme yapılarak noktasal su kaçağı tespit işlemi gerçekleştirilir.

Su kaçağı tespiti cihazları tesisat sektöründeki sorunların aşılmasında icat edilen, üretilen en büyük öneme haiz cihazdır. Zira insanlar zevklerine göre yaptırdıkları, seramik, fayans, laminantın olduğu bölgelerin kırılması demektir. Kırım demek evde tadilat olması demektir ki; azımsanmayacak maliyetlerin oluşması ve maddi kayıpların olması demektir.

İstanbullun tüm bölgelerine hizmet veren firmamız sizlere kaliteli ve ucuz bir su kaçağı tespiti hizmeti sunmaktadır. Su kaçağı olsun, su sızıntısı olsun kırmadan, delmeden evinizi kirletmeden bu hizmeti tamamlayıp siz müşterilerimize evinizi temiz bir şekilde teslim etmekteyiz.

Uzmanlar Tesisat su tesisatı kaçağını  bulma alnında yıllardan beri edindiği tecrübe ile garantili hizmet vermektedir.