• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
 • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
 • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
 • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Radyatör temizliği

Radyatör temizliği

Radyatör temizliği – Cihaz kalorifer tesisatına bağlanarak, radyatörler sökülmeden radyatör temizliği yapılır

Radyatör yeterince ısınmanızı sağlamıyorsa sorunun ne olduğunu iyi analiz etmekte fayda vardır. Sorun kalorifer tesisat tıkanıklığı ve radyatör tıkanıklığı ise  mutlaka radyatör temizliği yaptırmalısınız. Kombi bakımı kadar önemli olan petekler zaman içinde tıkanıklık sorunu yaşayabilir. İçinde su olan kalorifer sisteminde, kireçlenme olması tıkanıklığın en önemli sebepleri arasındadır. Suyun içindeki atık maddelerde radyatörlerin içinde birikir.

Bu durumda kombinin ısıttığı su ile radyatörler evinizi ısıtamaz.  Kireçlenme peteklerde 1 mm bile olsa, ısınmanızı % 7 ye varan oranda engeller. Radyatör temizliği ile çamurlaşma, korozyon ve tortu tabakası çözülerek kalorifer tesisat dışına çıkartılır. Bu sayede radyatörlerin kanalları açılır sıcak su sirkülasyonu rahat sağlanır. Sıcak su dolaşımı rahat olacağı için ve radyatör yüzeyleri temiz olduğu için ısı iletimi çok rahat gerçekleşecektir.

Siz radyatör temizliği yaptırmazsanız, kireçlenme giderek artar ve ısınma sorunu yaşamaya başlarsınız. Tesisatçı radyatör temizleme makinesi ve radyatör temizleme kimyasalı kullanarak, radyatör temizliğini kolayca yapar. Bu sorundan bir saat içinde kurtulur, evinizin ısınmasını sağlarsınız. Kışın en önemli konu ısınmaktır. Bu yüzden kombi ve peteklerin gerekli bakımlarını yaptırmalısınız.

Radyatör temizliği kalorifer tesisatına bağlanan  makine ile gerçekleştirip, kimyasal ilaçla temizlik yapılır. Bu yüzden Radyatör Temizliği belli aralıklarla yapılarak Radyatörlerde ve kalorifer tesisatında oluşan çamur, tortu, çapak ve pas temizlenir. Çıkmazı zor olan tabakalarda kimyasal ilaçla çözülerek cihazla dışarı atılır. Bu hizmeti aldığınızda  sorun yaşamadan bir kış geçirebilir, kombinin  ömrünü uzatabilirsiniz.

Sıcak su radyatörlerin ve kalorifer esisatının içinde kapalı devrede dolaşım halindedir. Sürekli sirkülasyon halinde olan  sudaki kireçlenme belli bir süre içinde radyatörlerin kanallarında tıkanmalara yol açar. Bu nedenle sıcak suyun tesisatta ve radyatörün içinde aynı ısıyı eşit dağıtmasında  engeller oluşur.

Radyatör temizliği cihazla yapılır.

Radyatör Temizliği yapılmadığı takdirde, radyatörlerde ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun etkisini hemen fark edebilirsiniz. Eviniz yeteri kadar ısınmadığından, hem yakıt sarfiyatı artar hem de kalorifer tesisatı zarar görebilir. Bunu engellemek için radyatörlerde zamanla oluşan kireçlenme ve tıkanıklıkları radyatör temizliği sayesinde giderebilirsiniz.

Bu temizlik işleminde özel kimyasallar kullanıldığından, sistemde bulunan her türlü tıkanıklık sorunu giderilir. Radyatör temizleme makinesiyle tesisatın içindeki artıklar cihazla tesisat dışına çıkarılır. Bu sayede sıcak bir kış geçirebilirsiniz. Ayrıca kombi ve tesisatın ömrünü uzatır, yakıt sarfiyatınızı % 15-20 ye varan oranlarda azaltabilirsiniz.

Radyatör temizliği Nasıl Yapılır ?

 • Radyatör temizliği  cihazla yapılır.
 • Temizliğe başlamadan önce petekler sökülmeden petek temizleme cihazı uygun bir bağlantı noktasından bağlanır. Bahse konu bu nokta genelde banyoda bulunan Havlupan olur.
 • Kapalı devre çalışan radyatörlerde ve tesisatta  bulunan çamurlu, tortulu, kireçli su tesisattan boşaltılır.
 •  Kimyasal uygulamaya hazır hale getirilen radyatörlerde ve tesisatta  kimyasal uygulama yapılmaya başlanır.
 • Tesisat temizleme makinesine ilave edilen suya kimyasal ilave edilerek bu uygulama yapılır.
 • Radyatörlerde ve tesisatta   sirkülasyon ile  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır. Tek bir radyatör açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır.
 • Sonra diğer Radyatörlerde  aynı uygulama her peteğe özgü uygulanır.

Radyatör temizliği

 •  Burada önemli olan husus kimyasal ilaç ile çözülen çamurlu, partiküller içeren pis su dışarı atılırken acele etmemektir. Kirli su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla devam edilip  su boşaltılmalıdır.
 •  Bu aşamadan sonra kombi bakımı yapılmayacaksa bile kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığı test edilmelidir.

Radyatör temizleme cihazı

 • En son radyatör vanaları ısının maksimum olabilmesi için ayarlanmalı bu şekilde radyatör  temizleme işlemi sonlandırılmalıdır.
 • Hizmet servis formu kesilerek müşteriye yapılan hizmet belgelendirilmelidir. Sonraki aşamada çıkacak sorunlarda bu form üzerinden iş takibi yapılmalıdır.
 • Radyatör temizliğini kurumsal firmalara yaptırırsanız, cihazla ve kimyasal ile bu hizmeti en sağlıklı şekilde almış olursunuz.

Benzer faydalı tesisat hizmetlerimiz :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53