1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş Tıkanıklığı pis su giderlerden suyun geri gelmesi yani suyun gitmemesi ile ortaya çıkan tesisat arızasıdır. Giderlere atılan maddelerin zamanla birikmesi ile tıkalı pimaşlar ortaya çıkar. Pimaş tıkanıklığında atık suyun geri teperek yaşam alanınızı berbat bir duruma sokması kaçınılmaz bir durumdur.

Doğal yöntemlerle pimaş tıkanıklığı açmayı denediniz eğer açılmaz ise tıkanıklık açma cihazı ile açılmalıdır. Pimaş tıkanıklığının sebepleri, pimaş tıkanıklığı açma teknikleri ve pimaş gider tıkanıklığı açma uygulamaları farklılıklar gösterir. Pimaş boruda tıkanıklık olduğunda,  tıkalı boru açma kimyasalı, pimaş boru açma teli gidere uygun seçilmelidir. Lavabo gideri tıkanıklığının açılması ile tuvalet gider tıkanıklığının açılması için de farklı teller kullanır.

Pimaş Tıkanıklığı  Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklık meydana geldiğinde kendi yöntemlerinizi kullanmaya çabalamak çoğu kez zaman kaybından öteye geçmez. Tıkanan tuvalet için tuvalet açıcı, klozet açıcı, tuvalet açıcı asit ve lavabo tıkandığında en iyi lavabo açıcı kullanırsınız. Fakat pis su giderinde yapacağınız her yanlış işlem pimaşlara zarar verecektir. Bunun için  daha fazla olumsuzluklar yaşamadan bizimle iletişime geçmelisiniz. Tuvalet gideri açma, tıkalı klozet açma, banyo gideri açma, tıkalı kanal açma tesisat açma firması tarafından pimaş açma robotu ile yapılır.

Pimaş Tıkanıklığı

Bu sayede pimaşlardaki tıkanıklıkları açmak için evinizin yada iş yerinizin hiçbir yerinin kırmasına gerek yoktur. Bunun için işin ehli ve profesyonel anlayışla hizmet veren firmamızla iletişime geçmelisiniz. Üretilmiş son teknoloji kameralı cihazlarımız ve makinelerimiz ile tıkanıklık açma işlemini kırmadan açmaktayız. Bu uygulamada ilk önce tıkalı olan bölgeye tıkanıklık yayı salınabilmesi için uygun gider tespit edilir. Sonra pimaş boru çapına göre 16’lık veya 22’lik yay salınır. Sonraki aşamada tıkanıklık nedeni cisim ya rögara itilir ya da tıkanıklık yayı ucundaki aparata sarılarak giderden çıkartılır.

Tıkanıklık açıldıktan sonra gerektiğinde giderde kamera ile görüntüleme yapılması her açıdan fayda sağlar. Evde ve iş yerinde yaşanan sıkıntılardan biri de gider borusunun nasıl açılır konusunda duyulan endişedir. Tıkalı pimaş boru açmak için tıkanan bölgeye yabancı cisimlerle müdahalelerde bulunmak su kaçağı arızasına sebebiyet verebilir.

Robotla pimaş açma servisimiz kanal açma, gider açma, tuvalet açma, kanalizasyon açma pratik yöntemlerle pimaş tıkanıklık açma makinesi ile yapılır.  Pimaş açma firmaları, pimaş açma robotu ile  profesyonel ustalar aracılığı ile  tıkanıklık açma yaparlar. Mutfak gider boruları yemek artıkları ve yağlar yüzünden tıkananan mutfak giderinin açılması elzemdir.

Pimaş Neden Tıkanır?

  • Banyo ve tuvalet pimaş gider borularının tıkanma nedenleri de dışarıdan atılan yabancı maddelerdir.
  • Tuvalet kâğıtları, yanlışlıkla veya bilinçli atılan naylon poşet, kireç vs. sebeplerden dolayı tıkanabilir.
  • Pimaş tıkanıklığı yaşanmasındaki ana neden; pis suyun sirkülasyonunu sağlayacak olan borulara gerekli eğimlerin verilmemesidir.
  • İnşaat zamanından kalan molozlar yüzünden de tıkanıklık oluşabilmektedir.
  • Pis su tesisatı yapıldığı sırada yanlış döşenmiş dirsekler var ise  bu tıkanmalar daha da artıyor. Suyun akışını da yavaşlatan bu dirsekler zamanla tortuların biriktiği yer olmaya başlıyor. 

Pimaş  Açma Fiyatları 

Pimaş tıkanıklığı açma fiyatının sabit bir rakam yazabilmek çok zor ancak bir fiyat aralığı yazılabilir. İlgi pimaş tıkanıklığı açma fiyat aralığı 250TL’ den başlamaktadır.

Bu işin ehli olmayan kişilerin kullandığı rastgele yöntemler sorunu şans eseri çözebilir. Fakat ekstra masraflar da çıkarmaları kaçınılmazdır. Bunları da göz önünde bulundurarak işin uzmanından destek almanız ekstra maliyetlerin ortaya çıkmasını engelleyecektir.