Petek Temizliği

Petek temizliği,kalorifer petek temizliği,yerden ısıtma  temizliği,radyatör petek temizliği hizmetini cihaz ve kimyasal ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Petek temizliği,kombi sonrası kalorifer tesisatının,petek kanallarının,boru yüzeylerinin kimyasal ilaç ve cihazla temizlenmesidir.Bu konu hakkında yeteri kadar bilgilendirilmediğimiz için, kış geldiğinde ısınma sorunu yaşadığımız bilinen bir gerçektir.

Kombi ısısını yükseltmenize rağmen, evinizde istediğiniz sıcaklığı bulamazsınız tam bu aşamada petek temizliğinin gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Kapalı devre çalışan kalorifer tesisattında, petek kanallarında ,boru yüzeylerinde kireçlenme,çamurlaşma,korozyon olduysa, peteklerin evinizi ısıtmasını beklemeyin. Çünkü peteklerin yüzeyleri çamurla kaplanmış boru çapları daralmış olup ,bu hizmeti almadığınız takdirde ısıyı yansıtacak fonksiyonunu yitirmiştir.

Petek Temizliğin cihaz ve kimyasal ile yapmaktayız.

Yakıt giderlerinizde artış olduğunu fark ettiyseniz, ısınma sorunu yaşıyorsanız hemen kombiyi kontrol edebilirsiniz.Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun yoksa petekleri kontrol edin. Peteklerde kısmi ısınmaya yada hiç ısınmama gibi bir sorun varsa kireçlenmenin etkisinden ısıyı iletmediği rahatlıkla belirlenebilir.

Petek temizliği yaptırmamızı gerekli kılan olgu nedir diye soracak olursanız.Şöyle açıklanabilir; zamanla peteklerin kanalları kapalı devre çalışan dolayısıyla suda oluşan tortu,pislik,kireçlenme ve çamur  ile kaplanır.Zamana ve kullanıma bağlı olarak bu çamur ve kireçler peteklerin yüzeylerine  yapışarak suyun geçtiği kanalları tıkar.

Hemen tesisatçınızla iletişime geçerek,petek temizliği yaptırmalısınız.Petek temizliğinde cihazlar kullanılmaya başlandığından kısa bir sürede pratik uygulamalar ile temizlik tamamlanabilmektedir. Kalorifer Tesisatının içinde oluşan çamur, kireç, tortu çözülerek temizlenmektedir. Petek temizliği yaptırdıysanız evlerinizde sıcak bir kış geçirmeye hazırsınız anlamına gelmektedir.

Hemen tesisatçınızla iletişime geçerek,petek temizliği yaptırmalısınız.Petek temizliğinde elektronik cihazlar kullanıldığından kısa bir sürede temizlik tamamlanmaktadır. Tesisatın içindeki kireçler, tortular tamamen temizlenmektedir. Petek temizliği yaptırdıysanız evlerinizde sıcak bir kış geçirmeye hazırsınız anlamına gelmektedir

Biz tıkanan petek kanallarını,petek yüzeylerini petek temizliği kimyasalı ve petek temizliği makinesi ile temizliyoruz.Petek temizliği yaptırmadığınızda bu sorun daha da büyüyecek ve sizi daha büyük sıkıntılara sokacaktır. İşte bu yüzden en az iki yıl da bir  petek temizliği yapmanızı öneriyoruz.

Petekler,petek temizleme cihazı ve tesisat petek temizleme kimyasalı kullanılarak temizlenmektedir. Bu yöntemle yapılan petek temizliği ile temizlikte çalışması sağlanmaktadır. Tesisatta suyla birlikte dolaştırılan kimyasal madde kireçleri çözmekte, içerideki tortularda cihazla dışarıya çıkarılmaktadır. Artık peteklerin ısındığını,dolayısıyla evinizi ısıttığını sizde şahit olacaksınız.

Birçok kişi bu temizliği lüzumsuz ve gereksiz  bir maliyet,olarak görmektedir.Fakat petek temizliğini periyodik olarak yaptırmadığınız sürece kombiniz daha fazla enerji harcayacaktır, bu enerji harcamayla birlikte elektrik tüketimi, yakıt tüketimi normalden daha fazla olacak ve bu durumu doğalgaz faturanızdan fark edebileceksiniz.

Petek Temizliği

Bireysel olarak petek temizliği yapmak mümkün olmayıp birey olarak yapabileceğimiz uygulama, en fazla peteklerin havasını almak olacaktır.Zannedildiği gibi kalorifer tesisatındaki suyun boşaltılması ve yeniden su ilave edilmesi ile petek temizliği işlemi yapılamaz.

Petek temizliği kesinlikle kimyasal madde ve bu hizmet için özel imalatı yapılmış  belirli teknolojik aletler kullanılarak yapılmalıdır.Peteklerin kanalında,petek yüzeyinde,boru yüzeyinde temizliği tutunmuş çamur,tortu,pas gibi ısıyı önleyen etkenler ancak petek temizliği için özel kimyasal maddeler kullanılarak ve birkaç özel uygulama ile yapılmaktadır.

Bireysel olarak  bu işlemleri yapmaya kalkıştığınızda  bu işlemler sonrasında  yapmış olduğunuz yanlış bir uygulamanın sebep olacağı büyük sorunlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz bir durum olabilir.

Petek temizliği yaptırdıysanız ,kalorifer petekleri size sıınma sorunu yaşatmadan, düşük maliyetli ısınmış olursunuz.Yüksek derecede kombi çalıştığı halde kışı soğuk geçirmek istemiyorsanız, acil olarak petek temizliği yaptırmalısınız.

Petek temizliği yaptırmadığınız sürece petekler ısınmayacak ve buda yetmezmiş gibi  doğalgaz faturaları da yüksek gelecektir.

Petek Temizliği hizmetini uzman tesisatçılar ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Ayrıca bunu fark etmekle kalmayacak aynı derece de evinizin daha fazla ısındığını hissedeceksiniz.Evde  işyerinde üşüyüp hasta olmayalım diye kombiyi yüksek derecede yakar,peteklerin ortamı en iyi şekilde ısıtmasını bekleriz. Bu düşnecimizin düşük maliyetli,tam verimli bir ısınma şeklinde gerçekleşmesi için sizlere   petek temizliği yaptırmanızı öneriyoruz. Neden ısınmadığımız halde yüksek rakamlı faturalar ödemek durumunda kalıyoruz.

Bu olumsuz tablodan kurtulmak adına uzman bir tesisat firması ile görüşüp petek temizliğini yaptırmalısınız. Uzman Tesisatçı servis gelip petek temizliği yaptıktan sonra petek temizliği yaptırmanın size kazandırdığı artıları görmüş olacaksınınız.Petek temizliği işleminden sonraki ay , faturanızın daha düşük geldiğini fark edeceksiniz.

Petek temizliği yaptırdıysanız ,kalorifer petekleri size sınma sorunu yaşatmadan, düşük maliyetli ısınmış olursunuz.Yüksek derecede kombi çalıştığı halde kışı soğuk geçirmek istemiyorsanız, acil olarak petek temizliği yaptırmalısınız

Size bu alanda petek temizliği hizmetini kaliteli ve pratik uygulamalar ile  sunabilmek adına her geçen gün  uzman kadromuz büyümekte  bilgi ve birikimlerini sahadaki çalışmalarla artırmaktadır.

Kalorifer Petek Temizliği hizmetini uzman tesisatçılar ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Petek temizliği ,uzman kişiler tarafından yapılması kesinlikle daha sıcak bir kış geçirmenizde faydası büyüktür.

Uzmanlarımız  petek temizliği konusunda sahadaki deneyimleri sebebi ile bu hizmetin uygulaması ve kullanılan kimyasalın miktarını çok daha iyi ayarlamaktadır.

Uzman ve deneyimli kadromuza  yaptıracağınız petek temizliği işleminden çok büyük fayda sağlayacak ve kombinizin peteklerinizin daha verimli çalışmasını sağlayarak bulunduğunuz ortamı düşük maliyetle kolay ısıtabileceksiniz.

Kalorifer Tesisat  Temizliği

Kalorifer Petek temizliğinin içeriği kombiden sonraki kalorifer  tesisatının ve peteklerin cihaz ve kimyasal ile temizliğidir.

Genellikle peteklerde dış ortama ısı tam olarak iletilmediğinde, peteklerin havası alınarak bu sorunun ortadan kalkacağı fikri yaygındır.Şu bilinmelidir ki sadece  peteklerin havasını alarak peteklerden verim almak olası bir durum değildir.

Bunun nedeni tesisatın kapalı devre çalışması ve bu süreç içerisinde sürekli dolaşımda olan suyun , korozyon oluşumu ,tortu,kireç zaman ve kullanıma bağlı olarak oluşan çamur balçıklar olmaktadır.Çamurlu su, tesisat aktif olduğu süre zarfında  ,kapalı devrede dolaşım halindedir.Zaman ilerledikçe  kapalı devrede oluşan çamurlu su,  boru yüzeylerinde,petek radyatör yüzeylerinde kirli bir katman oluşturmaktadır. Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan ,kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz.Bu süreçte meydana gelen kirli katman ısının dış mekana  iletimesinde  büyük engel oluşturmaktadır.Bu durum peteklerin ısınmasında sorun teşkil ettiğinden petek yüzeylerinde eşit  ısınma sağlanamaz petek üstü ısınırken  alt tarafı ısınamaz.Bu çerçevede kimyasal ilaçla ve cihazla kalorifer tesisat  petek temizliği yaptırmanın gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Kalorifer Petek Temizliği hizmetini cihazlar ile petekleri sökmeden vermekteyiz.

Kalorifer tesisatının kombi ve petekler yardımıyla yaşam alanlarının ısınmasını sağladığı gerçeği dikkate alınarak düşünecek olursak, kalorifer tesisat petek temizleme hizmetinin önemi çok daha iyi ve net anlaşılmış olacaktır.Kombi aracılığı ile  ısınan sıcak suyun dolaşımının sağlıklı olması için cihazla ve kimyasal ilaç ile yapılan bu hizmetten mutlaka yararlanmalısınız.Peteklerin kanallarında ,yüzeylerinde oluşabilecek bütün olumsuz durumlar sıcak suyun tesisattaki dolaşımın önünde set olacaktır. Zaman içinde suyun etkisiyle oluşan kireç tabakası,çamurlaşma  ve  her türlü tıkanıklık ile bütün pislikler  peteklerin içinde birikecektir. Bunlar hem petekleri, hem kalorifer tesisatındaki boru ve petek vanalarını olumsuz etkileyecektir.

Kalorifer Tesisat temizliği öncesinde firmaların kullanmış olduğu yöntemler değerlendirilmelidir. Çünkü temizlik sırasında farklı yöntemler kullanan tesisatçı firmalar  bulunduğunu bilmekteyiz. Bazı tesisatçılar  kalorifer tesisatın içinde dolaşımda olan sıcak  suyu boşaltarak, petekleri tek tek  söker, ardından petekleri  temizlemek için tazyikli su kullanırlar.Bu tarz petek temizleme hizmeti,peteklerin  yerlerinden tek tek sökülmesi nedeniyle oldukça meşakkatli ve zorlu bir süreci ortaya çıkarmaktadır.Bu tarz bir uygulamadaki amaç sadece petekleri tek tek yerlerinden sökerek temizleme şeklinde  olduğu için , kalorifer tesisatındaki tıkanıklık ve benzeri sorunlar  devam eder.

Kalorifer Tesisat Petek Temizliği hizmetini uzman tesisatçılar ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Kalorifer Tesisat temizliği yapılırken yapılacak en sağlıklı olan uygulama cihazla ve kimyasallarla yapılanıdır. Burada petekler hiç sökülmeden, petek temizleme cihazı tesisata bağlanır, cihazla tesisata ilave edilen kimyasal, tesisatın durumunda göre sıcak suyla birlikte tesisat içerisinde sirküle edilir.Kalorifer tesisatın içinde belirlenen süre içerisinde cihazla dolaşımı sağlandıktan sonra kalorifer tesisatını tıkayan çamurlaşmış tabaka çözülüp temizlenerek tesisat cihaz haznesinde toplanıp tesisat dışına çıkarılır.

Kurumsal firmalara danışarak, Kalorifer Tesisat temizliği yöntemlerini öğrenmeli ve kararınızı buna göre vermelisiniz. Tesisattaki,peteklerdeki ısı sorununu ,kısa bir zaman dilimi içerisinde  ortadan kaldıracak bir uygulamayı seçmelisiniz.Bahse konu tesisat temizliği,petek temizliği gayet pratik bir uygulamadır. önemlidir. Yakıt tasarrufundan, ısınmaya kadar her açıdan fayda sağlayacak olan petek temizliğini, kalorifer sisteminizin genel bakımları arasında görmelisiniz.

Sonuca odaklı ve ısınma sorununu çözecek yöntem ,kimyasal ilaç ve cihazla yapılan temizlik olmalıdır.

Kalorifer Tesisat Petek Temizliği hizmetini uzman tesisatçılar ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Kalorifer Tesisat  Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır.

1-Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin üstü ısıtıyor altı ısınmıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,

2-Daha fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız,

3-Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,

4-Kombi ses yapıyor ve arıza oluşturmaya  başladıysa,kombi sürekli çalışır aktif vaziyetet kendini ekonomik moda almıyor ise,

5-Kombimin bakımını yaptırmama rağmen peteklerim ısıtmıyor diyorsanız,

6-Petek havalarını tek tek almama rağmen  yinede petekler ısıtmıyor  diyorsanız.

7-Petek havası aldığımda purjörün olduğu noktadan çamurlu,paslı su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.

8-Kombinin bakımı yapıldığında kombi filtresinin çamurla, pasla kaplanmış  diyorsanız,

9-Kış ayında yakıt tüketiminde sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,

10-Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,

2 yıldan beri kimyasal uygulamalı ve cihazla petek ve tesisat bakımı, temizliği  yaptırmadıysanız size önerimiz vakit kaybetmeden lütfen Petek Temizliği yaptırın.

Kalorifer Tesisat Petek Radyatör Temizliğini Cihazla bütün peteklere tek tek kimyasal uygulama  ile Uzmanlar Tesisat olarak yapmaktayız

Isınma amaçlı kullanılan kalorifer tesisatı ve petekler, yaşam alanlarının kış döneminde ısınmasında en büyük etken olup  yaşanabilir olmasını sağlar.

Kalorifer Petek Temizliği hizmetini uzman tesisatçılar ve cihazlar ile petekleri sökmeden tek noktadan yaptığımız uygulama ile yapıyoruz.

Kalorifer tesisatının zaman içinde kullanıma bağlı bakım ve temizlik yapılması zaruridir.Kalorifer tesisatın çalışma mantığı, önce kombinin tesisattaki suyu ısıtması ve ısınan sıcak suyun petekler aracılığı ile dış mekanı ısıtması şeklindedir.Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatındaki su zamanla çamurlaşma yapar,tortulaşma olur ve sonuç olarak boru çapları daralır ,sıcak su debisi düşer,petek kanalları tıkanır.Evimizin,işyerimizin ısınabilmesi öncelikli peteklerin ısınması ile mümkündür. Aksi halde ortamın evin,işyerinin ısınmasını beklemek gerçekçi olmayacaktırBu nedenle  kalorifer petek tesisat temizliğini yaptırmanız kaçınılmaz bir durumdur.

Kalorifer Petek Tesisat Temizliğini gerçekleştirecek kişi/kurumun   deneyimi, kurumsallığı peteklerin eskisi gibi hizmet vermesinde etkili olacaktır.

Kalorifer Tesisat Temizliği Kimyasal İlaçla yapılmalıdır

Petek temizliğinde kullanılan kimyasallar markası bilinmeyen veya evde hemen hemen her iş için kullanılan,çamaşır suyu,tuz ruhu vb. kimyasallar asla değildir.. Bu kimyasallar petek tesisat temizliği için özel üretilmiş olup,petek temizleme,tesisat temizleme  cihazı ile  peteklerin kanallarında  sirkülasyon yaptırılıp oluşan çamur birikintileri,tortulaşma ve kireçlenme etkisi ile oluşan tabakalaşmayı  çözerek temizlemektedir.

Kışın yaşanan ısınma sorununun en büyük nedeni petek kanallarının tıkalı olmasıdır.Bahse konu bu tıkanıklığa sebep olan  kireçler diğer birikintiler kimyasallarla çözülerek, cihazla dışarıya çıkarılır. Sadece kireçlerin temizlenebilmesi, petek tesisat  temizliği için ,kalorifer tesisat petek temizliği için yeterli değildir. Suyun olumsuz etkilerinden tesisatı koruma amaçlı bazı kişiler yaz mevsimi yaklaştığında  tesisatta bulunan suyu boşaltmayı, kış geldiğinde ise yeniden doldurmayı büyük bir kazanım sayarlar. Yaptıkları bu uygulama sayesinde tesisatta oluşabilecek korozyon,çamur gibi olumsuzlukları kendilerince ürettikleri bu çözüm yolu ile durdurabileceklerini düşünürler. Lakin bireylerin kendilerince ortaya koydukları bu çözümleme düşündüklerinin aksine korozyonu artıracağından paslanma olmasını artıracaktır.Nedeni şu;kalorifer tesisatı boşaltıldığında su bulunmayacağından oksijen direkt olarak petek yüzeyleri,boru yüzeyleri ile etkileşime girecektir Bilinçsizce yapılan bu ve benzeri uygulamalardan katiyyen kaçınılması gerekmektedir.

Kalorifer Tesisat Petek Temizliği hizmetini kimyasal ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Kalorifer Tesisat temizliği hizmeti verecek firmaların bunu özel kimyasallar ve cihazla bu uygulamayı tesisatınızsa uygulaması halinde, kalorifer tesisatı zarara uğarmadan pratik sağlıklı  bir kalorifer tesisat temizliiği yapılmış olacaktır. Bu yüzden kalorifer petek temizliği uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.

Bu hizmeti alacağınız firmadankalorifer tesisat temizliği yapılma aşamsında  kullanılacak kimyasal markası,kalorifer tesisat  temizliğinin  nasıl yapılacağı konusunu sorgulamanız gereklidir.Bu şekilde davranmanız kalorifer petek temizliği hizmetini daha  sağlıklı almanızda büyük rol alacaktır. Bu hizmeti almayı düşündüğünüz tesisat firması, müşteri beklentisini dikkate alıp müşterinin memnun kalması için  elinden geleni yapacak firma olmalıdır.

Bu etkiler yüzünden peteklerin deneyimli tesisat firmaları tarafından, cihaz ve kimyasal  kullanılarak belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Petek temizliği yaptırdığınız vakit, ısınma sorununuz ortadan kalkar, hem de yakıt tasarrufunuz sağlanmış olur.

Cihazla Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Petek temizliği ile tasarruf  imkanı sağlanmış olup , kışın en şiddetli aylarında sağlıklı ,tasarruflu ısınmanızı sağlayan periyodik olarak  yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.

Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanların ortaya çıkmasına zemin hazırlayan ,işletme sahiplerine dur denmelidir. Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunmamalısınız.Alacağınız Hizmetin kaliteli olmasını ve firmanın kurumsal kimliğe sahip olup olmadığını  iyi analiz edip sonradan gereksiz maliyetlerin oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Radyatör Petek Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Radyatör Petek  Temizliği

Güncel olarak kurumsal tesisat firmalarının kullanmış olduğu teknolojik cihazlar sayesinde son derece konforlu bir şekilde  radyatör petek temizliği ,cihazın verdiği basınç ve özel kimyasallar sayesinde yapılmaktadır.

Temizlik sırasında cihazın verdiği basınçla radyatörlerde oluşan kireç kalıntıları ve tortular kimyasalların etkisiyle yerinden  çözülerek temizlenmektedir. Yapılan bu uygulama ile kalorifer petek kanallarında olsun boru yüzeylerinde olsun var olan pislik temizlenmektedir.Kışı rahat geçirmek isteyen,tasarruflu ısınmak isteyen bireyler kombi bakımına ek olarak petek temizliğini de yaptırmaları gereklidir.

Radyatör Petek temizliği sayesinde kalorifer tesisatında olabilecek ısınma sorunları ve kombi arızalarının önüne geçilebilir.

Radyatör Petek Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Radyatör Petek  Temizliği Cihazla Yapılmalıdır

Radyatörlerle ısınan ortamlarda radyatör temizliği yapılması, rahat bir kış geçirmenizde etkendir. Isınma konusunda problem yaşıyorsanız, kalorifer tesisatının ,radyatörlerin temizliğine ehemmeiyet göstermelisiniz.Bu uygulama ile ödemiş olduğunuz faturalarda rakamsal bazda düşüş olacaktır.Bütün bu faktörler bir arda düşünüldüğünde  sizde mutlaka radyatör petek temizliğine gerek özeni göstereceksiniz.

Radyatörler içinde biriken kireç artıkları sabit şekilde oluşabildiği gibi dolaşım halinde olan tesisata bulunan su ile dolaşabilir.Bu dolaşım aşamasında kombi içerisinde girebilen çamur kireç parçaları kombinin arıza yapmasına neden olabilir.Bu durum çok yoğun bir çamurlaşmış tabaka halinde ise suyun dolaşım debisini ciddi anlamda düşürecek sıcaklığın dış ortama iletilmesinde olumsuzluklara sebebiyet verecektir.Bu olumsuzlukları yaşamamak adına  radyatör petek temizliği yaptırılarak düşük maliyetli sorun ortadan kaldırılmış olacağından hiç beklemediğiniz bir anada olumsuzluklarla yüzleşmek durumunda kalamayacaksınız.Bu paralelde  kombinizin daha uzun yıllar size hizmet etmesini sağlayabilirsiniz.Bunu yaptırmadığınızda radyatörlerin ısıyı dağıtmasında sorun yaşanamsı kaçınılmaz sondur

Radyatör Petek Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ile petekleri sökmeden yapıyoruz.

Radyatör Petek Temizliği Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır

 • Radyatör Petek Temizliği Cihazla Yapılır
 • Temizliğe başlamadan önce radyatörler sökülmeden radyatör temizleme cihazı uygun bir bağlantı noktasından bağlanır.Bahse konu bu nokta genelde banyoda bulunan Havlupan olur.
 • Kapalı devrede dolaşım halinde olan çamurlaşmış,balçıklı su radyatör temizleme cihazı ile tesisat dışına alınır
 •  Kalorifer tesisatında bulunan kaba pislik alındıktan sonra kimyasal uygulamaya başlanır
 • Tesisat temizleme makinesine ilave edilen suya kimyasal ilave edilerek bu uygulama yapılır.
 • Radyatörler ve kalorifer tesisatına  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır tek bir radyatör açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır.
 • Bu uygulama her radyatöre ayrı arı  uygulanır.
 •  Bütün bu uygulamalar yapıldıktan sonra sıra kimyasal uygulama sonrası çözülen korozyon ve çamurlaşmış tabakanın tesisatın dışına atılması ile gerçekleşir.
 • Bu aşamada gözden kaçırılmaması gereken öenemli noktalardan biride kimyasal ilaçlı uygulama ile çözülen çamurlu,partiküller içeren pis su dışarı atılırken su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla su boşaltılmalıdır.
 •  Cihaz ile yapılan Sirkülasyon aşamasında aceleci davranılmamalı temiz  su ile fazlaca bu işlem yapılmalıdır.
 •  Bütün bu uygulamalar yapılırken kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığını test edilmelidir.
 • Bu uygulamada vanaların büyük rolü olduğu unutulmamalı ısı verimini maksimum yapmamak için petek vanaları  ayarlanmalı bu şekilde radyatör  temizleme işlemi sonlandırılmalıdır.
 • Hizmet servis formu kesilerek müşteriye yapılan hizmet belge üzerinde mutabık kalındığı ,temizliğin istenilen şekilde yapılıp teslim edildiği karşılıklı imza altına alınıp bu form üzerinden iş takibi yapılmalıdır.

Radyatör Petek Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ile petekleri sökmeden uzman tesisatçılar ile yapıyoruz.

Tasarruflu ısınmayı isteyenler,bu konuda kimyasal ilaç ve cihazla yapılan radyatör petek  temizliği konusunda bilgi ve  destek almalıdır. Kış günlerini en sıcak nasıl geçirilebilir konusunda bunca net çözümlemeler varken kışı üşümeden tasarruflu geçirmek bu hizmet ile mümkündür.Radyatör temizliği hizmeti alarak bu durumun gerçekleşmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Radyatör petek temizliğini kurumsal firmalara yaptırırsanız,cihazla ve kimyasal ile bu hizmeti en sağlıklı şekilde almış olursunuz.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ve uzman tesisatçılar ile yapıyoruz.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Yerden ısıtma tesisatı denince peteklerin olmadığı sistemin tamamen yerden montajının yapıldığı , yerden ısınmanın sağlandığı bir sistemdir .

Yerden ısıtma sistemlerininde de,peteklerde yaşanan kireçlenme ve tortu oluşumları gibi etkilere maruz kalmaktadır. Üstelik bu sistemlerdeki olumsuz etkiler peteklerde olduğundan daha hızlı bir süreçte gelişir. Bu nedenle yerden ısıtma tesisat temizliği yılda en az bir kez yapılmalıdır. Bu işlem diğer kalorifer sistemlerine göre daha zorlu bir çalışma olduğundan, her tesisat firmasından bu hizmeti almanız çok zordur. Ayrıca yerden ısıtma temizliği sırasında kullanılan cihazların basınçları da buna uygun olmalıdır.Yerden ısıtma tesisatındaki sıcaklık derecesi ,kombili sisteme göre daha düşüktür.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ve uzman tesisatçılar ile yapıyoruz.

Bu nedenle, oluşan ısıdan dolayı ortamda bakterilerin, mite böceklerin yaşamasına zemin hazırlanmış olur. Bu yüzden yerden ısıtma temizliği, petek temizliğine göre daha sık ve daha özenli yapılmalıdır. Sistemin daha verimli çalışmasını sağlamak için, yerden ısıtma tesisat temizliğine dikkat edilmelidir. Kullanılan cihazdan, kimyasallara kadar her detayın önemsenmesi, uzman bir tesisat firması tarafından yapılması yerden ısıtma tesisatınızın sorunsuzca kullanılmasını sağlayacaktır. Yerden ısıtma tesisat  temizliğinde kullanılacak cihaz yeterli basınca sahip olmalıdır.Burada temizlikte kullanılacak cihaz  kimyasal ilaç kadar önemlidir.Tesisat firmanız size verdiği hizmet için  garanti verebilmeli, verdiği hizmet sonrasında yanınızda olmalıdır.

Yerden ısıtma tesisatında oluşan korozyonu,kimyasal ilaçla temizliyoruz

Yerden ısıtma sistemlerinde ısının gerektiği gibi alınamaması, bazı alanların gerektiği gibi ısınmaması durumunda mutlaka temizlik yapılmalıdır. Bu yöntemin sağlıklı bir ısınma sağlamasına rağmen, düzenli olarak temizliği yapılmadığında mite böceklerin üremesine neden olacağı unutulmamalıdır. Genel olarak yerden ısıtma temizliği sorun yaşanmadan, periyodik olarak her sene yaptırılmalıdır. Ancak bu konuda uzman tesisat firmalarıyla çalışılmalı ve temizliğin doğru yapılması sağlanmalıdır.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği hizmetini kimyasal ilaç ve cihazlar ve uzman tesisatçılar ile yapıyoruz.

Uzmanlar Tesisat olarak,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını Rothenberger  Kimyasal ilaç ve Kalorifer Petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız.Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme mekinesi olup,petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

Uzmanlar tesisat olarak bizler bu sektörde uzun zamandan beri faaliyet gösteriyor olmamız nedeni  ile yukarıda saydığımız tecrübeye ve ekipmana sahibiz. Petek temizliği için bizleri seçin rahat edin.

   Petek Temizliği Hizmeti  Verdiğimiz  İlçeler 

Yorum Bırakın

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma,Cihazla Petek Temizliği için