• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek dış temizliği

Petek dış temizliği

Petek dış temizliği, buharlı petek dışı toz temizleme cihazı ile petekler sökülmeden yapılır

Peteklerin iç kısmında kimyasal ve cihazla yapılan temizlik kadar önemli olan petek dış temizliği çok bilinememekte olup hijyen açısından çok büyük öneme sahiptir. Sağlık söz konusu ise önceliğimiz değişmeli, bu konu ertelenmemeli ihmal edilmemelidir. Petek arası, petek dışı toz temizliği elle ulaşılamayan kör noktalarda biriken, toz yumakları sıcak hava ile beraber yükselmekte solunum yolu ile bizleri rahatsız edici durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda uygun fiyatlara yaptıracağınız petek dış temizliği sizlerin ve evde küçük yaştaki çocukların daha sağlıklı ısınmasında büyük rol alacaktır.

Kış geliyor, sizler kışa hazır mısınız, kombi sonrası kalorifer tesisatı iç temizliğini kimyasalla yaptırdınız mı ? Peteklerin dış temizliğini buharlı cihazla yaptırdınız mı sorusunun cevabı evet ise sağlıklı sıcak bir kış geçirmeniz garanti edilebilir. Kalorifer tesisatı ile ısınıyorsanız, tüm saydığımız bu hazırlıkları tamamlamalısınız. Bu konuda güvenebileceğiniz, deneyimli, güncel yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olmalı. İlk olarak kombi bakımınızı yapmalı, daha sonra özel petek temizleme makinesi kullanarak kimyasallarla yerinde petek temizliği yapmaları gerekir. Bununla bitmiyor, kalorifer petek dış temizliği yapılarak, kışa hazır olmanız sağlanmalıdır.

Bu hazırlık, maliyeti düşük olan ve uygulama aşamasında etrafın kirlenmediği pratik bir uygulamadır. Gözden kaçan atladığımız petek aralarında, petek dışında oluşan mite böceklerinin yuvaları haline gelen toz birikintileri ve hijyen olmayan ortamlar ortadan kaldırılmaktadır

Petek dış temizliği olur mu demeyin. Aslında sağlığımızı bire bir ilgilendiren bu temizlik diğer temizliklerin önünde gelmektedir. Petek dış temizliği yapılırken peteklerden çıkan toz yumakları, böcekler, tortulaşmış tabakalar sizleri çok şaşırtacaktır. Evinizin sağlıklı ve hijyen bir ortama sahip olmasını istiyorsanız, bunu ihmal etmemelisiniz. Tesisatçı sizleri bu konuda bilgisi varsa  yönlendirebilir. Petek dış temizliği de aynı petek temizliği gibi petekler sökülmeden yerinde yapılır. Bu yüzden zahmetsizce tüm hazırlıklar tamamlanır.

Kalorifer petek dış temizliği için özel bir buharlı temizleme makinesi kullanılmaktadır. Peteklerin iç ızgaralarına kadar her yeri tertemiz yapılır. Ustalar bu buharlı cihazla basınç altında buhar vererek petekler en ücra köşelerine kadar temizler. Bu öyle sizin kendi başınıza yapacağınız petek dış temizliğine benzemez. Şöyle ki; buhar ile yapılan bu temizlikte sizin kesinlikle ulaşamayacağınız noktalar da kesinlikle temizlenecektir. Peteklerin içi yıl boyunca birikmiş olan tüm toz zerrecikleri, kirler kolayca temizlenir. Evinizin için temiz havayla dolar. Bu özellikle çocukların sağlıklı bir ortamda büyümesini sağlar.

Petek dışı toz temizliği cihazı

Petek dış temizliğinde buharlı temizleme cihazıyla işlem yapılır. Ustalar yüksek basınç altında peteklere sıcak buhar vererek, en küçük yerlere ulaşır ve temizlenmesini sağlar. Bu petek dış temizlik işleminin her yıl yapılması gerekir. Bu sayede kışın ısınırken havadan tozları solumak zorunda kalmazsınız.

Petek arası toz temizliği hizmeti verdiğimiz ilçeler :

  1. Merhaba:
    sultangazi ilçesi için 6 petekli dairede petek dısı temizliği için fiyatınız nedir acaba? iyi çalışmalar dilerim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53