• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Tesisatta su kaçağı var

Tesisatta su kaçağı var

Tesisatta su kaçağı var – Su tesisatı kaçağı için en pratik yol cihazla tesisatın kontrol edilip kaçağın yerinin bulunmasıdır

Su kaçağının yaşandığı yerler daha çok eski binalar dolayısıyla eski tip tesisatlarıdır. Tesisatta su kaçağı var ise ya boru delinmiştir, ya boru ek yerinden sızma yapıyordur ya da pimaş borusunda kırık vardır. Tesisat eğer eski tip demir boru ise bu hatta zamana ve kullanıma bağlı çürümeler ve delinmeler oluşur. Demir boru değilde eski mavi boru ise bu borularda da çatlaklar oluşmakta veya bağlantı noktalarında çözülmeler olur. Bu noktalardan sızıntı olduğu zaman sızmalar başlar belli bir süre sonra zemin üzerinde etkiler ortaya çıkmaya başlar.

Tesisatta su kaçağı var

Bu durumda çok küçük damlacıklar halinde borudan sızan suyun cihazla tam olarak yer tespitinin yapılması gereklidir. Tesisatta su kaçağı var ise eğer cihaz kullanılmadan kaçak bulunmamalıdır. Cihaz yok ise mecburen tesisatta kaçak olan yere ulaşmak için kırma dökme yapılacaktır. Kırma dökme olması demek tadilat yapılan bir durumun ortaya çıkması demek olduğundan hiç beklenmedik maliyetler ortaya çıkacaktır.

Maliyetlerin yüksek olacağı en baştan uygulamanın cihazla yapılmamasından bellidir. Cihaz kullanılmadığında kırma dökme yapılan yerlerin kapatılması seramik veya laminant yapılması ile beraber cebinizden çıkacak parada o oranda artacaktır. Hem fazla para ödeyecek hem de evde tadilat durumu ortaya çıktığı için hayat akışınızda değişikliğe gitmek durumunda kalırsınız.

(0535) 338 12 53